Odpowiadasz na:

W przedszkolu dużo się dzieje i to jest jego największy plus. Tak jak widziałaś pewnie na fb - są wycieczki, teatrzyki, tańce, sporty, laboratoria, przyjeżdżają zwierzątka itp. itd. Panie w... W przedszkolu dużo się dzieje i to jest jego największy plus. Tak jak widziałaś pewnie na fb - są wycieczki, teatrzyki, tańce, sporty, laboratoria, przyjeżdżają zwierzątka itp. itd. Panie w większości miłe i sympatyczne ale zdarzają się wyjątki - jak wszędzie. Jedne umieją szczerze odpowiedzieć na pytanie co się działo z dzieckiem przez cały dzień, od innych można usłyszeć zawsze tylko "wszystko super". A ja wolę znać prawdę i wiedzieć, że np. moje dziecko nie chce jeść zup albo jest z nim jakiś problem żeby móc w domu porozmawiać albo z nim nad czymś popracować. Panie przypisane do grupy od początku prowadzą je do końca.
Większym problemem jest kontakt z dyrekcją - początkowe ustalenia przy zapisywaniu dziecka do przedszkola potem okazywały się fikcją. Przykład? W grupie miało być 12 dzieci - w ciągu roku liczba urosła chyba do 16 - już straciłam rachubę. Początkowo Pani dyrektor mówiła że ograniczają dzieciom słodycze i nie ma przynoszenia tortów na każdą okazję - szybko się okazało że co urodziny to torty, babeczki, Halloween - słodycze, Mikołaj - słodycze itd. Żeby była jasność - nie żałuję dziecku słodyczy tylko po co ta gadka na początku.
No i kwestie zarządzania samą placówką - urwany dawno temu uchwyt na klatce schodowej którego dzieci się trzymały żeby bezpiecznie wchodzić i schodzić po schodach nie pojawił się do dzisiaj mimo zapewnień że "wkrótce będzie".
Szatnia z korytarza została przeniesiona do... sali gimnastycznej!! w której dzieci miały kiedyś sport, judo i tańce a teraz muszą ćwiczyć w sali gdzie jedzą i śpią. Szatnie przeniesiono rzekomo na chwilkę pod pretekstem malowania i tak minął już rok. Rodzice się teraz przepychają przebierając dzieci w sali gimnastycznej a korytarz przestronny stoi pusty - gdzie tu logika Pani Dyrektor?
rozwiń

1 rok temu ~Mama przedszkolaka
  • Polityka prywatności