12. Festiwal Kultury Żydowskiej Zbliżenia 2024

Temat dostępny też na forum: Rozrywka
ZBLIŻENIA - Festiwal Kultury ŻydowskiejPROGRAM 12. EDYCJIWstęp bezpłatny, obowiązują zapisy na wybrane wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona!Środa, 11 września 2024 Nowa Synagoga w Gdańsku, ul. Partyzantów 717:30 Inauguracja17:30-18:00 Przyszłość wyrasta z przeszłości - wernisaż wystawy uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Gdańsku18:15-19:30 Jestem Żydówką - spotkanie z Miriam Synger20:00-21:00 ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kultura żydowska, a sytuacja ludzi w Strefie Gazy

Rosjan bojkotujemy, ale jakoś Izrael ma się dobrze. Przykre.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

Najfajniejsi obcokrajowcy jakich udało mi sie poznać - to byli Rosjanie i Słowacy.

A z tego przeciwnego bieguna - to byli z Izraela i Ukrainy. Zresztą wystarczy sobie przypomnieć całkiem niedaleką historię: Wołyń i katów UB, którzy byli głównie żydami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może

jakieś źródła, statystyki, spisy kolega poda? Bo tak na gębę to nie bardzo chce mi się wierzyć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Israel?

To ten twór na terytorium okupowanej Palestyny?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

kultura żydowska nie
ma za wiele do polityki izraela
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kiedy...

festiwal kultury Polskiej?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Izraelu

A nie. Tam się pluje na ludzi innej wiary albo ich morduje. A na ulicach podczas jednego ze świat śpiewa się tlumnie "zabić wszystkich gojow". Izrael to państwo teokratyczne, jak Iran.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy oni u siebie robią jakieś dni

Kultury Polskiej? Czy tylko wymagają od nas?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

A wiecie, że podobno serwery do liczenia głosów w wyborach są zainstalowane w Izraelu?

To tłumaczyłoby, dlaczego nasi politycy tak bardzo skaczą przed żydami z gałęzi na gałąź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bardzo ceniliśmy w rodzinie żydowską kulturę,

w szczególności muzykę. Na te spotkania zabierałam więc swoje dzieci. Teraz - po tych mordach politycznych, po rzezi Palestyńczyków i ludzi wszelkich nacji, którzy protestują - nabrałam odrazy do wszystkiego co żydowskie. Mamy celebrować ich lans, udając że nic się nie dzieje? Noga przyzwoitego człowieka stanąć tam nie powinna. Tfu!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie zapominaj,

że to nie Izrael wkroczył do strefy Gazy, a odwrotnie: to palestyński Hamas rozkręcił tę odsłonę konfliktu. Hamas to walnięci fanatycy, którzy sami zapomnieli, o co im chodzi. Sam Arafat miał z nimi poważny problem, bo storpedowali niemal gotowe porozumienie palestyńsko - izraelskie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba

umieć odróżniać izraelskie od żydowskiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0