32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom

Opinie do artykułu: 32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom.
Artykuł na temat: Taksówki w Trójmieście - wolny rynek

Po 8 tys. zł - aż tak wysokiej kary będą domagać się inspektorzy transportu drogowego dla czterech kierowców przewożących pasażerów na podstawie zainstalowanej w telefonie aplikacji. To efekt szeroko zakrojonej kontroli, która została przeprowadzona w środę przed terminalem lotniska w Rębiechowie.

Aplikacje służące do przewozów osób, np. Uber, są coraz bardziej popularne. I trudno się temu dziwić. Ich klienci doceniają nie tylko konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych taksówek ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy „szanowna inspekcja” sprawdziła na przykład stan techniczny taksówek na postoju ?? A czy „szanowni urzędnicy” sprawdzają czy złotówy na prawdę odprowadzają te podatki w postaci paragonu po każdym kursie ?? Ja i tak już nigdy nie wsiądę do tych kombinatorów, i mam nadzieję, że Uber pomoże kierowcom w tych trudnych chwilach.
popieram tę opinię 49 nie zgadzam się z tą opinią 9

Aha...

To teraz doczepili się do nieodprowadzania podatku. Oj złotówy... Największa patologia z wami w roli głównej ma miejsce w Gdyni przy wycieczkowcach. Szkoda słów.
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 5

Brawo. Jak mozna wsiasc do taksowki z obca osoba bez psychotestow ?

Do tego nie majaca zdanego egzaminu z topografii miasta ? Przeciez ona sie zagubi jak dziecko we mgle. Do tego te cwaniaczki nie placa podarkow. Ja stoje przy Galerii Bałtyckiej, ciezka praca ale dzieki niej sa zadowoleni turysci.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 107

Śmieszą mnie takie artykuły

Wszyscy kierowcy ubera muszą mieć działalność, normalnie płacą podatki a od niedawna również muszą mieć licencje na przewóz osób. Taksówkarzy bolą 4 litery bo zostali w ręką nocniku z ofertą z lat 90 tych. Tę wojnę niestety już przegrali a takimi akcjami tylko sobie szkodzą.
popieram tę opinię 87 nie zgadzam się z tą opinią 13

w końcu

koniec końca !!!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Polska jak zwykle 100 lat do tyłu. :-(
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 5

Donosy

Proponuję teraz podonosić do straży miejskiej i policję na każdego złotówę co łamie przepisy ruchu drogowego lub źle parkuje
popieram tę opinię 65 nie zgadzam się z tą opinią 9

i aby pokazywal koszt przejazdu przed podroza a nie jak mi wasaty janusz wbije dwie taryfy.
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 7

I co ?

Jeżeli zamówiłeś taxi z korporacji to trzeba było od razu zadzwonić do nich i o tym powiedzieć. Zrobili by kontrole wewnętrzną i pewnie zawiesili by typa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 19

I bardzo dobrze.

Nie po to chodziłem na kurs, zdawałem egzamin, muszę mieć kasę fiskalna i taksometr zeby Janusz cwaniakowal i robił.to.samo co ja ale bez tych wszystkich wymogów.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 124

Tata

Płaci ?
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe

Jest to jedyny portal który piszę o tego typu działaniach. A jakoś nigdzie indziej się nie słyszy o karaniu kierowców aplikacyjnych. Ah no tak zapomniałem, że trojmiasto.pl dostałą dobrą kasę od korporacji za tego typu działania. Ostatnio post był dwa lata temu( dosłownie kopiuj wklej) więc trzeba sprawę odświeżyć. Wilk syty i owca cała. Szkoda, że działania inspektoratu to tylko krajowa legenda. A z chęcią byłbym świadkiem takiego zdarzenia. Według mnie zwykły straszak. Jakby chcieli krokodyle łapać to wystarczyło by stanąć przy monciaku w sobotnią noc to tytuł tematu nie byłby 32 tyś kary tylko 320 tyś. Ale temat na głównej musi być
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 10

Nie napisali

Autor tekstu zapomniał o kwestii ubezpieczenia. W momencie gdy pasażer ulegnie wypadkowi w tym czymś to nie przysługuje mu odszkodowanie bo gość co go wiózł nie ma badań oraz licencji na przewóz osób. To tylko tak dla uświadomienia niektórym.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 75

Propnuje nową akcję

Dzwońmy na itd , policję gdy stan techniczny taksówki budzi nasze zaniepokojenie. Ostatnio dwa razy zamawiałem 6 osobową taksówkę (dopłata 10 zł do takiego zamówienia) i przyjechały dosłownie szroty, pukające zawieszenie, check engin na desce. Róbmy to samo co taksiarze, w końcu Gdańsk podobno miastem wolności.
popieram tę opinię 110 nie zgadzam się z tą opinią 8

To się nie uda. W końcu bez wałka niektórym leniwym dziadom nie opłaca się nawet silnika 'włanczać'.
Korporacje taxi, legislator, a widać, że i urząd miasta, wolą udawać, że wszystko jest ok, gdy pasażer spod lotniska na Oliwę jest więziony na 161 zł, zamiast jak w uberze za 34.
popieram tę opinię 80 nie zgadzam się z tą opinią 12

Znów to samo

Kiedy te leśne dziadki z taksówek się nauczą. Komuna się skończyła, każdy może teraz mieć samochód.
Taksówkarze nie mogą się pogodzić z wolnym rynkiem i konkurencją.
Poza tym proszę przeczytać zapisy umowy z uber. trzeba mieć teraz działalność, a ponieważ środki wypływają na konto, to trzeba się z tego rozliczyć z fiskusem. Nie jest prawdą, ze kierowcy ubera nie płacą podatków.
Jest coraz więcej przedsiębiorców którzy mają po kilka samochodów w uber i zatrudniają kierowców. Płacą podatki, dają ludziom pracę. Poza tym dbają o komfort pasażera, co nie zawsze można powiedzieć o taksówkarzach.
popieram tę opinię 98 nie zgadzam się z tą opinią 17

Ryzyko teraz nawet autostopowicza podwieść.

Różnica prawie żadna, bo oba przewozy odbywają się "bezgotówkowo", a jeśli chodzi o podatki, to wynagrodzenie otrzymane od operatora jest przecież opodatkowane.
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 7

wiadomo

No proszę lobby taksiarzy ma moc, jak nie pięścią to itd. żeby trochę się ucieszyli panowie z koralikami na siedzeniach, to Uber powinien opłacać podatki w PL i tyle.
Szkoda tylko, że nie patrzy się na specjalne względy dla zagranicznych graczy - hipermarketów gdzie też są zwolnienie z podatków lub mają kosmiczne ulgi. Jak taka "zwykła" PL firemka może chociaż trochę konkurować skoro nie ma specjalnych względów podatkowych chociażby czy prawników / księgowych przekręciarzy?
popieram tę opinię 71 nie zgadzam się z tą opinią 5