Albatross Towers

Temat dostępny też na forum: Albatross Towers Przymorze Albatros Chylonia Awiator
Albatross Towers to zespół pięciu 17-piętrowych wież, które powstaną przy al. Rzeczypospolitej na Przymorzu. Z budynków roztaczać będzie się widok na wody Zatoki Gdańskiej oraz lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

W bliskim sąsiedztwie znajduje się hipermarket oraz centrum handlowe. W pobliżu istnieje pełna infrastruktura edukacyjna oraz opieki medycznej. Ok. 1 km od planowanej ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

dobra lokalizacja
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 10

88 kondygnacji

88 kondygnacji na takiej małej przestrzeni. Widok na dach Reala. Patrzenie sobie w okna. Hałaśliwa ulica pod nosem. Architektura na dostateczny. A pieniądze konkretne. Wydaje się, że nie powinno się sprzedać. Ale pewnie się sprzeda. Niestety, bo jak się sprzeda to dalej będą tak budować.
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 56

ale gdzie ta rodzina na swoim

miala byc a bylo 2mieszkania...... BAJKI developerskie
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 11

akurat się załapałem było więcej niż 2, ale rzeczywiście mało, minus, że na 1p plus nie muszę czekać na windę, a to największy minus dramat z tymi windami!, widok na południe z C czyli na Institut ta zielona łąka fajna 3-4 osoby dziennie z psem tam się pokazują tak nikogo, ale jest też skąd budowlany obok widok nieciekawy, hałasu od ulicy nie ma, sąsiadów nie słychać grube mury no chyba że najbliższych ogólnie fajnie, jak wszędzie plusy i minusy do morza 3km dla mnie spoko
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słabo oj słabo

Nie polecam Generalnie za takie pieniądze można spodziewać się lepszej jakości daleko im od invet komfort lub nawet inpro , komórka tragedia a kasują prawie 2,5 tys za metr a wstępna cenna z miejsce postojowe w hali 35 tys to jakiś żart w obecnych czasach. Umowa bardzo nie korzystna dla kupującego np. Zapis że deweloper może się spóźnić 90 dni bez żadnej kary za takie pieniądze to jakaś kpina NIEPOLECAM lub pomiar mieszkania bez tyków na 40m mieszkaniu to strata 1m i 6 tyś wpłacone a powierzani nie ma.. cwaniaki dużo obiecują a mała robią i czytać uważanie umowę Tam powstaną cztery takie budynki i albo widok będzie na sąsiada albo na ulice albo na dach Reala Ciągle robią jakieś promocje bo im sprzedaż nie idzie wsunie nic dziwnego bo chcą mega kasę i nie dają nic w zamian i uwaga grunt to użytkowanie wieczyste i oczywiście bajki że chcą to załatwić itp. a jak przekażą mieszkania właściciele będę musieli sami wykupić ziemie
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 50

niedoszly kliencie

zacznij lepiej sprzedawac swoja inwestycje i zostaw konkurencje w spokoju. to, ze w Robygu potrafia sprzedawac mieszkania i rozchodza sie jak cieple bulki Was boli ! zamiast pisac paszkwile lepiej sie uczcie !
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 13

Nie jest chyba tak źle?

Chciałem kupić sobie tam mieszkanie na weekendowe przyjazdy z W-wy. Trochę te opinie mnie dziwią bo: morze blisko, sklepy blisko (osobiście mogę znieść dach reala), komunikacja ok. Jak ktoś by tam zamieszkał na stałe to pewnie i szkoły i przedszkola tam się znajdą. Więc lokalizacja i infrastruktura w sumie super. Jak już ten dach marketu komuś bardzo przeszkadza to może sobie wziąć od innej strony mieszkanie. Ceny obecnie zaczynają się od poniżej 5 tys. za metr więc też chyba bez dramatu a raczej nieźle. Przyjmijmy że w tej cenie jest mała rekompensata za użytkowanie wieczyste gruntu. Chociaż, niedługo i tak dowalą katastralny podatek więc w sumie pewnie będzie bez różnicy czy grunt na własność czy użytkowaniu. Ale też oczywiście wolałbym własność. Dla mnie największą wadą są same mieszkania - generalnie nie lubię aneksów a tu prawie wszystkie mieszkania z aneksami. Te aneksy zresztą też mało wyraźne - wciśnięte jakby na siłę na jedną ze ścian w pokoju. Trochę to lipnie wygląda. Jestem zainteresowany jakimś małym mieszkaniem 2 pokojowym w drugiej wieży. Trochę mi nie leży ten obowiązek wykupienia hali garażowej po 26 tys. za miejsce. Jest trochę miejsc parkingowych na zewnątrz dla wszystkich - może to i dobry pomysł jak każdy będzie miał miejsce w garaż + miejsca dla wszystkich = brak parkowania na trawnikach i chodnikach? Dla mnie inwestycja jest na pewno do rozważenia. Szkoda tylko że nie jest trochę bliżej morza - te apartamenty nawet z widokiem na morze wielkiego wrażenia nie robią - morze gdzieś na horyzoncie niestety a po drodze fatalne post komunistyczne bloczyska.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 21

Re: Nie jest chyba tak źle?

proponuje przyjrzec sie Czterem Oceanom blizej morza ale tez z aneksami kuchenymi
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

przecież tam jest bieda na CO, dobrze ze kolejnych x lat nie czekają aby wybudować kolejny budynek....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

mam porownanie z kilku inwestycji z Gdanska

to co daje Robyg jest warte swojej ceny !
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 19

Albatross

Blisko morza, park Regana, kino pod nosem, przychodnie, zielony rynek. Cena nie odstrasza, no chyba że mówimy o wyższych piętrach. W takiej lokalizacji mieszkanie zawsze się sprzeda.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 11

Lokalizacja super, cena ok, ale drzwi i wentylacja troche słabo

Ogólnie ok.
O lokalizacji nie będę się rozpisywać bo jest super. Wszystko co potrzebne w najbliższej okolicy.

Wszystko co napisze poza tym co poniżej jest na plus osiedla.

Niestety firma Robyg przyoszczędziła na drzwiach wejściowych do mieszkań.
Są nieszczelne wentylacyjnie oraz dźwiękowo. Firma przekonuje, że odczucie hałasu to kwestia indywidualnych gustów. Jednak gusta kilku sąsiadów zgadzają się z moimi, więc nie jestem sama dziwakiem ;) Słychać najmniejsze dźwięki z korytarza, a na korytarzu słychać co się dzieje w poszczególnych mieszkaniach. Nie sprzyja to intymności mieszkańców. A po drugie drzwi są na tyle nieszczelne, że pomiędzy korytarzem a mieszkaniem tworzą się przeciągi, co również słychać i czuć (nieprzyjemne podmuchy i hałas przeciągu)
I drugi mankament mieszkania to wentylacja lub nieszczelność drzwi, które sprawiają, że wiemy co sąsiedzi mają na obiad.

Żadna z tych niedogodności nie miała miejsca na dotychczasowym osiedlu, na którym mieszkałam.

Moja rada dla potencjalnych kupujących, to jeśli jest jeszcze taka możliwość, to na etapie projektu wymusić montaż lepszych drzwi.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 5

Czy ktoś wie jaki to typ drzwi jest standardowo montowany na albatrosie? Pytam bo muszę wymienić i nie wiem co może pasować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytaj w biurze Robyga. W dokumentacji na pewno mają informacje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

UWAGA

Witam
Jestem właśnie po pierwszym spotkaniu lokatorów Bloku i musze podzielić się ciekawymi informacjami, które na pewno zainteresują przyszłych nabywców !!! PRZESTRZEGAM ZATEM WSZYTSKICH !!!
Okazało się, iż Zarządem Wspólnoty Bloku przy ul. Rzeczypospolitej 2 (bloki firmy robyg), jest Firma której reprezentantem jest ta sama osoba z którą był podpisany AKT notarialny ( Czyli ROBYG ) Firma ta ( Zarząd Wspólnoty) od razu wybrała Administratora, którego stawki są mega wysokie !! i teraz najlepsze - na Spotkaniu dowiedzieliśmy się że aby zmienić zarząd musi być ponad 50% głosów w obecności NOTARISZA.
Oczywiście Dyrektor firmy Administrującej budynkiem w garniturku, wyżalonymi włoskami, oraz aparycją w stylu Biedronia patrzył na nas szyderczo i mówi : proszę Państwa wszystko to jest zgodnie z prawem . oczywiście widział że : co z tego że stawki są mega wysokie jak i tak my szaraczki nie odwołamy jego firmy !!
W Zarządzie bloku nie ma ani jednego mieszkańca ( przynajmniej na spotkaniu go nie było ) , A o odwołaniu mega drogiego administratora decyduje Zarząd a nie mieszkańcy.
MIESZKANCY nie mają wpływu w ogóle na ADMISTRTORA ponieważ powoła go Zarząd i suma summarum wychodzi że kupując mieszkanie w ROBYGU nie masz nic do powiedzenia( nie licząc jakiś tam uchwał typu czy chcesz mieć wieszaki na rower lub krzaczek przed blokiem ) a czynsz za mieszkanie 55 m to ok 600 zł !!!! NIE POLECAM jak bym o tym wiedział W życiu bym nie kupił tam mieszkania !!!
JA CZUJE SIĘ OSZUKANY
PS. Już nie długo powstanie FORUM i zachęcam do czytania
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 23

Przestan ludzi wprowadzac w blad z czynszem!

Mam mieszkanie 63m i place 327 ! Konkurencja ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 10

glupota goni głupotę

nie możesz mieć 600zl za 55m bo ja z garażem mam 380 zł a mieszkanie nie dużo mniejsze:)
poza tym to kto wchodzi w skład Zarządu było wiadomo przy podpisaniu aktu notarialnego - ja go przeczytałem dodatkowo notariusz o tym wspominała więc czemu teraz takie zdziwienie?
a że mieszkańcy nie mają wpływu na nic? maja! i to zgodnie z prawem wszystko jest. trzeba tylko mieć odpowiednią ilość głosów i nie ma problemu tylko ludzie w d..ie mają to co się dzieje dlatego nic nie można zrobić

więc nie siej fermentu bo bzdury piszesz straszne i jak ktoś się nie zna na tym to łyknie jak świeże bułeczki
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zarząd wspólnoty powinien zostać wybrany spośród mieszkańców wspólnoty i może również zostać przez tych mieszkańców odwołany, to właściciele mieszkań decydują kto będzie zarządzał i administrował wspólnotą, nie jest to przecież komunistyczna spółdzielnia...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

czynsz

Dla porównania czynsz w falowcu po drugiej stronie ulicy mieszkanie 30m2 ok 450zl/miesiac
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też tak miałem

To chyba jakiś stały motyw, podobne zapisy notarialne są w u innych developerów. Okazało się że w ciągu ponad dwóch lat zarządca (spółka córka developera) nie zgłosił do developera ani jednej naprawy gwarancyjnej. Jedyny ratunek - albo zwołać zebranie z notariuszem (ca 2000 zł) albo przejść z notariuszem po mieszkaniach w takim trybie zbierania głosów. Wtedy Zarząd można zmienić - i warto, koszty czynszu to mały pikuś w porównaniu z odsetkami za niezapłacone faktury, czy "ukrywaniem" nieściągania przez wspólnotę/zarządcę opłat i gwarancyjnych napraw z developera. Jak po pięciu latach coś się zacznie sypać, to gwarancja już nie obowiązuje, trzeba było zgłosić w terminie...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszka się bardzo dobrze.
Należy pamiętać, że są to mieszkania a nie "apartamenty"- cena ok 5 tys za metr, apartamenty to ok 8-13 tys.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 5

Uwazaj i dobrze sie zastnow zanim podpiszesz umowe kupna u tego dewelopera

Kupilem mieszkanie i w planie mieszkania , ktore otrzymalem od sprzedawcy ( i jego wczesniejszych zapewnien ) moj pokoj dzienny z aneksem kuchennym mial miec 27,5 m2 a po odbiorze mieszkania okazalo sie ze ma 20m2 i ze Robyg w tym przypadku zalicza do pokoju dziennego z ankesem kuchennym rowniez korytarze ( duzy i maly ) oraz wnęke do zabudowy na szafe !!! - super, gratulacja !!! W trakcie rozmowy z "kierownikiem projektu" ktory bardzo wywyzszal swoja osobe i pozycje ktora zajmuje w tej firmie , padlo pytanie z mojej strony czy jest w stanie sam podjac dezycje o zmianie rozmieszczenia scian , tak aby moj pokoj dzienny z aneksem kuchennym mial 27,5m2 , on odpowiedzial mi , ze sam to moze mi tylko zlecic zmiane lokalizacji kontaktow :o)) ( za dodatkowy punkt licza sobie 180 zl , a cena rynkowa wynosi okolo 50 zl ) - dla mnie jego kompetencje sa takie same jak w przypadku nazwania panie sprzataczki , menagerem do spraw czystosci !!! Jak przyjda goscie to doroslych przyjme w pokoju goscinny a dzieci rozmieszcze w 2 korytarzach i powiem ze wedlug Robyga to jest rowniez czesc salonu :o)) . Przy odbiorze okien i znalezieniu 3 uszkodzen szyb i zgloszeniu tego osobie oddawajacej mi lokal uslyszalem nastepujace slowa : A JEDNAK PAN TO ZNALAZL !!! - czyli wnioskowac z tego mozna bylo , iz pracownik Robyga wiedzal o tych usterkach , lecz mnie o tym fakcie nie poinformowal i tylko czekal na moj podpis a wtedy mialbym ten temat juz pozamiatany i szukaj wiatru w polu . Podpisales boś frajer i teraz to Twoj problem . Dobrze sie zastanow , zadawaj tysiace pytan , wszystko spisuj ( najlepiej z podpisem osoby sprzedajacej ) a najlepiej rozmowy nagrywaj na dyktafon lub kamere , bo potem bedziesz mial dowody a jak nie to pamietaj wszyscy sie tego pozniej wypra co wczesniej mowili i zrobia to patrzac Ci prosto w oczy !!!
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 23

No niestety...

jak się nie umie albo nie chce dopytać o szczegóły. Trochę gościu jesteś sam sobie winien. Serio? maja ci nie policzyć wnęki na szafę? A skąd oni maja wiedzieć, ze tam chcesz mieć szafę a nie wieszak albo lustro - i wtedy to już jest metraż normalny a jak na szafę to nie powinni liczyć bo przecież co z oczu (w szafie znaczy) to z serca? :) O korytarzach też nie wiedziałem ale mi akurat powiedzieli sami i nawet na planie dokładnie gość zaznaczył długopisem co się liczy do salonu. Chyba zwyczajnie miałeś pecha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A wnęki na szaafę oraz korytarz to liczyłeś że dostaniesz gratis? Przecież wszystko Robyg na planie mieszkania zaznacza, łatwo zatem zorientować się jaki jest metraż. Co do tego kierownika projektu, którego tu wyszydzasz, to facet okazał sie profesjonalistą! Budowali budynek wielorodzinny a nie jednorodziny! Wszystkie ściany nośne muszą być dokładnie policzone. Mój syn w szkole podstawowej to już wie. Za swój brak wiedzy wyszydzasz innych. Wstyd!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robyg jest ok

Robyg - deweloper jakich wiele. Osiedle Albatross, na którym miejszkam już jakiś czas jest bardzo fajne. Wyciszenie mieszkań, jakość materiałów (np. ściany działowe to nie gips-karton a normalnie murowane), mega lokalizacja, ciekawa architektura budynków (w tym powierzchni wspólnych) - zdecydowanie na plus w porównaniu chociażby do Hossy czy Inpro. Jedyne na co można ponarzekać to terminowość w likwidacji usterek powykonawczych. Kuleje dość mocno... i to chyba na wszystkich osiedlach. Nie wiem z czym to się wiąże, ale irytuje... Poza tym złego słowa nie powiem :)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 13

Szczególnie "gustowne" są ogródki przy parterowych mieszkaniach :-)
A teraz poważnie:
Byłem swego czasu zainteresowany mieszkaniem dwupokojowym w Albatrosie, ale zniechęciły mnie:
1 - rozkład pomieszczeń, uniemożliwiający zmianę aranżacji np. wydzielenie z aneksu osobnej kuchni
2 - bezpośrednie sąsiedztwo z galerią handlową, wtedy Real (dla mnie wada, dla niektórych zaleta i potrafię to zrozumieć)
3 - brak wolnych powierzchni do wypoczynku (zieleni) w bezpośrednim sąsiedztwie
4 - brak przestrzeni (budynki zbyt blisko siebie, na balkonie można pogadać z sąsiadem z budynku obok :-)
5 - w bezpośrednim sąsiedztwie zbyt ruchliwe ulice, na których samochody jeżdżą z dużymi prędkościami (powyżej 50-60km/h hałas od opon jest już dokuczliwy)

Wybrałem Awiatora
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 15

Jesli awiator to tylko od strony parku. Jana Pawla tez glosna jak cholera, karetki itd. Samochodow coraz wiecej bo tunel, a w sezonie dzikosc turystow. Co do inwestycji to nie mam duzo do powiedzenia a jedyne to ze slabe rozklady mieszkan i cena totalnie nieadekwatna do jakosci. Byłam, widzialam i nie za bardzo... Albatros chyba jednak ciekawszy się wydaje. Mieszkam i sobie chwalę :-)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 12

Jak sama stwierdziłaś, o Awiatorze nie masz dużo do powiedzenia. Twoja opinia, to niestety, stereotyp, nie mający wiele wspólnego z rzeczywistością.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 8

nowa mieszkanka

Wraz z mężem kupiłam tu mieszkanie, z którego jesteśmy zadowoleni i z czystym sumieniem możemy polecić tą firmę. Jako dewelopera. Samo mieszkanie jest nowoczesne, ładne i funkcjonalne Osiedle dalej się rozbudowuje. Dostępność komunikacyjna jest świetna. Nie ma problemu z funkcjonowaniem takich elementów jak ogrzewanie czy wentylacja. W mieszaniu jest cicho i nie dochodzą odgłosy z korytarza czy z mieszkań sąsiadów,. Jedynie ma co można narzekać to na słaba integrację wśród sąsiadów, ale cóż takie czasy. Może z czasem się to może poprawi Sam Robyg jako firma dba o klientów i dosyć szybko reaguje na reklamacje i uwagi.
Polecamy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

Na pewno na komfort nie wpłynie bliskość mikroakademików, które budują się tuż obok. I wieże też bardzo blisko siebie. Za to lokalizacja- rewelacja!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

piękny widok

Bardzo podoba mi się ta inwestycja, a ten widok na Zatokę... powalający!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 13

Dla mnie bomba, zwłaszcza, że blisko do Zatoki - w ciepłe miesiące wręcz idealnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11

szukam mieszkania, a niedawno odwiedziałem znajomego w Albatross Towers i muszę powiedzieć, że gdybym mógł to kupiłbym tu mieszkanie - kolega mieszka na wyższych piętrach i widok jest po-wa-la-jący...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

na ilu, wyższych piętrach mieszka kolega?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie w mieszkaniu jest cicho, a nie mieszkam wysoko. Uważam, że to był dobry wybór i dziwię się negatywnym opiniom - chyba większość tu komentujących nawet nie była w którymkolwiek z budynków wchodzących w skład Albatross Towers...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nie byli a, wypisują takie peany na część tego osiedla. Po co?
A może mieszkania wystawione na sprzedaż na rynku wtórnym nie schodzą i ich właściciele wystawiają na forum takie kolorowe laurki :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolorowe laurki wystawia jeden i ten sam robygowy pracownik. Praktycznie każdy wątek dotyczący robygowego osiedla okraszony jest w miesięcznych odstępach czasowych jego komentarzami :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Takie w sumie bloki jakich wiele, po nowym budownictwie oczekiwalabym czegoś bardziej spektakularnego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Albatross Towers

Polecam dobra lokalizację
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Pilotów 21 (13 odpowiedzi)

Inwestycja uzupełnia zabudowę rozwiniętej infrastrukturalnie dzielnicy. Przyszli mieszkańcy na...

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

Trójmiasto do bani (381 odpowiedzi)

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko...