Wraca "rowerowy autobus" przez tunel pod Martwą Wisłą

14 maja 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
ewel
Jeśli będzie duże zainteresowanie linią, to do autobusu dołączona zostanie przyczepa na dodatkowe jednoślady. Więcej zdjęć (2)

Jeśli będzie duże zainteresowanie linią, to do autobusu dołączona zostanie przyczepa na dodatkowe jednoślady.

Krzysztof Mystkowski/KFP

Jeśli będzie duże zainteresowanie linią, to do autobusu dołączona zostanie przyczepa na dodatkowe jednoślady.

Krzysztof Mystkowski/KFP

Od soboty, 15 maja, wraca na sezon weekendowa linia autobusowa 658, którą można przewieźć na raz do ośmiu rowerów. Autobus będzie kursował co około 20 minut przez tunel pod Martwą Wisłą.MapkaNa razie będzie jeździł bez specjalnej przyczepki, ale jeśli zainteresowanie będzie duże, ta się pojawi.Dobra wiadomość dla rowerzystów i wszystkich niezmotoryzowanych, którzy chcą szybko przeprawić się przez Martą Wisłę między Letnicą a Stogami i Przeróbką. Od soboty wraca linia autobusowa 658, która łączy przystanek przy stadionieMapka w Letnicy z przystankiem przy ul. Ku UjściuMapka.

Obsługujący ją autobus jest wyposażony w specjalne wieszaki dla rowerów, by korzystający z niej rowerzyści mogli potem kontynuować wycieczkę na dwóch kółkach.

- "Tunelowa" linia autobusowa 658 będzie funkcjonować w soboty, niedziele i święta na trasie Stadion - Ku Ujściu (tunelem pod Martwą Wisłą) i z powrotem. Autobusy będą jeździć w godz. od około 10 do około 19, przeważnie co 20 minut. Linia dostępna będzie dla wszystkich pasażerów, ale przeznaczona jest przede wszystkim dla rowerzystów - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Na razie maksymalnie osiem rowerówAutobusem będzie można przewieźć jednocześnie maksymalnie osiem rowerów: sześć zamontowanych na specjalnych wieszakach oraz opcjonalnie dwa rowery stojące, w przypadku wystarczającej ilości wolnego miejsca w pojeździe.

Jeśli rowerzyści zdecydują się wsiąść do autobusu na przystanku "Ku Ujściu", będą mogli łatwo kontynuować wycieczkę rowerową w kierunku Westerplatte czy Stogów, a w przeciwną stronę - do Brzeźna, Oliwy bądź Sopotu.

Linia 658 startuje od soboty, 15 maja. Więcej zdjęć (2)

Linia 658 startuje od soboty, 15 maja.

mat.prasowe

Linia 658 startuje od soboty, 15 maja.

mat.prasowe

W poprzednich latach za autobusem doczepiano specjalną przyczepkę na rowery. Zrezygnowano z niej w ubiegłym roku, w tym roku na razie też nie ma na nią co liczyć. Przynajmniej na początku.

- Uruchamiamy linię bez przyczepki. Ale będziemy obserwować zainteresowanie przewozem rowerów i jeśli będzie duże, nie wykluczamy, że przyczepa ponownie się pojawi - mówi Sebastian Zomkowski, szef ZTM.

Rozkład jazdy linii rowerowej 658 w GdańskuWarto przypomnieć, że od 1 maja jeżdżą już autobusy dwóch pozostałych sezonowych linii: 606 w kierunku Westerplatte i 622 do zoo.

Na wszystkich liniach sezonowych obowiązują standardowe opłaty za bilet.

Wybierając się na rower korzystasz z komunikacji miejskiej?
49%

nie, nigdy mi się nie zdarzyło

42%

rzadko, tylko w sytuacji awarii sprzętu lub dużego męczenia

9%

zawsze, bo moja trasa prowadzi przez trudny lub niedostępny teren

zakończona

łącznie głosów: 584

ewel

Opinie wybrane


wszystkie opinie (143)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.