Odpowiadasz na:

Tu widzę parę problemów do dyskusji.
Pierwszy problem to kwestia proporcji między przypadkowością a determniacją. Interesujące naprawdę jest zdeterminowanie naszej natury ludzkiej przez...
Tu widzę parę problemów do dyskusji.
Pierwszy problem to kwestia proporcji między przypadkowością a determniacją. Interesujące naprawdę jest zdeterminowanie naszej natury ludzkiej przez proces ewolucji. Może się wydawać,żę znacznie barwniejsza jest przypadkowość, bo tworzy złudzenie rzeczywistej odmienności (tak jak kolor, który jest złudzeniem). A brak zrozumienia dysproporcji między tymi aspektami prowadzoi do najrozmaitszych dziwactw a nawet szaleństwa, które można właśnie obserwować.

Drugi problem to relacja między obrazem w skali makro a obrazem w skali mikro. Decydujący jest obraz w skali makro, który wiążę się z determinizmem i determinuje zachowania w skali mikro. I nie jest tak, że to zbiór działań w skali mokro tworzy obraz makro. Jest odwrotnie, to obraz w sklai makro stwarza nam nieprzekraczalne ramy, w ramach kßórych pozwalamy sobie na drobną kosmetykę.

Problem trzeci to problem tego że dopiero znajomość obu tych aspektów uwalnia nas od błędnych koncepcji i sposobów życia i i wskazuje realne mozliwości fascynującej jazdy na historycznej fali.
rozwiń

5 miesięcy temu ~łowca absurdów
  • Polityka prywatności