32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom

Opinie do artykułu: 32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom.
Artykuł na temat: Taksówki w Trójmieście - wolny rynek

Po 8 tys. zł - aż tak wysokiej kary będą domagać się inspektorzy transportu drogowego dla czterech kierowców przewożących pasażerów na podstawie zainstalowanej w telefonie aplikacji. To efekt szeroko zakrojonej kontroli, która została przeprowadzona w środę przed terminalem lotniska w Rębiechowie.

Aplikacje służące do przewozów osób, np. Uber, są coraz bardziej popularne. I trudno się temu dziwić. Ich klienci doceniają nie tylko konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych taksówek ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jestem za

ale podnieść ceny, bo ktoś musi za to zapłacić. Nowy samochód u nas kosztuje tyle co na zachodzie, więc stawka za km też powinna być podobna :) coś ze 4-6/km
I co ty na to ? Wyższe wymagania to wyższa kasa. Chyba logiczne ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Uber nie ma żadnych prawników

A w umowie z kierowcą zapisuje, że kierowca przyznaje że spełnia wymogi do przewozu w systemie prawnym kraju działania
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

no i wychodzi szydło z worka

uber - przewozy złodziei i krętaczy (kierowca i pasażer)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 21

najbardziej bzdurny "argument"

Po co jesteś biedny, przecież możesz zacząć kraść.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 14

pokaż mi 10, którzy mają działalność

wszyscy są zatrudniani na smieciówkach u pożyczających samochody na 1/16 etatu.
O licencji na przewóz osób też nie masz pojęcia. Na przewóz osób trzeba mieć samochód 8-9 osobowy. Nie widziałem ani jednego takiego na Uberze. Zwykłym samochodem tylko jako okazjonalny przewóz osób (np. limuzyna na slub) ale to wymaga podpisania umowy w siedzibie firmy, więc też odpada. Nawtykali wam banialuki do głowy w tym biurze Srubera.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

to powodzenia w przypadku poszkodowania w wypadku

wszyscy się wszystkiego wyprą, żadnej usługi przewozu nikt nie wykonywał, sam się władowałeś do obcego samochodu, sam jesteś sobie winien, sam se wypłać odszkodowanie

no ale o tym się nie myśli jak się ma 25lat i wraca na bani z sopotu...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 14

świadczy to o tym, że chcą podążać za modą

tak samo jak kawa ze starbaksa - nie to, że jest smaczniejsza, tylko można się polansować
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 14

Na pasach zabijesz nic nie wartego czlowieka w oczach wladz . A tutaj okradasz w jakims stopniu panstwo bo musisz a nie masz chorej licencji. .. porazka
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Co drugi set jeździ na lewo albo na l4

Skontrolowac
Krokodyle na miasto ruszają i taksówek nie ma.ciekawe czemu?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

i ciągle te same durne komentarze

że złotówy to krętacze, Ubecy, złodzieje, nie idą z duchem czasu itd a Uber to miodzio.
A tym czasem większość to normalni przedsiębiorcy chcący uczciwie zarabiać. Uber to żadna innowacyjność, bo to samo jest np. w Itaxi i Mytaxi tylko, że legalnie ale legalnie to dla was za mało, ma być jeszcze (nie przyzwoicie) tanio. Co tam, że wyrobnicy jeżdżą po 12 i więcej godzin na śmieciówkach i większość oddają Uberowi (25%) albo firmie która im podnajmuje samochód (40-50%). Frajerzy, to niech jeżdżą. Grunt, że tanio. To może zamiast lekarzy dać się leczyć felczerom, bo taniej a wsumie po co kwity. A oczywiście do remontu wziąć kogoś kto zrobi bez faktury i podatku, to będzie taniej. Typowo polskie podejście. Wstyd.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 4

No ale przeciez wszystko jest rowne. Tylko firma uber wykreca sie od tego. Ich pracownicy nie placa zus jak ja, Ty i pani w sklepie. Nie placa tez ubezpieczen wymaganych w tym zawodzie tak jak musza to robic uslugi turystyczne czy wlasnie taksowki. Wszystko jest rowne, tylko jedni placa a inni omijaja prawo. Swoja wypowiedzia oponujesz zwyczajnie za likwidacja w Polsce zus, emerytur, pomocy spolecznej, dostepu do opieki medycznej itd. Jednym slowem zadasz prywatyzacji wszystkiego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Licencję na przewóz osób?

Wiesz jakie warunki trzeba spełnić na taką licencję i ile to kosztuje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No zobacz, musza miec licencje a jak widac z artykulu nawet na ten swistek ciezko im zarobic i jezdza na cwaniaka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgadzam się . Od przygody kiedy starszy kierowca jednej z " korpo " z pod dworca w Gdyni prawie że wyrwał mi bagaż z rąk bym tylko do niego wsiadła a nie innych na postoju .. ( zgodziłam się ,myślę późno , 23 zima , ciemno , a dziadek nie będzie na pewno groźny ) jak mnie skasował do Sopotu ( główny SKM ) 230 zł . Nigdy nie zapomnę i nigdy nie wsiądę do taryfy . Ps dałam 100 i kazałam dzwonić na policję jak mu mało . Nigdy więcej
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 1

Haha

Nie ośmieszaj sie ;) płatne komentarze ? widziałeś żeby komuś za komentarz płacili ? chyba że masz doświadczenia z samolajkow haha pewnie tak piszesz komentarz a potem sam go lajkujesz no tak pewnie tak każda złotówa robi i się wszyscy z zachwytu spuszczają miedzy swoimi komentarzami co to nie oni. Żenujące
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może to był Lebron
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

PiS=NSDAP

sory,literóFka
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 10

Ludzie sa naiwni i mysla ze ubezpieczalnie sa glupie i chetnie wyplacaja odszkodowania i jeszcze daja buziaka na pozegnanie machajac lapka :) takiego wała. Nawet jak masz racje to nieraz ciezko wyciagnac adekwatna kwote z ubezpieczalni. Przy braku odpowiedniego ubezpieczenia o odpowiedniej kwocie to juz nawet nie masz po co ust otwierac. Ehh ludzie to nie znaja zycia :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto Ciebie zatrudnia? Uber?

Prowadzisz działalność? Płacisz podatki od wykonanych dla ubera przewozów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Korzystam z Mytaxi

I co to też Uber... bez sensu artykuł napisany.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2