32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom

Opinie do artykułu: 32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom.
Artykuł na temat: Taksówki w Trójmieście - wolny rynek

Po 8 tys. zł - aż tak wysokiej kary będą domagać się inspektorzy transportu drogowego dla czterech kierowców przewożących pasażerów na podstawie zainstalowanej w telefonie aplikacji. To efekt szeroko zakrojonej kontroli, która została przeprowadzona w środę przed terminalem lotniska w Rębiechowie.

Aplikacje służące do przewozów osób, np. Uber, są coraz bardziej popularne. I trudno się temu dziwić. Ich klienci doceniają nie tylko konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych taksówek ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo brawo

W końcu się za nich biorą brawo
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

?

Kolego, mam 30 lat o PRL słyszałem i widziałem w filmach jak to było. Jeżdżę taxi, prywatne auto w mieście w którym należało zdać egzamin - w Gdańsku wystarczy licencja i uzbrojenie auta... Jeśli bronisz uberowców którym nie chce się dostosować do rzeczywistości to sorry, ale poziom Twojego intelektu odpowiada wspomnianym przez Ciebie wasatym Januszom w starych taxi. Jeżdżę w firmie która akceptuje auta do 5 lat, lepsze auta akceptują trochę starsze, ale robią kontrole aut, jak coś się nie zgadza out. Siejesz debilna uber propagandę, polecam leczenie w zakładzie zamkniętym
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 22

Itd

Itd nie jest służbą mundurową kolego...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

Naucz się baranie czytać ze zrozumieniem ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Twój tata niewolnik ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Możesz sobie "minusować", a ja i tak zdania nie zmienię.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie zdajesz sobie sprawy ile wypadków spowodowali kierowcy ubera zwłaszcza Ukraińcy. Jeździć trzeba umieć też. Za 10 czy 20 zł nie ryzykowalbym zdrowia czy życia swojego lub bliskich. No ale jak się jest go...zjadem co za złotówkę w kościele by pierdnął to nic nie poradzisz
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 18

ano tak... czyli nie daję się Państwu dym** ...

i to jest właśniepowód żeby wspierać ubera...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moze nie spotkales bo jezdzisz uberem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A Ty okradasz kierowcow ubera tak jak dzieci szyjace markowe ciuszki w Chinach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polacy dają sie dynać

Ja jezdze na uberze i wielokrotnie miałem kursy że klient płacił po sto dwiescie zlotych na mnoznikach, co prawda ja mam wtedy z tego mniej niż 3/4 tej kwoty ale nie kumam o czym piszesz że za 160 skoro ja tak z lotniska jezdze i z automatu ściąga kase z konta. Przeciez ceny ubera sie zmieniają. Przeciez nowa ustawa stawet maxymalnych na taxi nie dotyczy ubera. Możesz mieć kurs na taxi za 5 dych i masz mandat a na uberze mozesz mieć za 6 dych i nie ma mandatu za zbyt wysoką stawke wiec o czym my tu mówimy. Polacy Poprostu nie lubią zarabiać, wolą oddawać kase lidlom, biedronkom czy uberowi a ja lubie wiec jeżdże tam gdzie nie musze Polakom płacić podatków :) skoro Adamowicz jest tak głu...i że specjalnie sie opiekuje uberkiem to ja to wykorzystuje. Rząd tępy, prezydent miasta tępy, tylko brać i nie płacić nikomu nic a uber swoje 25% prowizji zawsze przytuli :) jedynie Polacy dają sie dymać.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 20

Jeździsz póki samochód ci jeździ a nie zdajesz sobie sprawy z tego że go zajezdzasz za śmieszne pieniądze. Zrobisz 200 km i masz z tego też pewnie 200 zł albo i nie. A gdzie paliwo i amortyzacja. Uber zarobi ale nie ty frajerze
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 8

Nie od dzis wiadomo. Klientela ubera i drogich taksowek to przepasc pod wzgledem statusu spolecznego. Bez urazy oczywiscie, nie kazdy musi dobrze zarabiac. Ludzie o gorzej platnych zawodach tez sa potrzebni. Od zawsze skupiska biedy i bogactwa sa podzielone na odmienne sposoby zycia: trwoniaca pieniadze, majaca wszystko co "najlepsze" ale i pracujaca na to co ma oraz ta bardzo oszczedna gdzie wszystko "sie przyda" bo czasy sa ciezkie i nie starcza do pierwszego. Pierwsza grupa to ludzie szukajacy wiekszych zarobkow, druga zas to szukajacy wiekszych oszczednosci. Podzial ten przeklada sie na wszystkie sfery zycia. Jedzacych w restauracjach i jedzacych w barze mlecznym, spiacych na lozach malzenskich i spiacych na rozkladanych wersalkach, mieszkajacych w domach z basenem i mieszkajacych na dzialkach w altance. I tu sie najesz i tu sie wyspisz i tu masz dach nad glowa i tu dojedziesz do celu. Niektore uslugi czy dobra nazywamy prestizowymi. Prestiz to nic innego jak cena. Jedni zyja tak, inni inaczej. Tak juz jest. Niech kazdy wybierze co dla niego najlepsze. Kazda z opcji jest potrzebna bo nie jestesmy wszyscy tacy sami.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ustawa deubekizacyjna obejmie taksówkarzy ? Wiele komuchów tam jeździ.

Dlatego nie korzystam.
popieram tę opinię 50 nie zgadzam się z tą opinią 10

uber

dlaczego w tym kraju chroni sie złodziei i oszustów bo jeszcze nie spotkałem uczciwego taksówkarza !!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Bo może mieć licencje na Gdańsk a mieszkać w Wejherowie
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

Złotówy nadały temat

Złotówy zrobią wszystko aby wyeliminować konkurencję z rynku.Uber działa na całym świecie i ma się dobrze.Daje ludziom pracę i to jest najważniejsze.Nie trzeba płacić za "trzaśniecie drzwiami" i pompkę na liczniku.Zbyt wiele osób oszukali aby zyskać zaufanie klientów.Ja o 04.00 rano za dwa kilometry zapłaciłem 13.60 zł.Wszystko w temacie.Nie ważne jak sie nazywa firma przewozowa,wazne aby miała ceny na poziomie przecietnego człowieka.ITD po doniesieniu taksówkarzy dołożyła się do 300 +.Gdańska drogówka szaleje i wlepia mandaty za kazde wykroczenie.Tak zasilamy budżet pieniedzmi Obywateli.Wstyd.złotówy-konfitury.Trzeba miec samemu czyste sumienie aby donoscic na innych.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 7

D***** Uber i podwody

d*pa daje . Uberowcy i d*powozy
To ci co w kija wali mi nie płacą podatków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Odkąd zainstalowałam aplikację MyTaxi, korzystam tylko z ich usług. Wiem z góry, ile maksymalnie zapłacę za kurs. Plus zamawianie jest prostsze, szybsze i zawsze znajdzie się kierowca, który zrealizuje kurs, a nie jak w tradycyjnych korporacjach, kiedy nie ma wolnych taksówek.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 5

A niby tacy legalni haaaa

Uber i inne d*powozy niby takie legalne.
A spitalali z sprzed lotniska tylko się kurzyło
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4