Odpowiadasz na:

Jeżeli Bóg stworzył ten system, w którym ( w największym skrócie) nagradza wiecznym życiem w Edenie, a karze, jak się domyślam, piekłem.
Dlaczego zatem doświadcza jednych za życia piekłem na...
Jeżeli Bóg stworzył ten system, w którym ( w największym skrócie) nagradza wiecznym życiem w Edenie, a karze, jak się domyślam, piekłem.
Dlaczego zatem doświadcza jednych za życia piekłem na ziemi, choćby żyli jak Chrystus? Dlaczego Bóg czyni zło, chociażby w postaci klęsk żywiołowych , nie spowodowanych przez człowieka ? Trudno nie pokusić się niekiedy o posądzenie Boga i tego Jego systemu o sadyzm, patrząc jak niesprawiedliwie doświadcza cierpieniem ludzi. Skoro wielu porządnych ludzi jest doświadczanych przez Boga cierpieniem, a drugie tyle łotrów chodzi po tym świecie w glorii chwały i dobrobycie, to zachodzić musi pytanie : dlaczego ? Może dane będzie tym cierpiącym krzywdę na ziemi zadośćuczynienie po śmierci ? A może nie, bo logika i tam może zawieźć. Coś mi tutaj nie gra w tym gotowym systemie duchowo - informacyjnym. Działają w tym systemie swoiści hakerzy, którzy potrafią rozgrzeszyć Eichmanna i Hessa za niewyobrażalną skalę morderstw, a kobiecie przerywającej ciążę, nie udzielają rozgrzeszenia. Nie znajduję odpowiedzi, dlaczego Bóg skazał swojego syna Chrystusa ( wykorzystując Heroda do tego celu) na śmierć ? Czy potrzebna była ta śmierć do pokazania cudu Zmartwychwstania ? Chrystus zdziałał by znacznie więcej, gdyby żył. Nie oczekuję odpowiedzi na te pytania, bo zdaję sobie sprawę, że ich nie ma. Mnie nie zadowala zaś odpowiedź : Bóg tak chciał, amen.
rozwiń

2 miesiące temu ~jaq
  • Polityka prywatności