Odpowiadasz na:

Re: Uwaga na oszustów - Klienta na suknię z Nigerii-pytanie do dziewczyn,które wystawiały ogłoszenie

ja dostałam taką ofertę w sprawie sprzedaży ipada. pani niby mieszkała w Anglii, a dziecko w Nigerii czy coś takiego. dostałam nawet maila z jej "banku". że wpłaciła pieniądze i musze im wysłać... ja dostałam taką ofertę w sprawie sprzedaży ipada. pani niby mieszkała w Anglii, a dziecko w Nigerii czy coś takiego. dostałam nawet maila z jej "banku". że wpłaciła pieniądze i musze im wysłać potwierdzenie nadania paczki i wtedy oni te pieniadze przekażą na moje konto. tyle, że mail pochodził z adresu typu "bank@gmail.com" oczywiscie na innym serwerze, angielskim. choć mail wyglądał dość profesjonalnie.
odmówiłam wysyłki i zostałam zalana mailami typu "zabiję ciebie i twoją rodzinę", "pracuję w wojsku, wyslę ci całą jednostkę na głowę" itp. było to prawie 4 lata temu. ufff... żyję.
za to koleżanka, z którą nie miałam okazji podzielić się historią wysłała paczkę z telefonem i cóż... koniec kontaktu. pieniędzy nie ma.

reasumując: WSZYSTKIE PRÓBY KUPIENIA CZEGOKOLWIEK Z WYSYŁKĄ ZA GRANICĘ, DO PAŃSTW AFRYKAŃSKICH ZWŁASZCZA JEST OSZUSTWEM. tak samo jak wszelkie maile dot. spadków, spraw majątkowych itp pisane w jęz. angielskim. Policja oczywiście o tym wszystkim wie. nawet na niektórych swoich stronach ostrzega. ale tego nikt nie czyta a złodzieje są niewykrywalni.
rozwiń

6 lat temu ~ola
  • Polityka prywatności