32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom

Opinie do artykułu: 32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom.
Artykuł na temat: Taksówki w Trójmieście - wolny rynek

Po 8 tys. zł - aż tak wysokiej kary będą domagać się inspektorzy transportu drogowego dla czterech kierowców przewożących pasażerów na podstawie zainstalowanej w telefonie aplikacji. To efekt szeroko zakrojonej kontroli, która została przeprowadzona w środę przed terminalem lotniska w Rębiechowie.

Aplikacje służące do przewozów osób, np. Uber, są coraz bardziej popularne. I trudno się temu dziwić. Ich klienci doceniają nie tylko konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych taksówek ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zwykle oc nie obejmuje zarobkowej przewozu osób. Takie OC jest dużo droższe
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 12

Jak czytam takie arty

To zachęca mnie to do korzystania z uberow. Taksówki do muzeum!
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 6

Mam nadzieję iż wyrok będzie jeszcze niższy niż wyskomlał Najsztub .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zanim wezwę policje to zjedzie się cała ferajna

wypitolicie mnie z taksówy, dostane w łeb i tyle w temacie. Jak policja przyjedzie to już was nie będzie a dochodzenie kto co i jak to minie pół roku a ty w tym czasie zrobisz jeszcze 20 takich numerów. Wasze działanie zna już cała Polska i powinniście się trochę zastanowić. Ale mafijne zagrywki są już w waszej skórze wiec zlejecie to co teraz piszemy i będziecie robić swoje. Tylko smutno będzie jak już klientów nie będzie bo wszyscy pójdą z duchem czasu a wy będziecie ryczeć, że nie ma pracy a nic innego nie umiecie robić. Tak się kreuje wasza przyszłość i dobrze o tym wiecie. Dlatego macie ból d*py. Pozdrawiam wszystkie złotówy :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

to prawo w końcu ma być zmienione czy nie ?

Bo nie kumam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

To przypomnij na jaką kwotę jest to ubezpieczenie w taxi?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podniecilem sie kasą fiskalną.
Ostatni kurs i poproszę paragon-owszem,dostałem.Tylko mały problem z rozliczeniem.Na paragonie'przejechano 0 m'-oszustwo wyszlo bardzo szybko.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za to ty taxijanuszu taki praworządny..

Setki razy jeździłem złotówą taniej, bo bez taksometru. I to jest u was nagminne, bo czysta kasa w kieszeni, bez podatku i bez haraczu na korpo. Czekam dnia, żeby jakiś reporter się wami zainteresował i nagrał z ukrycia wasze wałki. Jak kiedyś TVN w Warszawie podstawionego "obcokrajowca" puszczali złotówą, to kurs dookoła miasta i koszt przejazdu x 20. Wąsate złodzieje mentalnie żyjące w PRLu. Pluje na was i wasze wąsate Grażyny, żebyście z głodu pozdychali ku***siarze!
popieram tę opinię 48 nie zgadzam się z tą opinią 10

Haha, bo złotówy to akurat wzorowi kierowcy są.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

szybko odrobić stratę 8k? zapomnij

sam spróbowałem jeździć
myślałem mam dobre auto , sporo czasu i lubię prowadzić więc czemu by nie
i wyszło na to, że musiałbym zamieszkać w aucie by mieć sensowny profit - jak odliczysz koszty, amortyzację auta i utratę wartości auta, bo przebieg rośnie niesamowicie, to okazuje się, że lepiej pracować w lidlu czy biedronce
teraz czasami się pokręcę wieczorami czy w weekendy- ale to jako zajęcie dodatkowe
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękujemy za niekrycie się z obchodzeniem prawa.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ciekawe...

Wszyscy taksówkarze wypowiadający się na forum narzekają na to samo: kierowca ubera nie ma licencji, mniejsze podatki, etc. Ale żaden nie odpowiada na komentarze jak ktoś napisze o tym, że taksówkarz wozi dłuższą trasą, włącza wyższą taryfę, albo nie włącza taksometru. Ciekawe...
Może dlatego, że "okradanie" fiskusa jest złe, a zwykłego pasażera już nie...
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 6

Cwoku taki prqworzadny jestes to przestan parkowac na zakazach, przestań wymuszac pierwszenstwo, przestan jezdzic na czerwonym, przestan szeryfowac na drodze, przestan jezdzic na gazie, umyj sie wasaczu
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 6

Pokaż mi na piśmie to uwierze.

Jest tyle kontroli itp. ale jakoś nigdy nie rozmawiałem z osobą która dostała taką karę. Dostają mandat i umierają? Znikają za pstryknięciem palca. Korporację mają na tyle kasy, żeby opłacić takie historie w internecie.
Zatrzymują jak najbardziej ale jeżeli powie się prawdę, że się jeździ przez firmę i firma odprowadza podatki to nie ma do czego się przyczepić. Nie uwierzę dopóki nie pogadam z taką osobą.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozumiem ze jak odwioze żonę do pracy i bedzie wypadek,to tez nie uzyskam ubezpieczenia?hmmmm....to tez przejazd bezgotówkowy.Następny przyklad-kolega podwiezie na impreze i tez wtopa ?hmmmm......ciekawe.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4

no tak, bo tam nie da się oje**ć klientów :)
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie no chwila

najpierw gadka ze uber ma niskie stawki bo nie placi zusu, ale na haslo ze tez mozesz nie placic to odpowiadasz ze jalmuzna. czyli jednak masz troche powietrza jeszcze w stawce tak?? no tylko teraz szczerze i konktetnie.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

No cóż są na świecie ludzie ze skłonnościami masochistycznymi. Naprawdę nie rozumiem czemu za gorszą usługę chcesz zapłacić więcej.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5

głupota

Teraz oprócz włączonej apki ubera kierowcy będą mieli jeszcze yanosika, żeby unikać policji. To jest chore. Ludzie są zachwyceni uberem, więc trzeba to poblokować i skazać ludzi na taksówki, do których nie chce się wsiadać. Taksówkarze sami sobie wyrobili taką opinię.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 6

Zmień lekarza
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9