Zanim zaczniemy święta. Weekendowe atrakcje dla rodzin

21 grudnia 2017 (artykuł sprzed 2 lat)
Anna Żukowska

Wigilia już w niedzielę, więc najbliższy, wydłużony weekend upłynie większości w rodzinnym gronie. Zanim zasiądziecie do stołu, możecie jeszcze w piątek i w sobotę skorzystać z atrakcji dla rodzin z dziećmi.Weekendowe atrakcje dla rodzin z dziećmi w Trójmieście:

Świąteczny klimat w teatrze

Zaczynamy od wizyty w Teatrze Miniatura i spektaklu Magiczne święta Malwiny. To przedstawienie idealne dla wszystkich, którzy chcą poczuć świąteczny klimat. Czarodziej Mizantrop uważa, że ludzie nie potrafią obchodzić świąt, jak należy, dlatego postanawia, że już ich nie będzie. Wystarczy do tego jedno machnięcie magicznej różdżki. Jednak jego sprytna asystentka Malwina nie chce do tego dopuścić i z pomocą zwariowanych kolędników udowodni, że świetnie wiemy, co jest w świętach ważne. Sugerowany wiek widzów: 4+. Piątek, godz. 10, sobota, godz. 12. Bilety: 20-24 zł.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Jeśli jeszcze nie byliście na Targu Węglowym, na którym zagościł Jarmark Bożonarodzeniowy, macie szansę na nadrobienie tych zaległości tylko do soboty. To będzie ostatni dzień, kiedy będziecie mogli kupić świąteczne ozdoby i upominki w stu straganach. Na zwiedzających będą czekać: Anielski Młyn, renifery w Zaczarowanej Karecie, łoś Lucek mówiący ludzkim głosem, trzy wielkie bombki, 35-metrowa "górka lodowa" z torami saneczkarskimi, przystań pod jemiołą, choinka młodych gdańszczan oraz wenecka karuzela z rumakami. W czasie świąt stragany już nie będą działać, ale do 26 grudnia będziecie mogli skorzystać z górki lodowej oraz zobaczyć dwie iluminacje - herb Gdańska i choinkę młodych gdańszczan. Piątek, sobota, godz. 11-21, wstęp wolny.

Zabawy w Ciuciubabce

W Ciuciubabce, rodzinnej kawiarni w Gdyni, odbywają się różne spotkania i warsztaty dla rodziców z dziećmi. Tym razem będą to Świąteczne zajęcia z elementami sensoplastyki. Na najbliższym spotkaniu stworzycie wspólnie wafelkowe choinki, które udekorujecie tym, co najzdrowsze i najpyszniejsze w świątecznej kuchni. W trakcie zajęć dzieci poznają radość dotykania, słuchania, ugniatania i smakowania. Może się więc zdarzyć, że się pobrudzą, warto więc zabrać z sobą ubrania na zmianę. Piątek, godz. 17. Koszt: 26 zł/dziecko, 44 zł rodzeństwo. Obowiązują zapisy: agnieszka@ciuciubabkacafe.pl.

Niemowlaki w muzeum

Z kolei w Muzeum Miasta Gdyni odbywają się cyklicznie warsztaty rozwojowe dla niemowlaków. Przygotujcie się na zabawę zmysłami - dzieci będą poznawać różne dźwięki, kolory, zapachy i smaki. Podczas zabawy będziecie wspierać aktywność rozwojową najmłodszych, a nawet dowiecie się jak prawidłowo masować niemowlęta. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna rezerwacja pod adresem: zapisy@muzeumgdynia.pl. Piątek, godz. 13, bilety: 5 zł.

Sportowo przed świętami

Na koniec mamy przypomnienie o cyklicznych zajęciach dla dzieci organizowanych przez Gdyńskie Centrum Sportu. W każdą sobotę możecie się wybrać na Halę Sportową Gdyńskiego Centrum Sportu na spotkanie z zumbą. To zastrzyk pozytywnej energii potrzebny każdemu, niezależnie od wieku. A kiedy zimą pogoda nie sprzyja długim zabawom na zewnątrz, warto znaleźć alternatywę pod dachem. Soboty, godz. 9:30, wstęp wolny.