Odpowiadasz na:

Podsumowując.

1/ To, że na sztućcach pojawia się rdza, to nie koniecznie znaczy, że to sztućce rdzewieją. Sprawdź, czy nie zmywasz innych metali razem (pokrywki, inne sztućce słabej...
Podsumowując.

1/ To, że na sztućcach pojawia się rdza, to nie koniecznie znaczy, że to sztućce rdzewieją. Sprawdź, czy nie zmywasz innych metali razem (pokrywki, inne sztućce słabej jakości). Jeśli jedno zmywanie wstecz zawierało inne metale, to w następnym zmywaniu również mogą pojawić się związki metali, które przetrwały np. na ścianach lub we filtrze (nawet małe ilości). Chemia/fizyka ma swoje prawa, i nawet maałe ilości mogą lęgnąć się do słabych punktów (elektroliza, galwanizacja, jony - poczytaj) tworząc bardziej stężone skupisko, które wygląda, jakby punkt na sztućcu rdzewiał.

2/ Nie ma znaczenia marka (Ikea, Gerlach, Amefa), ma znaczenie produkt (zwykle cena dużo mówi o jakości o ile jest to cena realna).

3/ Jakość zmywarki również ma znaczenie. Zarówno sposób w jaki suszarka suszy, jak i materiały, z jakich jest wykonana.

4/ Nikiel dużo zmienia, jeżeli jest w sztućcach ale sporo osób źle reaguje na nikiel (uczulenia).

5/ Jeżeli zmywarka słabo zmywa, a sztućce (lub nawet inne naczynia) były bardzo pozasychane (np. cząstki białek), to szkodzi, gdy już w ostatecznym etapie zmywarka płucze. Bo woda płucząca zawiera więcej brudnych cząstek, w które również mogą być połączone z cząstkami metali, hehehe. A przecież zdarza się, że zwyczajnie naczynia się nie domyją. Ot proza życia. :)

Ja mam takie podejście, że mam najtańszą zmywarkę, jaka mi się podoba, i najtańsze nierdzewne sztućce (ale z zaufanego źródła) i po prostu nie zmywam pokrywek i innych metali łącznie z tymi sztućcami ani nie pozostawiam mokrych na długo. No oczywiście nie dopuszczać do zmywania zbyt zaschniętych ("grubych") brudów.
rozwiń

7 lat temu ~AdibA
  • Polityka prywatności