32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom

Opinie do artykułu: 32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom.
Artykuł na temat: Taksówki w Trójmieście - wolny rynek

Po 8 tys. zł - aż tak wysokiej kary będą domagać się inspektorzy transportu drogowego dla czterech kierowców przewożących pasażerów na podstawie zainstalowanej w telefonie aplikacji. To efekt szeroko zakrojonej kontroli, która została przeprowadzona w środę przed terminalem lotniska w Rębiechowie.

Aplikacje służące do przewozów osób, np. Uber, są coraz bardziej popularne. I trudno się temu dziwić. Ich klienci doceniają nie tylko konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych taksówek ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ty to jesteś tepy. chodzi o straszenie a nie o liczbę. Każda sprawa kończy się w sądzie i to nie na jednej rozprawie, do tego dwu instancyjnie. Inspektorzy muszą być jako świdkowie. A wcześniej dochodzienie - przesłuchania itp. kto to by obrobił, i z tymi 4 jest dużo zachodu. Chodzi tylko aby nagłaśniać, że takie kontrole są...i straszyć.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

i oc placa, na podstawie stawek gdzie jezdza...
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

zatem musza im wystawiac faktury za usługi

za co trzeba również odprowadzić podatek
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kapusta

Kapusta i byłe MO.
Ale pomijając kto i skąd to co jakiś czas jeżdżę taksówkami z Eco car. Nie miałem jeszcze kursy abym nie musiał pana kierowcy nawigować po mieście jak i dokąd ma jechać i w którą ulice ma skręcić. Mimo, że wielki tablet z nawigacją jest tuż przed kierowcą. Płatność kartą też wywołuje atak paniki.
Jedyny plus to nowe samochody. Nie śmierdzi i nie jest to stary diesel.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pod dworcem stoją niezrzeszeni. Za kilometr liczą do 10 zł. Naciągacze.

Liczą na zdezorientowanego turystę. Ale można wezwać np. AS -taxi. 1,80 za kilometr. Są też tańsze firmy.
UBER to szara strefa, w RP nie płaci podatków.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ale

Niestety on ma rację, Uber to jest oszustwo i wyzysk kierowców
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Złodziejom co pamiętają lata komuny

Zwłaszcza Ci co pamiętają lata komuny i jak im się dobrze żyło. Ja bym zaorał wszystkich leśnych ludków i wprowadził tylko ubera. jako klient chcę płacić mniej a nie 250 zł na trasie SOPOT - gdańsk
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

tragedia

w polsce dalej jak w lesie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skoro ludzie wybieraja UBER

to o czyms to swiadczy
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rzadko jeżdżę taksówkami. Jeżeli muszę to niestety wybieram korpo. Co prawda ile od takiego kierowcy się nasłucham to głowa mała. Panie jak to źle, kiedyś to było. No jasne, że było bo obecnie to już łebków nie ma. Ale nie ważne. Muszę przyznać, że stan aut jest coraz lepszy. Miałem okazję jeździć również Uberem i szczerze powiedziawszy to nie do końca rozumiem ich fenomenu. Ok, jest taniej ale za każdym razem jak jechałem to stan techniczny auta pozostawiał wiele do życzenia. Raz nawet trafiła mi się Kia Picanto. Tak, tak właśnie Picanto. Sam kierowca też jechał jakby wiózł worek kartofli. Podróżowałem na trzeźwo. Jeżeli chodzi o auta to korpo jednak ostatnio się wyrobiły. Jeśli chodzi o cenę to lepiej wypada Uber.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

uber to zlodzieska firma zabiera 25 % utargu i samemu trzeba prowadzic dzialanosc gospodarcza

szkoda samochodu
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 8

Mnie uber nie przeszkadza

Nie rozumiem tylko dlaczego mam płacić złodziejom z postoju i tracić moje ciężko zarobione pieniądze , do mnie należy wybór z kim chce jechać
Jaka to wolnosc
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 6

Oc

Od 30 do 40 % więcej od zwykłego OC, a niektóre TU to nawet powyżej 50% zwyzki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

ITD jest jednak tępe... Gdyby o odpowiedniej porze byli na lotnisku i wiedzieli kogo szukają to by mogli wszcząć ze 20 postępowań w ciągu 2 godzin zamiast czterech.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

W ogóle, skoro wszyscy poza paroma złotówami są za legalizacją Ubera

To może trzeba coś z tym zrobić?
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 2