32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom

Opinie do artykułu: 32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom.
Artykuł na temat: Taksówki w Trójmieście - wolny rynek

Po 8 tys. zł - aż tak wysokiej kary będą domagać się inspektorzy transportu drogowego dla czterech kierowców przewożących pasażerów na podstawie zainstalowanej w telefonie aplikacji. To efekt szeroko zakrojonej kontroli, która została przeprowadzona w środę przed terminalem lotniska w Rębiechowie.

Aplikacje służące do przewozów osób, np. Uber, są coraz bardziej popularne. I trudno się temu dziwić. Ich klienci doceniają nie tylko konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych taksówek ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popieram Uberowców.

Nie pamiętam już kiedy ostatnio korzystałem z taksówek. Za to uber - dość często!
I oby tak dalej. Chłopaki zapłaćcie te 8 tys. zł kary i wracać na trasę. Odrobicie szybko, bo dzięki takim akcjom złotówy tracą.
Drogowe łamagai, które startują spod świateł jakby silnika nie mieli, bo przyoszczędzą 0.000004 litra paliwa
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 9

Nie dalej jak wczoraj

widziałam na Czarnym Dworze jak taksiarz wjechał na czerwonym na przejście dla pieszych, bo mu się śpieszyło... Takiemu nawet uwagi nie zwrócą (a w Gdańsku ich pełno)
Nie jestem za Uberem i tym podobnymi aplikacjami, ale jak już dają 8 tys. kary, to niech przynajmniej karzą też taksówkarzy...
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ja zawsze wybieram ubera.
popieram tę opinię 61 nie zgadzam się z tą opinią 10

Przychodnia

Nie robisz tych badań z własnej kieszeni. Płacimy za to my. Koszty sobie to odliczysz.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Uber ma dobrych prawników.

Te mandaty nigdy nie są płacone.
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 9

Na koniec jazdy z Taxi zadaj paragonu i sprawdz czy sa prawidlowo nabite kilometry

90% taksowkarzy nie daje paragonu a jak zarzadacie to zaczynaja sie tlumaczyc, ze zapomnieli wlaczyc itd.

Od razu dzwoncie po Policje lub Inspekcja Transportu Drogowego. taksowkarz bedzie mowil, ze kurs za darmo itp. Nie dajcie sie, nie wysiadajcie z auta, miejcie wlaczone nagrywanie w smartfonie jako dowod na oszustwo.
popieram tę opinię 50 nie zgadzam się z tą opinią 10

Kubusiu

za długo żyjesz.
Nikt już tego nie pamięta.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

Więc zmieńcie pracę i zacznijcie jeździć dla ubera. Bez badań, bez kas, ale z jasną i z góry ustaloną kwotą za przejazd.

Chyba, że tu jest problem i bez pompowania kursu, nie ma zabawy
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 2

łapy precz od społeczności

Czy krokodyle nie mają już nic do roboty w mieście czy choćby na obwodnicy?
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 6

ja już ponad dwa lata nie korzystam ze złotów :)

tylko uber lub taxify, wczoraj uberkiem w jedna taxify w druga, woda mineralna w środku, klimatyzacja, mili panowie :) a zapłaciłem 70% mniej niż starym licencjonowanym pasatem po niemcu :) a inspekcja niech się weźmie za wyprzedzające się ciężarówki na obwodnicy czy autostradzie
popieram tę opinię 46 nie zgadzam się z tą opinią 12

Szogun

Pojawili się lepsi? Weź kredyt i zmień zawód.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponujęrobic donosy na wszystkich łamiących prawo o zobaczymy jaki procent to będą taksówki.

Wyobraź sobie że robię miesięcznie jakieś 3000km. I krew zalewa jak.widze takich matolow za kółkiem. I generalnie to są wszyscy kierowcy autobusow. Służbowe. Białe busiki. Kurierzy. Nie mowiac już o zwykłych kierowcach którzy jezdA czasami jakby prawko w laysach znaleźli.i nie marudź tylko na taksowkarzy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11

Informacja nieprawdziwa

Przewóz uberem nie ma charakteru grzecznościowego, więc odpowiedzialność kierowcy kształtuje się na zasadzie ryzyka. Nie jest to odpowiedzialność absolutna, więc kierowca nie odpowie, gdy do zdarzenia doszło z winy pasażera. W każdym innym przypadku odpowiedzialność spada na kierowcę ubera.

Poza tym, polisa OC chroni nie tylko kierowcę, ale również i pasażerów bez względu na charakter przewozu, a więc również, gdy przewóz nie jest grzecznościowy.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 6

Prawo?

A kto dał prawo w przeszłości taksowkarzom wybierac sobie kursy? Nie pamiętają czasów jak podjeżdżali pod postój i krzyczeli Oliwa, Przymorze lub inne kierunki. Albo czekali na tzw. dolarowych klientów (bojków) pod knajpami z dziwkami? Krótka pamięć tych zaplutych złotów. A podatki, kazdy z jeżdżących w Uber płaci podatki.
popieram tę opinię 44 nie zgadzam się z tą opinią 12

Koniec epoki taxi

Ile też "podatku" odprowadza taxi ubek na emeryturze? Kiedyś ciemnota też protestowała przeciw nowym maszynom włókienniczym napędzanym parą.
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 9

Napewno zawieszą :) Lepiej dzwonić , dlaczego mają mieć lepiej niż uberowcy.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wystarczy ...

... zrównać poziom podatków i innych obciążeń fiskalnych i wtedy można mówić o zdrowej konkurencji. Uber jest tani, bo obciążenia podatkowe i poziom kontroli są niewspółmierne.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 11

Zapomniałem dodać że.co.5lat muszę z własnej kieszeni robić masę badań lekarskich i testy.

Jakim prawem ja muszę a oni to olewają? I jeszcze jest na to.przyzwolenie.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 32

złotówy

nie mogą się pogodzić, że technologia wypiera ich zawód (uber, car-sharing) , a niebawem już w ogóle zlikwiduje (samochody autonomiczne).
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 12