Odpowiadasz na:

Re: Rzecz o pieskach

Sorki, że się wtrącę ale denerwuje mnie jak ktoś jest niedoinformowany i wygłasza swoje opinie. Psy rasy amstaff nie są uznane za rasę niebezpieczną i nigdy na liście takowych nie były.
...
Sorki, że się wtrącę ale denerwuje mnie jak ktoś jest niedoinformowany i wygłasza swoje opinie. Psy rasy amstaff nie są uznane za rasę niebezpieczną i nigdy na liście takowych nie były.
Oczywiście telewizja oraz gazety nagłaśniają pogryzienia przez te psy ale jak np. pogryzie jakiś inny psiak to się o tym nie mówi. Byłam świadkiem wielokrotnie na osiedlu jak pies rasy owczarek zachowywał się bardzo agresywnie i do zwierząt i do ludzi, więc nie jest to reguła, że tylko amstafy gryzą. Znam kilka osób z amstafami i są to bardziej ułożone psy niż jakieś małe psiaki, warczące i gryzące z tą różnica, że nie szkodliwe bo małe. Uważam, że jest to krzywdzące dla właścicieli amstafów, że media tak postępują i często podają nierzetelne informacje, że amstaf to ten groźny z listy psów niebezpiecznych, mimo że to nie prawda. Ale przecież najważniejsze to znaleźć temat, najlepiej taki żeby wystraszyć społeczeństwo.
Byłam świadkiem jak idącego z właścicielką chodnikiem psa-bullteriera (z listy niebezpiecznych) rzucił się na jamnik siedzący na przystanku :-) Oczywiście jego właścicielka zrobiła raban, dlaczego bulek nie ma kagańca, mimo, że to jej jajnik siedział w miejscu publicznym bez kagańca i smyczy i w dodatku jaki agresywny :-)
Zgadzam się, że zdarzają się tragiczne sytuacje pogryzienia dzieci i dorosłych ale wydaje mi się, że po części i to bardzo dużej, winny jest właściciel. Każdy normalny psycholog zwierzęcy powie, że nie ma psów agresywnych z natury. Agresja psów jest aktem obrony przed jakimś niebezpieczeństwem. Zapewne jak napadają na ludzi, to musiała wystąpić sytuacją, która je sprowokowała. Psy niebezpieczne stwarza przede wszystkim człowiek i niestety faktem jest, że amstafy często posiadają ludzie, którzy nie potrafią ułożyć i wychować takiego (jakiegokolwiek) psa aby nie był agresywny.
Pomijam rodziców, którzy kupują psiaka swoim dziecią, a te wkłądają im palce do oczu, ciągną za ogon etc. Każdy ma jakąś granicę cierpliwości i w końcu wkurzył by się na miejscu takiego psa...
A przy okazji:
11 ras psów uznanych za niebezpieczne na mocy rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 grudnia 1998 roku:

Akbash dog
Amerykański pit bull terier
Buldog amerykański
Anatolian karabash
Dog argentyński
Moskiewski stróżujący
Owczarek kaukaski
Perro de presa Canario
Perro de presa Mallorquin
Rottweiler
Tosa inu

A teraz czekam na cięgi!!!!
rozwiń

15 lat temu Asiek1
  • Polityka prywatności