3 Lipy

Temat dostępny też na forum: 3 Lipy
Morena to dzielnica o dobrze rozwiniętej infrastrukturze. Mieszkańcy w pieszej odległości od inwestycji będą mieli dostęp do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, lokali usługowych oraz gastronomicznych, aptek, siłowni, ośrodków zdrowia oraz dużej galerii handlowej. Szybko dotrzeć będą mogli także do pracy czy na uczelnię - szczególnie do biur w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym czy na ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkania o powierzchni poniżej 25m2

Mam pytanie dotyczącej powierzchni lokali (mieszkań?) w budynku 3Lipy. Zgodnie z polskim prawem mieszkanie musi posiadać obecnie przynajmniej 25 m2 powierzchni użytkowej.
Na jakiej zasadzie sprzedawane są mieszkania o powierzchni 16m2?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

skoro takie są to raczej logiczne, że dostali na to zgodę zanim ten przepis wszedł w życie. I co teraz zrobisz swoim gadaniem? Protest pod budynkiem czy co? I tak jest kolejka nawet po te klitki 16m2.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dla zmyly lokal nazwany mieszkaniem inwestycyjnym jest duzym nagieciem prawa- jest to lokal uslugowy. Na szczescie od przyszlego roku takie lokale beda musialy miec tez 25m, wiec pewnie beda sie starali upchnac jakiemus frajerowi przed wejsciem nowych przepisow. To jest nazwane wprost- patodeweloperka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przecież nigdzie nie jest napisane, że to są mieszkania, tylko lokale na wynajem jakich już jest pełno jak np. prywatne akademiki. Wielu studentów chętnie zamieszka w takim mieszkanku zamiast gnieść się w kilka osób na większej powierzchni. Na tej samej zasadzie możesz kupić pokój hotelowy jako inwestycję. Moja koleżanka wyjmowała w falowcu "mieszkanie" 17 m, gdzie korytarz był wspólny z sąsiadką, więc już dawno budowano takie lokale.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To jest wprost nazwane patodeweloperką. Sprytny wytrych nazwany mieszkaniem inwestycyjnym, tak naprawde traktowany jako lokal uslugowy, gdyz mieszkanie nie moze miec ponizej 25 m2. Nie kupujcie tego, bo rzad dopracowuje rozporzadzenie, w ktorym rowniez lokale uslugowe beda musialy miec powyzej 25 m2.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Kusocińskiego (13 odpowiedzi)

Morena to dzielnica ceniona za dogodną infrastrukturę, szeroką ofertę handlową, edukacyjną i...

Domy na Morenie (10 odpowiedzi)

Inwestycja powstanie na granicy Moreny i Wrzeszcza. Niewielkie osiedle składa się zaledwie z...

Prośba o pomoc gdzie warto mieszkać - zakupić mieszkanie, szereg. (23 odpowiedzi)

Jak w temacie prośba o pomoc dla ludzi z 3 miasta . Chce przeprowadzić sie do trójmiasta . i...