32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom

Opinie do artykułu: 32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom.
Artykuł na temat: Taksówki w Trójmieście - wolny rynek

Po 8 tys. zł - aż tak wysokiej kary będą domagać się inspektorzy transportu drogowego dla czterech kierowców przewożących pasażerów na podstawie zainstalowanej w telefonie aplikacji. To efekt szeroko zakrojonej kontroli, która została przeprowadzona w środę przed terminalem lotniska w Rębiechowie.

Aplikacje służące do przewozów osób, np. Uber, są coraz bardziej popularne. I trudno się temu dziwić. Ich klienci doceniają nie tylko konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych taksówek ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taksówkarz

Itaxi już dawno działa w taksówkach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niedoinformowany

Przeciez jest taka apka np. Posiada ją Dajan Taxi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co to ma do rzeczy na jikch tablucach jezdz ...uber tylko na wawie jezdzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

otóż to! Racja jest w tym ogromna. Z opti taxi przejedziesz sobie najkrótszą trasą i przy minimalnej stawce a taksówkarze cię wycyckają na równo. I gdzie tu sprawiedliwośc? na taksówkarzy niech też kasy nałożą. A co!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaskinia

Konkurencja jest dobrem demokracji. Nasz rząd cofa się na każdym odcinku. Popieram Ubera i inne mobilne firmy przewozowe. Brawo. Tak trzymać!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Heloł

A czemu uberowcy nie moga zalozyc kasy fiskalnej ?i zlozyc na licencje wszstkie dokumenty w urzedzie ? Zdejma Ubera w Tym roku i po krzyku bedzie a pasazerowie zaplaca taxowkarzom z nawiązką wtedy....wolny kraj, kazdy moze byc kierowca taxi bez wyjatku !!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co? Kara dla uczciwie pracujących?!

Czytam wasze komentarze drodzy rodacy z "uśmiechem" i o to, co ma wam do napisania taksówkarz:

1) Zdaniem komentujących taksówkarz to złodziej, tak? Tylko, że KAŻDY taksiarz nie jest anonimowy - wszelkie przypadki oszustwa można zgłosić do najbliższego urzędu. Mam więc propozycję: może każdy oczerniający mój zawód, a więc i mnie, uda się ze mną do ww. urzędu celem sprawdzenia mojej kartoteki. Jeśli będzie czysta, domagać się będę zadośćuczynienia za fałszywe pomówienia.

2. Mnie klientów nie brakuje. I to ludzi, z którymi można normalnie porozmawiać, którzy nie patrzą na mnie jak na złodzieja. Natomiast po waszych komentarzach, konstrukcji zdań i interpunkcji wnioskuję, że jesteście studenciakami, którzy najchętniej jeździliby za darmo. Tylko pewnie jak Uber stosuje mnożniki, pierwsi grzecznie zamawiacie taksę, bo wtedy taniej. Takich klientów nam nie potrzeba. Jak skończycie się bawić za pieniądze starych i sami zaczniecie się utrzymywać, to gorąco życzę wam, aby w waszym zawodzie nastąpił proces "uberyzacji". Liczę, że wówczas na własnej skórze przekonacie się, czym jest szara strefa, drogie dzieciaczki.

3. Uber legalny? Kierowcy płacą podatki? I pewnie mają działalności na przewóz osób? Heh, to za co ITD dowala im kary? Syndrom polaka-cebulaka: nie znam się, ale się wypowiem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

jeżdzij komunikacją pazurze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

spizdzaj kutafonie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podatki

Jak zwykle kontrole dotyczą kierowców. A co z firmą Uber. To Uber pobiera pieniadze od klienta od usługi w Polsce w polskiej walucie i nie ma w cenie polskiej stawki vat. Zajmijcie się instytucją a nie kierowcami bo oni często jeżdżą na zleceniu. Zaległy vat Ubera to są miliony złotych do budżetu i samorządu. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Idiot

Z check engine twój samochód zatruwa środowisko i nie powinieneś wogóle dostać przeglądu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czas na zmianę przepisów

Czas na zmianę przepisów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

..to tak jak by XIXw. kolej miała powiedzieć wynalazcy samochodu że gra nie fair..

Fan akcyzy jego mać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gka, gks, gwe- wiocha i śmierdziuchy

dokładnie, przeszczepy cholerne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ceny urzędowe, ale flaszka "za pomyślność".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale OC tańsze piechotą nie chodzi?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie, Kaczor nie pozwoli, bo nie ma PJ, są mu kierowcy potrzebni...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No widzisz i tak powinno to działać gdybyśmy żyli w normalnych warunkach

Ale niestety w systemie etatystycznym, w jakim żyjemy, o wszystkim musi decydować odpowiedni urzędnik. Czym możesz jechać, co jeść, do jakiej szkoły wysłać dzieci, u kogo się leczyć, itd. Tylko ludzie tego nie rozumieją, bo po tylu latach trenowania do niewolnictwa uważają, że te wszystkie koncesje, pozwolenia, "darmowe" świadczenia są niezbędne do życia i bez nich świat by się zawalił.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To chyba prywatna sprawa

Nie mogę pojąć po co te wtrącanie się w nieswoje sprawy?! Jestem z Mazur, auto mam na NMR i nikomu nic do tego, mam mieszkania i w Gdańsku i na Mazurach- można? Można. I to gdzie płacę podatki to moja sprawa ✌
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tylko uber

Uber niezastąpiony, ceny niższe, kwota znana przed wykonaniem przewozu.
Ps. Już myślałem ze moja Kia jest na zdjęciu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0