Odpowiadasz na:

Re: Benzyna wlana do diesla :/ jakie skutki?

Jak wlejesz benzyne do diesla to po krótkim czasie słychać różnice w pracy silnika i jeżeli ktoś by jeździł na takiej mieszance ( BENZYNA - ROPA ) to by wtryski się nadawały do regeneracji lub... Jak wlejesz benzyne do diesla to po krótkim czasie słychać różnice w pracy silnika i jeżeli ktoś by jeździł na takiej mieszance ( BENZYNA - ROPA ) to by wtryski się nadawały do regeneracji lub wymiany ale nie miało by to wpływu na zachowanie auta po rozgrzaniu, cały czas by chodziło nie równo i ciężko się zapałało. to coś innego musi być.
Moja żonka zalała do scenica 2 1,5 dci benzyny miała około 3 kreski zalała za 100 zł pojechała około kilometra i zauważyła że nie ma mocy i szarpie, wtedy do niej dotarło co zrobiła , kazałem jej przez telefon żeby spróbowała odpalić i zajechać na najbliższą stacje i zalać po korek ropy, tak też zrobiła, jak zeszły dwie kreski to jeszcze znowu ropy i wtedy do rezerwy,
Jak tankowała pużniej rope do pustego baku i przejechała około kilometra to samochód trochę osłabł i myślała że coś się dzieje ale to było nieznaczne, powiedziałem jej że teraz jest już tylko ropa w obiegu , a ona na to że wtedy lepij szedł.
W zimę warto zalać za 10 zł benzyny i na pewno ropa nam się nie skrystalizuje od mrozu a samochodowi nic nie będzie , nie trzeba kupować ulepszaczy na zime za 40 zł wystarczy 2 litry benzyny.
rozwiń

6 lat temu ~SCENIC 2 1,5 dci
  • Polityka prywatności