32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom

Opinie do artykułu: 32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom.
Artykuł na temat: Taksówki w Trójmieście - wolny rynek

Po 8 tys. zł - aż tak wysokiej kary będą domagać się inspektorzy transportu drogowego dla czterech kierowców przewożących pasażerów na podstawie zainstalowanej w telefonie aplikacji. To efekt szeroko zakrojonej kontroli, która została przeprowadzona w środę przed terminalem lotniska w Rębiechowie.

Aplikacje służące do przewozów osób, np. Uber, są coraz bardziej popularne. I trudno się temu dziwić. Ich klienci doceniają nie tylko konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych taksówek ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgadzam się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ceny za przegląd są urzędowe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

"obniżcie ceny to ludzie będą jeździć" Załóż działalność,opłacaj ZUS,płać podatek dochodowy,dolicz amortyzację samochodu,obniż cenę za przejazd i pracuj po 16h.Na bank nie opędzisz się od klientów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czym jezdza do pracy krokodylki z ITD? Kto zgadnie? UBERem :)

Opowiadal mi policjant. Tylko ze maja odrobine wstydu i zamawiaja kurs na sasiednia przecznice.:) Niech zyje polska schizofrenia !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to jak nie pasuje to tez przejdzcie na ubery,zwykla zazdrosc policy to jednak mendy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak się nie podoba na Kaszubach to wypier...

Gdańsk to Kaszuby, nie chwal się tym tytułem jak jesteś takim ciemniakiem, kolejny inżynier z ZiE.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Pierwsze komentarze pod artykułem

zauważcie, że wszystkie w jednym tonie i o podobnej wymowie. Przypadek czy działanie działu PR Ubera?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

My Taxi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a Ciebie na co stać, na wczasy u Cioci na działce i wymachiwanie szabelką, a jak Ci rodzice odetną kieszonkowe, to gdzie na saksy pojedziesz z swoim tępym myśleniem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

1. Uber płaci podatki
2. Kierowcy płacą OC
3. Po co mi kasa, skoro fakturę mogę sobie ściągnąć. Inna sprawa, że kilka razy nie dostałem paragonu od taksówkarza, w uberze nie ma takiej opcji.
4. Po co taksometr, skoro wszystko masz w aplikacji? Czy taksometr drukuje Ci trasę przejazdu?
5. Co daje taka licencja? To, że i tak muszę prowadzić taksówkarza, bo nie wie jak dojechać do osiedla wybudowanego 7 lat temu? Poza tym i tak taksówkarze jeżdżą na nawigacji.

Taksówkarze przez lata wyrabiali sobie "markę". Teraz jak przyszła konkurencja, gdzie nie można oszukiwać to nagle okazuje się, że ode mnie na lotnisko kurs nie kosztuje już 100 złotych, tylko 50.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uber

Uważam, że uber powinien być legalny, dziwię się że przy postępie technologicznym jeszcze nie jest.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jakie by byly by ceny ubera jak taxi by nie bylo ? Przelicznik razy 10
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Marzę

Marzę o tym żeby każdy jeden z taxi złotówa został ukarany mandatem i zakazano mu jezdzic na taksówce , zbierzmy pod tym podpisy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

dokladnie karac wiesniakow co uciekaja na wies by placic mniejsze podatki i oc.

chce zarabiac w Gdansku to niech mieszka w Gdansku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Moja decyzja z kim jade

Nikt z ubera nie podszywa sie pod taksówkę i wiem na co sie decyduje to jest czysta umowa.zmienic przepisy trzeba a nie karać uberkwcow
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja decyzja z kim jade

Nikt z ubera nie podszywa sie pod taksówkę i wiem na co sie decyduje to jest czysta umowa.zmienic przepisy trzeba a nie karać uberkwcow
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja decyzja z kim jade

Nikt z ubera nie podszywa sie pod taksówkę i wiem na co sie decyduje to jest czysta umowa.zmienic przepisy trzeba a nie karać uberkwcow
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skrojony przez taksówkarza

Byłem zmuszony skorzystać z taxi z gdyńskiego dworca .norkamnie przejazd uberem 12 pln ,taksówkarz zgodnie z taksometrem skasował mnie 60 pln.Nigdy wiecej do Rakowski nie wsiądę nie mówiąc o jakości obsługi. Ja bym sprawdził i taka kontrole przeprowadził na postojach w jakich warunkach oni woza pasażerów starymi rupieciarni. A karę to bym za naciąganie wlepiła tez po 8 tys .Jak ja bym chciałbyc tajnym pogromca taksówek szczególnie tych na lotnictwo i na dworcach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolego, ja mam lat 39 i dobrze pamiętam czasy

kolejek na postojach, pamiętam jakimi "panami" byli taksiarze. Pamiętam też czas gdy z miesiąca na miesiąc, taksówek na postojach przybywało, a klientów ubywało. Nagle z panów stali się pariasami. Ile lat przerabialiśmy tzw. oszustwa taksówkowe, a to przejazdy bez taksometru, a to jazda na około, a to ceny pisane małym drukiem, a to stawka 100 pln za "trzaśnięcie drzwiami". Tych kas nie wprowadzono żeby utrudnić życie taksówkarzom. To wszystko powstało po to żeby utrudnić oszustom popełnianie przestępstw. W Uberze wszystko jest jasne zanim wsiądziesz do samochodu. To chyba boli najbardziej - wzrastająca świadomość klientów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

otóż taką, że nie tylko samochód ma z Rabki, ale również

umiejętności. Powoduje taki baran co chwila kolizję, a w systemie wychodzi, że to w Gdańsku jest więcej kolizji niż w Rabce i bum, składka w górę. Dzięki debilowi z Rabki
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1