Wydziergaj szalik dla potrzebujących na zimę

10 listopada 2021, 8:00
Wioleta Stolarska

Pobierz włóczkę i druty i udziergaj czapkę lub kawałek koca patchworkowego dla potrzebujących, szczególnie w czasie zbliżającej się zimy - Akcję "OtuliMY" organizują przedszkola i żłobki MegaMocni wspólnie ze Stowarzyszeniem Waga. Po włóczkę, druty i szydełka może się zgłosić każdy, a dla osób, które dopiero będą próbować swoich sił w rękodziele, też jest rozwiązanie.- W warsztatach wspólnego dziergania organizowanych przez Wagę biorą udział seniorzy i młodzież. Z naszej strony do akcji włączają się rodzice i ich dzieci z placówek MegaMocni. Nadchodzi zima i naszym rękodziełem chcemy otulić potrzebujących, taki mamy cel. Jest to równocześnie bardzo dobra okazja do uczenia dzieci empatii i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Że każdy jest ważny i ma swoją godność człowieka - przekonuje Joanna Kamińska, kierownik ds. marketingu Stowarzyszenia Twórczego Rozwoju DyNaMo, które prowadzi żłobki i przedszkola MegaMocni.
Również maluchy z przedszkoli podczas zajęć z nauczycielami tworzą pompony do czapek.

- Już zaczęliśmy dziergać we własnym zakresie. Na co dzień nasi podopieczni trenują dłonie i palce podczas różnych zajęć: zabaw paluszkowych, sensoplastyki i warsztatów plastyczno-recyklingowych. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w różnych pracach manualnych, a nawijanie włóczki na kartonowy szablon czy palce wspomaga dodatkowo rozwój motoryki małej - dodaje Joanna Kamińska.
Prace tworzą także uczestnicy zajęć odbywających się w Stowarzyszeniu WAGA: seniorki i seniorzy z klubu "Senioryci", z Centrum Wsparcia Seniora oraz młodzież z klubu "Młodzi Gniewni".

Sklepy charytatywne w Trójmieście


Dziergać i pomagać może każdyPo włóczkę, druty i szydełka może się zgłosić każdy. W placówkach żłobkowo-przedszkolnych MegaMocni na terenie Gdańska (Zaspa, Jasień, Strzyża, Stogi, Suchanino) i w Stowarzyszeniu WAGA czekają kartony z potrzebnymi do dziergania materiałami. Można je pobierać bezpłatnie.

- Jeśli ktoś nie umie dziergać, a chce się nauczyć, to zachęcamy do obejrzenia filmów instruktażowych na stronie żłobków i przedszkoli MegaMocni - dodaje Joanna Kamińska.
Czytaj też: Wiosenne porządki? Nie wyrzucaj rzeczy, podaj je dalej

Wszystkie czapki i koce z metkami akcji zostaną przekazane do Punktu Charytatywnego "Dary" w Gdańsku, gdzie zostaną rozdystrybuowane osobom najbardziej potrzebującym wskazanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz pozostałe instytucje pomocowe. Dodatkowo w Punkcie będzie można zakupić gotowe rękodzieło, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na wyjazdy dla dzieci z rodzin ubogich.
Co robisz z niepotrzebnymi rzeczami podczas porządków?
16%

wyrzucam je na śmietnik

11%

wszystko zostawiam, może się jeszcze przyda

4%

sprzedaję

19%

oddaję rodzinie/znajomym

14%

wystawiam ogłoszenie, że oddam je komuś za darmo

36%

oddaję do instytucji pomocowych, fundacji itp.

zakończona

łącznie głosów: 83

Opinie (10) 3 zablokowane

 • Weryfikacja

  Szalikiem się nie naje ciepła mu nie da jak będzie koczował w pustostanach lub na działce . Podstawa to wyselekcjonować trzeba prawdziwą biedą od nich nie zależna i tą wygodną bo państwo i ludzie dadzą tylko to jest niewykonalne u nas i kółko się zamyka .A dziergać można i dawać ludziom w prezencie i ile obie taki życzy.

  • 6 8

 • (1)

  Rychło w czas, szalik gotowy będzie na marzec.

  • 5 9

  • szalik można wydziergać w 2 dni

   • 3 0

 • żenująca akcja

  ale liczy się dobre samopoczucie i zadowolenie pomysłodawców akcji. lepiej dać druty i włóczkę bezdomnym, to zajmą czymś głowę i rozgrzeją ręce.

  • 8 7

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.