32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom

Opinie do artykułu: 32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom.
Artykuł na temat: Taksówki w Trójmieście - wolny rynek

Po 8 tys. zł - aż tak wysokiej kary będą domagać się inspektorzy transportu drogowego dla czterech kierowców przewożących pasażerów na podstawie zainstalowanej w telefonie aplikacji. To efekt szeroko zakrojonej kontroli, która została przeprowadzona w środę przed terminalem lotniska w Rębiechowie.

Aplikacje służące do przewozów osób, np. Uber, są coraz bardziej popularne. I trudno się temu dziwić. Ich klienci doceniają nie tylko konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych taksówek ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Źle. Ubera aplikacja działa tak samo czy ladujesz w W-wie czy w Londynie lub nyc. wszędzie wiadomo czego się spodziewać. Jak jest mnożnik nie trzeba jechać. Nikt na liczniku nie wali, nie robi wycieczek krajoznawczych. Jak jest mnożnik można wziąć taxi o ile jest się w kraju który się zna i wie się jak bezpiecznie zamówić, żeby za 10 km w nocy nie skasowali na 100. Nie wiem czy chciałbyś w Stambule jechać taksówką po wylądowaniu pierwszy raz na lotnisku, szczególnie będąc śliczną blondi czy jednak byś wolał Ubera. Nawet jak jesteś nawalony sprawdzasz przejazd na drugi dzień i możesz reklamować jak coś jest nie tak. Problemem taxi jest duża ilość cwaniaków i kombinatorów. A taksówkarze źdźbło w oku Ubera widzą, nie widząc belki we własnym. Zamiast zajmować się Uberem zajmijcie się swoimi kolegami cwaniakami, a duża część klientów odzyska zaufanie i sama wróci.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gamoń z ciebie albo troll

wiele samochodów rejestrowanych jest przez Gdańszczan u wujka z "koziej wólki" tylko dlatego, że tam zapłaci o min 1/3 składkę ubezpieczenia. Gdańsk jest jednym z droższych miast w RP.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 9

Uber trochę drogi

Może ja mam pecha ale zawsze jak zamawiam Ubera sam czy ze znajomymi to place wiecej niz taksowką.
Czesto czekam dluzej. Aplikacja ok ale czasem nie wiem od czego to zależy czas dojazdu jest dluzszy nie pokazuje apka.
Nie lubie rejestrować kart i to mnie odrzuca. Ale jak kazdy chciałem spróbować. Zazwyczaj jade w weekend z imprezy i taksowkami mieszcze sie zazwyczsj w 25-30 zł a Uberem ostatnio 33 38 jakis mnozinik wysoki popyt itp.
Raz mialem sytuacje ze mial przyjechac michal a przyjechal Jewgienij ktory sie co skrzyzowanie o droge pytal. Nie mam dobrych skojarzen z Uberem i chyba rozumiem czemu taksowkarze strajkuja kazdy walczy o zarobki i jestem za walka o swoje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak tak

Bedzie tylko jeden wielki oszust tzn multinarodow korporacja ktora chce walic caly swiat w odbyt w stylu amerykanskim :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak kiedyś za kurs z Okęcia na Narodowy cię skasują na półtorej stówki i zablokują drzwi to ci się odechce korzystać z niezrzeszonych. Chociaż w sumie przecież chcesz dać im zarobić to może ci to nie będzie przeszkadzać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo Inspekcja!

jw.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13

uberowcy to niewolnicy amerykanskiej korporacji

ktora zarabia na glupich w Polsce ale wszystkie zyski wysyla do Holandii i na wyspay Kaymanskie.....
...wiecej, jezeli by doszlo do spelnienia zamierzen ubera to za 10 lat uber mialby kompletny monopol na przejazd osobowe, ustawialby wlasne taryfy i placil kierowcom ile chce ....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Wole dac zarobic polskiemu kierowcy niz uberowi.

Jezdze tylko niezrzeszonymi
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 12

Taxi

Firmy taksówkarskie mają podobne aplikacje więcej w Uber pojawia się mnożnik w taxi nie najmniejsza kwota w Uber 10 zł w taxi 6.50 i co takie taxi źle zapraszam do Łodzi
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

I oczywiście każdy klient się tą wiadomością podzieli z ITD?

Nie każdy jest wąsatym UBekiem żeby skarżyć na ubera..
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 11

Żal

Żal im d...pewnie ściska że mają konkurencję. Ludzie i tak wybiorą atrakcyjniejsze ceny. Niech się zajmą ściganiem prawdziwych bandytów a nie ludzi którzy chcą sobie dorobić
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

przynajmniej kasa zostaje w Polsce a nie płynie do Hameryki
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11

korzystam ale z Mytaxi ,nie ubera.Źle zadanie pytanie bo jedno to legalne taxi drudzy nielegalny przewóz osób.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

sie nie po...j

"bo nie płaci podatków"
to jak zlotowy ktore nie wystawiaja paragonow
pomine ze wiekszosc zlotow to emeryci i oni nie musza placic pelnych skladek zus
wiec inni sa pokrzywdzeni czyzy nie?

"nie płaci ubezpieczenia komunikacyjnego "

twierdzisz ze samnochody ubera nie maja OC? naporawde tylko tyle potrafisz wymyslec?

"nie ma kasy fiskalnej i nie musi płacić za jej legalizację "

ehe koszt 70 zlotych za legalizacje nie placz

" nie posiada licencji na przewóz osób - kurs i licencja także kosztują "

licencja kosztuje 250 zlotych i masz ja ja 15 lat czyli 16 zlotych rocznie

wiec z racji ze zlotowy placa rocznie jakies 80 zlotych wiecej oznacza ze musza kroic ludzi na 2 razy wyzsze pieniadze?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

policja strajkuje

nie itd ani straz miejska
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tz

Witam. Przebywałem ostatnio na urlopie pod Gliwicami w ośrodku wczasowym. Pojechałem z dziewczyną do centrum coś zjeść i potrzebowaliśmy się dostać do Tesco taksówkarz z postoju powiedział że to 7km i wyjdzie koło 20zl. Ok. Zmieniłem zdanie przed wejściem do taxi i poprosiłem żeby zawiózł nas do netto ( wcześniej sprawdzałem na mapach Google że mamy pieszo 1.9 km...no ale te upały). Taksówkarz zawiózł nas do netto nie wiem którędy bo cały czas zagadywał i wyszło 24zl... Więc naprawdę zaufajmy technologi gdzie wszystko jest napisane czarno na białym. Skończyły się czasy zlodziej i oszustów
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Źle ci z oczu patrzy. Ja wracałem ze 100 razy z imprez nawalony i nigdy mnie nie oszukali. Zawsze około 27 zeta za kurs, a w kieszeni 30 i tyle zostawiam kierowcy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

ja nie wsiadam w Gdańsku do innych niż GD

trudno może to i chamskie, że nie biorę pierwszej z postoju, ale wolę zapłacić temu kto płaci podatki w GD. Tak samo na telefon jak zamawiam, to od razu mówię, że żaden Kaszub ma mi nie przejeżdżać i tylko GD :), ewentualnie GSP, ale Ci to raczej swojego podwórka pilnują.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 15