Zaplanuj półkolonie dla dziecka

18 czerwca 2012 (artykuł sprzed 9 lat)
Ewa Budnik
W czasie półkoloni organizowanych przez Gdyńską Akademię Żeglarstwa dzieci mają zapewnioną opiekę w godzinach od 8 do 17. Więcej zdjęć (2)

W czasie półkoloni organizowanych przez Gdyńską Akademię Żeglarstwa dzieci mają zapewnioną opiekę w godzinach od 8 do 17.

fot. Akademia Żeglarstwa

W czasie półkoloni organizowanych przez Gdyńską Akademię Żeglarstwa dzieci mają zapewnioną opiekę w godzinach od 8 do 17.

fot. Akademia Żeglarstwa

Rok szkolny kończy się 29. czerwca. Wyjazdy wakacyjne zostały już zapewne zaplanowane. A co z pozostałym czasem? Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne, a rodzice nie muszą się martwić tym, kto zaopiekuje się ich dzieckiem w czasie kiedy będą pracować!Wakacyjne emocje w parku linowym w Kolibki Adventure Parku. Więcej zdjęć (2)

Wakacyjne emocje w parku linowym w Kolibki Adventure Parku.

fot. RB/Czytelnik Trojmiasto.pl

Wakacyjne emocje w parku linowym w Kolibki Adventure Parku.

fot. RB/Czytelnik Trojmiasto.pl

W serwisie Dziecko naszego portalu z każdym dniem powiększa się baza z ofertą zajęć, w których udział będą mogły brać dzieci spędzające czas w mieście. Dzisiaj jest w niej prawie 300 wydarzeń.

Zobacz wyszukiwarkę w serwisie Dziecko

Bardzo popularne w ostatnich latach stały się spotkania z robotami. Takie zajęcia prowadzi już w tej chwili w Trójmieście m.in. RoboNET, Robonika, edurobot.pl, TwójRobot.pl, Makaraka. Warto szczegółowo porównać oferty, bo zajęcia organizowane są dla różnych grup wiekowych i różny jest zakres zajęć. Zasadniczo chodzi o budowanie i ożywienie pracą własnych rąk ruchomych zabawek. Takie zajęcia to kuźnia młodych inżynierów, rozbudzają ciekawość świata, kreatywność, poprawiają zdolności manualne.

W EduFun w Gdyni dzieci w wieku 5-7 lat mogą brać udział w zajęciach w godzinach od 7 do 17 (plus dwa posiłki) za 450 złotych za pięć dni. Dzieci w wieku 7-13 lat w Twojrobot.pl przez pięć dni będą miały ciekawe zajęcia przez 7 godzin dziennie i wyżywienie za 620 złotych. Z kolei za półkolonie w RoboNET za tygodniowe zajęcia dla dzieci w wieku 9-14 lat, z trzema posiłkami, świetlicą i opieką w godzinach 7-18 zapłacić trzeba 860 złotych.

Niezwykle pożyteczne są także półkolonie językowe. Nie jest to szkoła, bo po to są wakacje, żeby od niej odpocząć, ale np. w Międzynarodowej Szkole Brytyjskiej w Gdańsku, za miesięczną kolonię przedszkolaka, który będzie miał zapewnioną opiekę między godziną 7.30 a 17 zapłacić trzeba 850 zł (półkolonie - między godz. 9 a 15 - dla dzieci 9-12 lat 500 zł za tydzień). Z kolei w Prestige Lingua za tygodniowe półkolonie dla dzieci w wieku 6 - 11 lat zapłacić trzeba 425 złotych. Zajęcia odbywają się od godziny 7.30 do 17, w cenę wliczone są 3 godziny lekcji z native speakerem oraz inne zajęcia i cztery posiłki dziennie.

Naukę języka można połączyć z nauką gry w tenisa. Takich ofert również nie brakuje. Przykładowe półkolonie językowo - tenisowe w Szkole Tenisa Don Balon w Gdańsku dla dzieci 7-13 lat kosztują 399 złotych. Dzieci mają 2 godziny nauki gry w tenisa, półtorej godziny nauki angielskiego oraz inne zajęcia, w cenie są dwa posiłki. Dziecko ma opiekę od godziny 8 do 16 (te godziny można wydłużyć).

Jeśli chcemy, aby dziecko tylko poduczyło się gry w tenisa i miało jakąś rozrywkę w ciągu dnia, skorzystać można z oferty Mojej Szkoły Tenisa. Pięciodniowy turnus z półtorej godziny gry w tenisa dziennie dla dzieci w wieku 5 - 6 lat kosztuje 200 zł.

Mali sportowcy - miłośnicy piłki nożnej w wieku 6-13 lat, mogą załapać się na piłkarskie Lato z Gedanią. Zajęcia odbywać się będą na terenie Gdańskiego Klubu Sportowego Gedania. Co cenne, dziecko będzie miało czas zajęty od godz. 8.30 do 17, a w ciągu dnia oprócz zajęć piłkarskich i wyjścia na plażę lub innych zajęć będzie miało także zapewniony obiad. Tydzień takich zajęć kosztuje 420 złotych.

Z kolei mali adepci żeglarstwa mogą wziąć udział w półkoloniach żeglarskich w Górkach Zachodnich. W czasie zajęć poznają podstawy bezpieczeństwa na wodzie, technik żeglowania, manewrów na wodzie, ale także żeglarski klimat i morskie opowieści. Półkolonie prowadzić będą Optymiści Gdańsk, a zajęcia odbywać się będą na rozlewisku Wisły Śmiałej (dwa treningi dziennie) od godziny 9 do 15. Cena 650 złotych. W cenę nie jest wliczony posiłek, ale można go wykupić w tawernie żeglarskiej w cenie 25 złotych.

Za 40 złotych więcej dziecku zapewnić można jeden tydzień przygód w Kolibki Adventure Park w Gdyni. Dzieci będą miały tu opiekę w godzinach od 9 do 17 oraz zapewnione dwa posiłki (II śniadanie i obiad z deserem). Na każdy dzień przewidziany jest inny program: Leśna Przygoda, Wojskowa Przygoda, Przygoda na Linach, Przygoda na wodzie, i Survivalowa misja. Półkolonia kończy się noclegiem z piątku na sobotę w szałasach. Półkolonia przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 8-15 lat.

Nie brakuje także oferty dla dzieci i młodzieży, które w czasie wakacji chciałyby się rozwijać artystycznie.

Za 260 zł są tygodniowe warsztaty muzyczne w Gdyni, w Virtuo. Do wyboru jest gitara klasyczna, elektryczna, akustyczna, bas, perkusja, wokal. Codziennie jest półtorej godziny zajęć instrumentalnych lub wokalnych i pół godziny teorii.

Jeszcze mniej, bo 220 złotych za dwa tygodnie zapłacimy za zajęcia dla dzieci w Windzie Gdańskim Archipelagu Kultury przy Racławickiej. Tu zajęcia odbywają się w ramach Akcji Lato i obejmują malowanie, wycinanie, rysowanie, odwiedzanie ciekawych miejsc, zabawy kreatywne i integracyjne. Półkolonie przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-13 lat, dziecko ma zapewnioną opiekę od godziny 8 do 16 i jednodaniowy obiad.

Zajęcia o charakterze artystyczno-rekreacyjnym organizują także m.in. EDUbawialnia, Pasja, Mozaika, CoToTu - Kraina Wyobraźni, Bajkowo. Ceny zaczynają się od 250 złotych i przeznaczone są dla różnych grup wiekowych. Warto szczegółowo porównać programy, by czasem za dodatkowe kilkadziesiąt złotych można zapewnić dziecku opiekę przez cały dzień z posiłkami.

Poszukaj innych półkolonii dla swojego dziecka
W jakich zajęciach najchętniej wzięłoby udział twoje dziecko?
26%

w robotyce

4%

muzycznych

17%

sportowych

12%

artystycznych

41%

łączących różne aktywności

zakończona

łącznie głosów: 66

Opinie (34) 8 zablokowanych

 • dla kogo te ceny (2)

  400, 500, 800 za 5,7 dni. kosmos totalny

  • 28 10

  • zgadza się ceny to jakiś kosmos.....

   • 5 0

  • tak jest

   ja za 3 dni Zielonej Szkoly placilam 300zl!!!!

   • 3 0

 • Skąd te koszta?? (2)

  Skąd te koszta szkółki żeglarskiej??? My za dokładnie to samo i w tym samym miejscu z wyżywieniem płacimy za syna 350 zł. Ktoś próbuje zarobić na pośrednictwie??

  • 7 0

  • pewnie wasze półkolonie są dofinansowane z jakiejś instytucji

   • 0 0

  • szkolka zeglarska

   czy moge prosic o kontakt?

   • 0 0

 • Ktos (1)

  Fajnie że sa organizowane takie półkolonie ale co mają powiedzieć rodzice albo rodzic który ledwo wiąże koniec z koncem i zostaje ze wszystkim w tyle dziecko skazane jest od począku na przegraną w wyścigu szczurów bo brak perspektyw na alimenty i rodzinne nie pozwalają na zapewnienie godnego wykształcenia

  • 12 1

  • tacy rodzice muszą się pogodzić z tym, że zyją w kraju neokolonialnym

   a wyścig szczurów zostawić szczurom

   • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.