32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom

Opinie do artykułu: 32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom.
Artykuł na temat: Taksówki w Trójmieście - wolny rynek

Po 8 tys. zł - aż tak wysokiej kary będą domagać się inspektorzy transportu drogowego dla czterech kierowców przewożących pasażerów na podstawie zainstalowanej w telefonie aplikacji. To efekt szeroko zakrojonej kontroli, która została przeprowadzona w środę przed terminalem lotniska w Rębiechowie.

Aplikacje służące do przewozów osób, np. Uber, są coraz bardziej popularne. I trudno się temu dziwić. Ich klienci doceniają nie tylko konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych taksówek ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I znowu to samo.

Jestem taksówkarzem...nie ganiam za uberami z gazem...nikogo nie wystawiam ITD itp. Nie kasuje Norwegów 100 z Oliwy do Sopotu...jestem uprzejmy dla klientów z którymi lubię też pogadać...na domiar złego jestem łysy i wydziarany i najgorzej ...jeżdżę bmw...czy w związku z tym jestem złodziejem oszustem i naciągaczem? Chyba jednak nie... ;) Miłego popołudnia wszystkim pełnym nienawiści ;)
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jedna z opcji. Kierowcy Taxi wstrzymują się od świadczenia usług przez np. 3 dni. W takiej sytuacji ile wzrośnie mnoznik w Uberze x3 czy x4? Dlaczego kierowcy Ubera nie płacą podwójnej opłaty OC jak wszystkie Taxi? Dlaczego w dowodach rejestracyjnych nie mają info, że auto jest w transporcie osobowym,jak Taxi? Czyż nie łatwiej sprzedać takie auto? Konkurencja tak, ale na równych zasadach.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

czego nie kumasz? prawo ma być zmienione, ale urzędasy tego nie zrobią bo potrzebują kasy z mandatów na swoje premie, proste?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko My taxi. Maja aplikacje. Uber juz rok temu sie skonczyl.cenowo zadna atrakcje. A zlotowy grubasy smierdzace ze slupa i neptun na lotnisku dalej was d*pa sciska. Wezcie sie do porzadnej pracy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Do tego z cofniętymi uprawnieniami do kierowania, bez OC i przeglądu...

Polska - chory kraj.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ponoć najlepiej taksówką...

Ostatnio tak mi reklamował Pan Zlotowa - bo uberem przestępcy jezdza po odsiadce, że taniej (to pytam o konkretną trasę on mi mówi 60 zł, ja mu uber 40), że klient ubezpieczony, że zdrowo czysto i miło (bardzo skoro Pan Zlotowa przez całą trasę atakuje argumentami i śmierdzi starym petem). Nie wspomnę już o tym, że stwierdził iz taksówki są w lepszym stanie technicznym - merc rocznik 20letni zawsze lepszy niż 2letnie auto. Pojawiła się konkurencja, uber jest tani i szybki. Widzę na mapie czy ktoś mnie rżnie na km czy nie. Taksówką nie raz obwozono mnie naokoło, po zwróceniu uwagi zawsze uświadamiano mnie, że tu nie można, bo remont/jednokierunkowa. Wolę apke albo traficara. W korporacjach taksowkarskich powinna zjawić się osoba pokroju Magdy Gessler. Bessos!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

100% w punkt

sam nie jeżdżę Uberem, bo mam zwykły telefon. nie smartfon (cenię jego taniość, małe rozmiary i rzadkie ładownie) ale gdybym tylko mógł, używał bym tylko ubera itp i nigdy taksówek

krokodyle sobie grabią, a występując przeciw interesowi pasażerów, a w imieniu mafii taksówkarskiej mogą zapomnieć o resztach zrozumienia u obywateli.

jak odkryję, że mój pacjent to krokodyl, to go nie obsłużę. niech szuka kogo innego. bandytów nie muszę obsługiwać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czlowieku co ty pierd..sz....za bzdety...Na taxi jezdzi masa normalnych ludzi. Widac ze nie masz pojecia.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 20

Weź ty oszołomie idź się leczyć na nogi...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 19

oczywiście że tak, tylko uproszczenie przepisów

likwidacja licencji, likwidacja kas fiskalnych dla przeoźników, nawet niech nie płacą podatków. Przecież to finalnie i tak klient je płaci. Skoro wszystko jest już opodatkowane to może chociaż to, tak eksperymentalnie, zmienić żeby zobaczyć jaki to będize miało wpływ na branżę. Myślę że wszyscy wiedzą, tylko taka decyzja byłaby nie po myśli lobby taxówkarskiemu. Zaraz by zakorkowali miasto. Oni nie postulują zrównania ich powinności podatkowych z Uberowcami tylko dowalenie tym drugim żeby mieli tak samo źle.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

na zlecenie Pawełka oczywiscie akcja, jego koledzy z mafii okradani przez konkurencje
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Minusują bo auto i tak na tatę

To skąd mają wiedzieć, jak się stawki kształtują
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Roszczeniowe nieroby

Mafia taksówkarska w Rębiechowie dostaje po kieszeni. I dobrze bo to banda chamów i nierobów sami byli policjanci albo trepy idą w łaskę do itd, do kolegów po fachu
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

ty popacz
a ja gupi jak kupuje oc ac, nnw
to place nawet ubezbieczenie autostopowiczów
myślałem że to normalne (bo różnica ceny miądzy gołym oc a ocacnnwitd to 10%)
ale okazuje się że ... nie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

od 10 lat jeżdżę z "check engine" i nic autu nie jest

Wadliwy czujnik. Przegub też mi stukał, dlatego go wymieniłem. Jak wydech zaczął buczeć, to samo. Wszyscy, podejrzewam, to przechodziliśmy bo to są elementy eksploatacyjne. Jak się zużyją to się je wymienia. Co do nośności opon to koleś popełnia grubą głupotę, natomiast sam fakt że to zimówki nie jest żadnym wykroczeniem. W moim aucie miejskim miałem 13 calowe koła. Letnie Kormorany o szerokości 155mm wymieniłem na zimowe Nokiany WR D3 o szerokości 175mm. Hamują lepiej i co mnie najbardziej zdziwiło to również lepiej odprowadzają wodę tak więc jest to kwestia kontekstu.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 31