Odpowiadasz na:

Szanowni przyszli sąsiedzi!
Nie popadajmy w nieuzasadnioną panikę :) - wystarczy dokładnie przeczytać własnoręcznie podpisane dokumenty.
1. Owszem, budynek jest architektonicznie...
Szanowni przyszli sąsiedzi!
Nie popadajmy w nieuzasadnioną panikę :) - wystarczy dokładnie przeczytać własnoręcznie podpisane dokumenty.
1. Owszem, budynek jest architektonicznie brzydki, ale cóż... taki już jest, urbanistycznie pasuje do okolicznych bloków. My go raczej nie będziemy oglądać z zewnątrz, gorzej mają nasi sąsiedzi ze wschodniej części inwestycji Murapolu :). A budynek Murapolu stał już w stanie surowym w momencie rozpoczęcia sprzedaży w naszym, więc każdy kupujący go widział.
2. Lokalizacja jest idealna - w samym środku osiedla z pełną infrastrukturą i doskonałą komunikacją.
3. Taka lokalizacja powoduje, że nie będziemy mieć z okien widoku na pola i łąki :))) tylko na elementy miasta - w tym kościół, drogi i inne budynki.
4.Oprócz starej infrastruktury, Lidla, Maca i knajpy będą też niewątpliwie jakieś usługi/sklepy w lokalach użytkowych w parterze Nowej Moreny (Murapol). Na razie powstało tam prywatne przedszkole.
5. Wyjątkową rzeczą jest własne skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną!!! Umożliwi to bezproblemowy wyjazd na Rakoczego w obie strony. Czy to ważne, że wpinamy się od razu w dużą arterię komunikacyjną na własnym "zielonym" - zapytajcie mieszkańców tysięcznych bloków południowej części Migowa stojących w wielogodzinnych korkach na Myśliwskiej, na przykład. I - tak, musieliśmy zapłacić za budowę części tego skrzyżowania w cenie lokalu, bo niby kto miałby za to zapłacić.
6. Co do drogi prowadzącej do sąsiedniego bloku, to jest ona jedynie w planach, w akcie jest ustanowiona nieodpłatna służebność przejazdu i przechodu na tą okoliczność, ale nie ma żadnego powodu ani planu byśmy za jej budowę płacili. To sprawa przyszłej decyzji sąsiadów z tamtego budynku. Droga taka, co oczywiste wygeneruje jedynie ruch docelowy, a ewentualne pierwszeństwo przejazdu może być uregulowane znakami - to nie są drogi publiczne.
7. Miejsce posadowienia słupów WN było na planie i zostało zgodnie z nim zrealizowane - słupy i linia zostały odsunięte - sam się trochę bałem jak to wyjdzie, ale jest o.k. Tak, to również było za naszą kasę, bo innych chętnych do płacenia nie było :)
8. W akcie jest bezpłatna służebność przechodu dla ciągu pieszego w kierunku kościoła i Piecewskiej. No cóż. Po mieście chodzą ludzie... My też. Miłośników terenów nietkniętych stopą człowieka zapraszam do Banina :)))
9. Za to niewielki lasek na wzgórzu morenowym jest chroniony wpisem do MPZP, będzie ładnym widokiem dla mieszkań o ekspozycji wschodniej, jego część rośnie na naszej działce, można go trochę zagospodarować, co zresztą deweloper obiecuje. Drzewa sięgają mniej - więcej czwartego piętra, jednak kilkadziesiąt metrów odstępu od bloku (parking) powoduje, że nie będą zabierać światła.
10. Deweloper jest dość znany, nie słyszałem jakichś szczególnie złych opinii. Znam tylko jedną ich inwestycję - City Park w Łodzi, jest o.k. Jak tu będzie - zobaczymy. Przy tej ilości inwestycji w Trójmieście coraz częściej zdarzają się fuszerki z powodu braku porządnych pracowników. Oby nie tu! Na razie budowa idzie chyba zgodnie z planem, ale prospekt nie zawiera terminarza etapów, więc pewności nie mam. Co ciekawe i pozytywne - w prospekcie jest napisane, że inwestycja powstaje ze środków własnych dewelopera, bez kredytu.
11. Kto ciekaw postępów - od czasu do czasu zdjęcia pojawiają się na forum skyscrapercity: https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=2026387 oczywiście trzeba szukać w aktualnych postach raczej na końcu wątku.
Pozdrawiam serdecznie i optymistycznie przyszłych sąsiadów!
rozwiń

2 lata temu ~jotka
  • Polityka prywatności