Bardzo polecam.
Spotkanie ze specjalistami w poradni to zwykle stresujące dla wszystkich stron doświadczenie a w szczególności dla rodziców.
W pewnym sensie rodzic/rodzice zapraszają kogoś obcego, do rozwiązywania i diagnozowania spraw dziecka, a nie rzadko i całej, często patchworkowej rodziny.
Pomimo, że tym obcym jest specjalista psycholog, pedagog, logopeda, lekarz to nierzadko nie studzi to, emocji podczas procesu diagnostycznego.
Podczas badania- dochodzi do wymiany informacji od rodziców, innych instytucji, fachowców i jej konfrontacji ze stanem klinicznym dziecka zaprezentowanym podczas badania.
Ważne aby decyzji i gotowości do diagnozy dziecka towarzyszyła otwartość i gotowość rodziców na poznanie innego poglądu niż własny, na trudności jakie dziecko prezentuje.
Poradnia nie jest bankomatem-do wydania opinii i orzeczeń, tylko miejscem pracy wielu specjalistów o wieloletnim, szerokim doświadczeniu, zatem warto zaufać ich ocenom i ich prognozom.
Często proces diagnostyczny ujawnia, że rodzice nie radzą sobie z dysonansem jaki odczuwają -słysząc inne niż sobie znane, już oswojone informacje na temat dziecka- reagują nieco sprzecznie z przyjętym