32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom

Opinie do artykułu: 32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom.
Artykuł na temat: Taksówki w Trójmieście - wolny rynek

Po 8 tys. zł - aż tak wysokiej kary będą domagać się inspektorzy transportu drogowego dla czterech kierowców przewożących pasażerów na podstawie zainstalowanej w telefonie aplikacji. To efekt szeroko zakrojonej kontroli, która została przeprowadzona w środę przed terminalem lotniska w Rębiechowie.

Aplikacje służące do przewozów osób, np. Uber, są coraz bardziej popularne. I trudno się temu dziwić. Ich klienci doceniają nie tylko konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych taksówek ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do redakcji

Czy podanie nazwy Uber i nie wymienieni taxifay czy opti ma związek z ostatnim artykułem reklamujący taxifay
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

itd...

Przeładowane tiroloty niszczą ulice w centrach miast, estakady i powodują realne zagrożenie. I co, ktoś słyszy o regularnych kontrolach? Nie, raz na jakiś czas się przypadkiem jakaś ciężarówka "wpadnie" i wtedy mandacik 500 do 2000. Ale pewnie, łatwiej wykryć i udupić 8tyś karą człowieka, który podwozi klienta za niewygórowaną z lotniska do domu
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Odpalam sobie ostatnią fakturę,

A tam jak wół "wystawione w imieniu" i dane jednoosobowej firmy
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

ktos cie zmusza do jezdzenia uberem?

pracy duzo, co to za problem ja zmienic. tu chodzi o wasatych oszustow co ci wciskaja 3 taryfy i o rzad ktory pilnuje "swoich" pieniedzy z podatkow, ktorych uber nie placi.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i po

co te minusy??? Tyle kosztuje OC na przewóz zarobkowy osób a i trzeba dodać jeszcze Nnw max dla pasażerów. Dodam jeszcze jak będzie szkoda a nie jest zgłoszone w TU przewóz osób będzie odmowa wypłaty odszkodowania.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja marzę o NHL w Gdańsku
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3

za usłgi

przecież firma X nie przelewają im pieniędzy na konto i cześć. Sami też chcą zmniejszyć swój podatek dochodowy. Logiczne by było żeby kierowca wystawiał fakturę za sumę swych usług. Po czym firma X opłaca tą fakturę kierowcy, co stanowi jego przychód.
Jeśli jest inaczej to proszę to opisać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To cisnij z buta albo nocnym...biedactwo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wiesz, że dzwoni, ale nie masz pojęcia gdzie. Były takie ludy co prawa nie znały, nazywamy ich barbarzyńcami. Większość rzeczywiście kończyła jako niewolnicy. A mówimy na przykład o prawie pracy. Pracownik ma obowiązki i prawa. Pracownik Ubera? A prawda przecież to nie pracownik, bo nie jest zatrudniony. W imię "wolności" i "prawa" do dorobienia sobie zrezygnuje ze swoich praw, historia zatoczyła koło.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

pasażerowie konfitury

policja zatrzymuje uberowca
pasażer wie co się dzieje, ale on przecież woli
Ubera, z ceną znaną z góry, z opłatą zdalnie,
niż narażać się na oskubanie przez szemraną złotówę
i mówi, że to kolega go wiezie, po przyjacielsku

tak powinno być za każdym razem. a taksiarze powinni wszyscy iść na Kuroniówkę
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niech

Zajmą się taksówkarzem i na stacji Orlen przy lotnisku .Trudno dojść do kasy nie wspominając o języku jakim się posługują . Co oni tam robią? Czy personel stacji ma jakieś korzyści? Co na to właściciel stacji?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoda slow.

Jezdzisz sobie uberem chcesz dorobic a tu takie cos. Wedlug mnie takie akcje doprowadzaja do tego ze ludzie laduja na ulicy. 8tys zl no kur....a. niektorzy tyle w 3 4 miesiace zarabiaja... na calym swiecie jest dobrze tylko w polsce jak zawsze problemy...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Często korzystam z AS taxi.

Zamówiona taksówka podjeżdża o określonej godzinie. 1,80 za km. Ja korzystam z usług zawodowców, a nie niedzielnych kierowców z UBER.
A co będzie jak w UBER będziesz miał wypadek? Oni nie mają ubezpieczenia dla pasażera.

Uwaga - ja nie jestem taksówkarzem - jestem pasażerem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Złotówy

Coraz droższe i pieką ich pupska
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

A ruch w taksówkach jest tak ogromny że normalnie miliardy złotówek z podatków leje się strumieniami

Wybieram ubera bo państwo i tak okrada mnie w innych podatkach. Złotówa nie musi być tu pośrednikiem. Wasz czas mija i musicie się z tym pogodzić. Jesteście dinozaurami usług transportowych. Pytanie jeszcze co jest gorsze czy jazda ze świadomością że łamie się przepisy ustawy, czy wykorzystywanie urzędników państwowych przeciwko obywatelom tego państwa ?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

naciagacze

Złodziejska aplikacja. zwłaszcza przy wyjazdach za gdańsk
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 14