Odpowiadasz na:

Re: ILE BIERZE POSREDNIK I ZA CO? JAKIE DAJE GWARANCJE?

Akurat ja mniałem okazję korzystać z usług pośredników.
Przy okazji poszukiwania i zakupu mieszkania poznaliśmy z żoną chyba wszystkie biura pośrednictwa. Bardzo mało jest ofert mieszkań...
Akurat ja mniałem okazję korzystać z usług pośredników.
Przy okazji poszukiwania i zakupu mieszkania poznaliśmy z żoną chyba wszystkie biura pośrednictwa. Bardzo mało jest ofert mieszkań których wł;aściciele nie podpisali umowy z jakimś biurem. Nie każdy ma też czas i ochotę w każdym interesującym mieszkaniu wszystkie dokumenty sprawdzać.

Muszę powiedzieć, że zgadzam się opinią że posrednicy biorąpienize za nic. W większości przypadków nie mają pojęcia o czym mówią - liczy się tylko by sprzedali i zeby kasa była. Nie wierzę też w ich odpowiedzialność.
Co do kosztów to standardowo biorą 1,5-3 % od wartości umowy ale NETTO co oznacza że trzeba doliczyc jeszcze 22% VAT. O tym mało który informuje.
Spotkałem się tez z chamstwem, natretnym wypytywaniem o środki, z propozycjami żeby pośrednika wozić i innymi nieprofesjonalnymi odzywkami łącznie z tym ze jeden darł się na moją żonę że on sie stara a my nic nie kupujemy (obejrzeliśmy 2 mieszkania..)
W końcu udało nam się trafić na uczciwych posredników, którzy sami powiedzieli jakie dokumenty muszą być, po czym je (aktualne ) dostarczyli i poradzili jak i gdzie co pozałatwiać łącznie z tym żeby napisać do Urzędu Skarbowego o rewizję wartości nieruchomości co się okazało ważne bo naliczyli nam 2400 zł więcej podatku do zapłaty. Ale to akurat inna sprawa.

W kazdym razie moja ogólna ocena jest negatywna.
rozwiń

10 lat temu Szkodnik
  • Polityka prywatności