Alchemia

Temat dostępny też na forum: Alchemia
Alchemia to planowany kompleks biurowy, który powstanie na terenie magazynów Chemii przy al. Grunwaldzkiej w Oliwie. Lokalizacja jest świetnie skomunikowana transportem publicznym - w pobliżu znajdują się: stacja SKM, przystanki autobusowe oraz tramwajowe.

Alchemia będzie się składać z siedmiu jedenastokondygnacyjnych budynków. W pierwszym etapie realizowane będą dwa biurowce (klasa A) o ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cieszę się, że mieszkam już na wsi

Nie muszę tego oglądać codziennie. Za nazwę litościwie daję 4.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 77

ciesze sie

ze sie wyprowadziles
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

a mi sie podoba
popieram tę opinię 47 nie zgadzam się z tą opinią 8

...

Z tego co widać na wizualizacji biurowce prezentują się ładnie i schludnie. Jeżeli powstaną ożywia trochę okolice grunwaldzkiej.
popieram tę opinię 44 nie zgadzam się z tą opinią 5

ładne

szkoda tylko Chemi... fajna firma z tradycjami.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 15

Chemia

Chemia nie upadła
Zapraszam
Kowale ul. Energetyczna 6> Magazyn 13 ( dawniej 02 )
Kowale ul Glazurowa > Magazyn 04 połączony z 05
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

nareszcie coś na przyszłość

...takiej Architektury będą nam zazdrościć.Nareszcie coś ponad czasowego.Ciekawe czy na Wyspie Spichrzów też wzniosą się ponad terażniejsze trendy?
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 6

masakra

rany, kto to wymyślił? przecież to wygląda potwornie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 45

extra
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 5

Chcialabym dowiedziec sie wiecej o materialach

jakie zostana uzyte na fasade budynkow. Zastanawiam sie jaki jest przewidywany sposob konserwowania fasady aby pozostawala w idealnej kondycji.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2

Widzę że archtekci rodem z PRL-u nadal rządzą - obrzydliwość

Jak to się nazwya nowoczesna architektura to ja jestem Szach Persji.
A urbaniści z Miasta Gdańska to na pewno nie interesują się dodatkowymi dochodzami? Kolejny projekt który sugeruje "lobbing".
Tylko jak takie koszmary potem poprawić? To że nie ma zabytkowej obo zabudowy to wystarczający powód do gnojenia przestrzeni takimi koszmarnymi budowlami?!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 42

Kolejny znawca się znalazł. Gdańszczanin, co pewnie całe życie gdzieś pod Kartuzami nabierał poczucia estetyki i oglądał prawdziwą i nowoczesną architekturę!
Gusta są oczywiście różne, i może ci się synku to nie podobać, ale nie obrażaj przy okazji architektów, urzędników i tych którym się taka architektura podoba.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bardzo ciekawa elewacja

Oby tylko do jej realizacji użyli właściwych materiałów, z pewnością kompleks rekreacyjny będzie miał powodzenie, szkoda że nie będzie to aquapark.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 8

jestem za noweczesną zabudową , koniec ze starymi magazynami

bardzo fajne
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 2

super design

świetny design brawo może w końcu urzędnicy zaczną zatwierdzać projekt a nie dojścia inwestorów . Jajczęściej powstają najtańsze koszmarki.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

wow nareszcie coś co będzie piękne
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 4

rewelacja
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

dobra architektura
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

Na szczęście nie będzie protestów okolicznych mieszkańców, bo nikt w okolicy nie mieszka :) i jest szansa że w takim kształcie to powstanie. Jak na nasze warunki to dość odważna architektura, bo na świecie w sumie nic szczególnego i nowatorskiego.
Oby więcej takich oryginalnych i jeszcze odważniejszych projektów w naszym mieście!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

mam wrażenie,że architekci prześcigają się w tworzeniu jak najbrzydszych budowli :/
ochydztwo!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 17

Mi się podoba. Z magazynowej części miasta robi się ciekawa okolica - trochę kosmiczny uniwerek, typowo biznesowe centrum koło Olivii, no i bardzo interesująca jak na nasze warunki Alchemia. Na pewno nie jest to psucie miasta (żadnych zabytków), bo po tym, co było, może być już tylko lepiej. Żeby tylko jeszcze trochę miejsca na zieleń się znalazło. No i przydałby się aquapark w miejsce tylko basenu.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na podstawie wstępnej wizualizacji trudno ocenic ale zapowiada się dobrze. Ta inwestycja na pewno zmieni krajobraz na lepsze. Jakości na tym etapie budowy ocenic nie sposób, oby tylko budowniczowie sprostali temu wyzwaniu, to będzie dobrze.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

WSPANIALE

jak wiadomo dochód narodowy powstaje w biurach- dlatego należy budować jak najwięcej wspaniałych biur. A jak już wszyscy w Polsce zostaną urzędasami to zapanuje powszechny dobrobyt i szczęśliwowść
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 13

Mieszkanka

Mieszkam w pobliżu inwestycji i z przykrością stwierdzam, że Inwestor nie przestrzega podstawowych zasad etyki zawodowej i prawa. Permanentnie zakłóca ciszę nocną. Prace są prowadzone do godziny 24-tej. Interwencję policji nie odnoszą skutku. Pozostaje mi sprawa w sądzie. Biorąc pod uwagę, iż inwestycja jest przewidziana na kilka lat nie mam wyjścia, ciężko jest prawidłowo funkcjonować słysząc hałasy do późnej nocy. Szkoda, że chciwość Inwestora kładzie cień na taką fajną inwestycję, bo wiadomo szybciej wybudowane to szybciej sprzedane nawet kosztem zdrowia mieszkańców :(
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

Pomorzanin

A mi sie nie podoba bo zabiera mi moj piekny widok z domu na morze już nie widac Helu a widziałem oraz kawałek tylko zatoki teraz widac ale jak zrobia całośc to tylko te czarne molochy alchemi nic pozatym i domy itp I znowu cos innego pisza na poczatku pisano o 6 takich czarnych bryłach a teraz nagle 7 ma być ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ktoś już tam pracuje?

Jak wrażenia, czy np zarządca dba o klimę by nie śmierdziała grzybem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jednym słowem

Mordor
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Atrium Oliva (18 odpowiedzi)

Położenie inwestycji w zabytkowej części Oliwy, u zbiegu ulic Bażyńskiego i Grottgera zapewni...