32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom

Opinie do artykułu: 32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom.
Artykuł na temat: Taksówki w Trójmieście - wolny rynek

Po 8 tys. zł - aż tak wysokiej kary będą domagać się inspektorzy transportu drogowego dla czterech kierowców przewożących pasażerów na podstawie zainstalowanej w telefonie aplikacji. To efekt szeroko zakrojonej kontroli, która została przeprowadzona w środę przed terminalem lotniska w Rębiechowie.

Aplikacje służące do przewozów osób, np. Uber, są coraz bardziej popularne. I trudno się temu dziwić. Ich klienci doceniają nie tylko konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych taksówek ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja mam pytanie, w jaki sposob ITD moze udowodnic, ze kierowca na tym zarabia?

Przepisow ustawy nie stosuje się do przewozu drogowego wykonywanego pojazdami
samochodowymi:
1) przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osob łącznie z
kierowcą - w niezarobkowym krajowym i międzynarodowym przewozie
drogowym osob,
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 18

Ale to widac, ze

ludzie wola ubera, bo przeciez oni generuja zamowienia :) jest popyt na ubera, to jest tez podaz na jezdzenie i zarabianie
popieram tę opinię 64 nie zgadzam się z tą opinią 6

Zatrudniają na ile 1/8 etatu?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeździ passat w mytaxi

W ogóle w mytaxi ci kierowcy z całego świata i okolic jakby cała rodzina się złożyła na passata i wysłała synka do Gdańska jeździc. Konin, Opole, całe mazury Kujawy no wszystko tam jeździ
popieram tę opinię 56 nie zgadzam się z tą opinią 7

Prosba o doprecyzowanie

Nie rozumiem. Wyjasnijcie prosze. Z lotniska czesto odbiera mnie przyjaciel. Z grubsza sytuacja jest taka sama bo prowadzi przewoz osoby (mnie), a ja mu pozniej funduje czteropak czy inne dobre rzeczy pitne, ktore nastepnie konsumujemy. Znaczy ITD moze sie do niego przytentegowac, ze wiezie kogos innego niz siebie?

Serio pytam.

A jak zaczna kontrolowac uberowca, a ja jako pasazer powiem inspektorowi, ze to moj ziomek i nie mam mowy o zadnych aplikacjach?
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 6

Widziałem w Gdańsku

nba ..
popieram tę opinię 61 nie zgadzam się z tą opinią 2

kierowcy ubera odprowadzaja

podatek w polsce, 8%
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

a wiesz czemu uber jest tańszy od taxi ćwoku ?

- bo nie płaci podatków
- nie płaci ubezpieczenia komunikacyjnego
- nie ma kasy fiskalnej i nie musi płacić za jej legalizację
- nie ma taksometru i nie musi płacić za jego przegląd i legalizację
- nie posiada licencji na przewóz osób - kurs i licencja także kosztują
- i wiele innych których i tak nie zrozumiesz ...

Dlatego właśnie uber jest tańszy - bo gra nie fair. Jak by zaczęli płacić wszystkie opłaty jakie są wymagane od taxi to ich cena była by z automatu o wiele wiele wyższa.

Uber to dokładnie to samo co sprzedawanie papierosów lub alkoholu bez akcyzy.
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 109

Sprostowanie, oni nie pobierają pieniędzy od klientów , tylko firma Uber...
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przemalować samochody zarobkowe na jeden kolor i ograniczyć wiek samochodu do 10 lat.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

ty jesteś taki głupi czy tylko udajesz?

Każdy kierowca w Polsce musi mieć obowiązkowe OC. A wiesz od czego to jest skrót?
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

ale w czym problem?

Przejdź na uber i nie marudź!
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 2

Złotówy to UB-ki i byli gliniarze. Sami konfidenci.

Dlatego mają takie poparcie ITD i drogówki.
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 6

radca prawny

To może byś się dołożył agitatorze. Tylko zachęcasz chłopaki zapłaćcie bo ja będę za pół darmo się z wami woził. Popracuj jako kierowca w uberze to zobaczysz jak szybko odrobisz
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ukrainiec

Lepiej sobie poradzi z aplikacją. Pokaże najkrótszą albo najbardziej optymalna drogę. Bez korków itp. Ale ty wolisz pompować kurs i pokazać pasażerowi jak to dobrze znasz miasto pokazując mu krótszą drogę która go kosztuje 200% kursu podstawowego. Macie ból d*py, że klienci wolą Uberów od was i tyle. Zamiast się zastanowić nad tym i ewentualnie pójść w tym kierunku to robicie g*wnoburze. Ogarnijcie się i pomyślcie trochę szerzej.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Taniosc

Trafisz w Uberze na cene dynamiczna,to zdziwisz sie.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 32

Mogą się cmoknąć.
Ja nie pobieram żadnej kasy od pasażerów - robi to firma. A ja kasę dostaję za testowanie aplikacji.
Wszystko.
Przetestowane.
Tylko trzeba trzymać gębę i czegoś nie chlapnąć. No i - za żadne skarby - nie dać smartfona dotknąć żadnej mendzie!
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 6