32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom

Opinie do artykułu: 32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom.
Artykuł na temat: Taksówki w Trójmieście - wolny rynek

Po 8 tys. zł - aż tak wysokiej kary będą domagać się inspektorzy transportu drogowego dla czterech kierowców przewożących pasażerów na podstawie zainstalowanej w telefonie aplikacji. To efekt szeroko zakrojonej kontroli, która została przeprowadzona w środę przed terminalem lotniska w Rębiechowie.

Aplikacje służące do przewozów osób, np. Uber, są coraz bardziej popularne. I trudno się temu dziwić. Ich klienci doceniają nie tylko konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych taksówek ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lipa

Dajcie spokój, uber dobrze działa, większość ludzi jest zadowolona a chyba o to chodzi. Jeżeli cześć z tych tematów nie wpisuje się w kartę przepisów to do zmiany i po kłopocie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedz

Transport to dziedzina w której bierze się odpowiedzialność . Czy ktoś sprawdził przeszkolił tych pseudo taksówkarzy. ? Nie ! A jak ma cukrzycę i dostanie atak w czasie jazdy. Trochę pomysł. To nie boli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Uber taxi

Ostatnio zamówiłem Ubera. Przyjechała taksówka z daszkiem. Pytam się pana taksiarza jak to tak Uber taksówka? Odpowiedział: jakoś trzeba żyć. A tu plują na Uberowców. Zdecydujcie się taksówkarze czy Wam to przeszkadza czy chcecie żyć normalnie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

nadal paypal sponsoruje ubera zadarmo?

bo umnie na wiosce uberow ni ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

opcja ukrycia aplikacji i platnosc tylko gotowka

jak psiarski udowodni ze autostopowicza niezabralem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uber to zło

Taxi lepsze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Uber podatki

Skoro Uber nie płaci podatków takich co taxi nie dają paragonów faktur to bd jeździć uberami po dziurawych drogach taxi ma przywilej chociażby wjazdy na różne masowe imprezy oraz bus pas ceny taksówek niektórych korporacji są weekendy tańsze od uberami oraz kierowcy znają topografię a Uber to większości Ukraińcy nie potrafiący nawet polskiego niech płacą podatki niech dają faktury paragony itp to bd spoko a tym czasem w razie wypadku uberem możecie dostać tylko doraźna pomoc szpitalna jako zwykły pasażer w taksówce możecie liczyć na większe bonifity oraz ubezpieczenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Prawda jest taniej

Ale kierowcy ubiera to coraz częściej Ukraińcy nie znający topografii oraz bd jeździć po dziurawych drogach skoro nie płacą podatków to nie bd z czego remontować dróg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też nie posiadam "licencji na przewóz osób", a odkąd mam prawo jazdy (30 lat) wożę swoimi samochodami różne osoby.

Rodzinę, przyjaciół, znajomych, kolegów i koleżanki z pracy, autostopowiczów (w tym nawet obcokrajowców), itp. itd.

I co w związku z tym, panowie milicjanci?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale tutaj burku z góry wiadomo ile zapłacisz, a u ciebie zawsze "wychodzi" na koniec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A "na Stogi/Orunię/Przeróbkę" czy "do Stogów/Oruni/Przeróbki" ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

uber

Jazda ze zotówami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam tablicę gwe. od lat mieszkam w Gdańsku i tu odprowadzam podatki. Twoje myślenie jest błędne i krzywdzące
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 16

Ale ty jesteś deeebilll...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W City Dr.

Emeryci :) Ogarnij sie zanim spajacujesz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A dlaczego nie płacą podatków tak jak taksówkarze????

Przecież wszystko przechodzi przez internetowy system UBERA i wystarczy przepisy do tego dopasować ale może leniwym politykom nie chce się pomyśleć. Tak na prawdę większe pole do manipulacji mają zwykli taksówkarze - prawie zawsze pytają się mnie czy z paragonem czy bez a jeżdżę taksówkami około 20 razy ma miesiąc... Dzisiaj dopiero zainstalowałem aplikację po przeczytaniu artykułu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ja jezdze city drivers taxi za 1.8 ZA kilometr i nie ryzykuje

Po co Uber jak City Drivers TAXI ma 1.80 za kilometr,cena prawie ja uber a są wszystkie ubezpieczenia badania i licencje......wiec po co ryzykować...?pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

...no to sprawdzaj dyplomy lekarzy w rejestrze...

...bo nie masz pojęcia co się może wyprawiać w przychodniach i szpitalach dla chęci zysku, aby przemielić jak najwięcej pacjentów, uważaj zwłaszcza na ginekologów, bo ich praca często przesiąknięta jest ichnimi wykształconymi przez lata ideami...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0