Badanie przesiewowe słuchu

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Witam, czy są tu mamy, których nowo narodzonym dzieciom wyszedł zły wynik badania przesiewowego słuchu a wszystko jest ok? Mój synek ma złe wyniki, jestem załamana :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Badanie przesiewowe słuchu

Nikt nic nie powie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Badanie przesiewowe słuchu

Mama. Głowa do góry. To badanie często tak się kończy..na prawdę trzeba mieć sporo czasu i cierpliwości aby to badanie wykonać poprawnie. .mój synek juz miał mieć skierowanie na badanie słuchu ale pani która nam je ro ile stwierdziła że jeszcze go trochę pomęczy i udało się uzyskać dobry wynik. Na pewno jest wszystko ok u Twojego Maleństwa ..możliwe ze ktoś kto wykonywał to badanie nie przyłożył się do tego..ja akurat byłam przy tym badaniu i wiem ze na prawdę trzeba sporo czasu aby wyłapać słuch w tak małym uszu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Badanie przesiewowe słuchu

No właśnie bardzo się przykładają położne, już 3 razy próbowały i nic nie wychodzi w obu uszach. Położna mówiła, że może mu zalega maź plodowa i mam powtórzyć za 2 tygodnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Badanie przesiewowe słuchu

U nas tak było, mój synek urodził się w kwietniu, oba uszka wyszły do kontroli, tez kilka razy próbowano powtarzać i ciągle wychodziły oba do kontroli, też byłam załamana, wychodziliśmy ze szpitala totalnie strapieni, dostalismy namiary do poradni audiologicznych. Jeszcze ze szpitala obdzwonilam te poradnie aby zarezerwowac termin, chciałam jak najszybciej, ale wszędzie mi mówiono ze zrobią dopiero jak dziecko będzie miało 3 m-ce, bo inaczej nie ma sensu, nawet dzwoniłam do jakiejś prywatnej kliniki i powiedziano mi to samo. Nie wyobrażałam sobie tyle czasu życ w takiej niepewności, no ale nie było wyjścia. Przez ten czas pozostało mi obserwowanie dziecka i Tobie tez to polecam, bo z czasem byłam pewna,że mój synek na pewno słyszy, choć nie mogłam być pewna,że żadnego ubytku nie ma. Reagował na dźwięki, gdy zasypiał np. grzechotałam grzechotką albo klasnęłam i on się wzdrygał albo mrużył oczy. Jak był juz trochę większy to gdy spał a ja zaczynałam coś mówić to się zaczynał kręcić albo otwierał oczy,więc to mi dawało nadzieję. I w końcu w lipcu nadszedł dzień badania. Bylismy w Gdańsku na Głogowskiej, badanie wyglądalo tak samo jak w szpitalu, choć u mojego synka trudniej było je wykonać bo mocno się kręcił, potem rozpłakał, ale jakoś się wyciszył i oba uszka wyszły prawidłowo!:)Byłam przeszczęśliwa! Znalazłam też w necie taki artykuł z badaniami Akademii Medyczne dot. tych badań przesiewowych.Wynika z nich że u większości dzieci skierowanych na powtórne badanie wynik jest potem dobry! Jeśli chciałabyś sobie go przeczytać to daj znać beatarejent@o2.pl Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Badanie przesiewowe słuchu

Nie martw sie na zapas. Często zdarza sie tak, ze jest plyn w przewodach sluchowych, albo sluch jeszcze sie rozwija (szczególnie u wcześniaków). Dzwon do poradni i umawiaj sie jak dziecko będzie miało ok 3 miesięcy. Wczesniej bez sensu. Powodzenia!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Badanie przesiewowe słuchu

Jejku, dzięki za otuchę, już powoli się uspokajam, chociaż mi ciężko, bo jeszcze leżymy w szpitalu z żółtaczką. Dziś kilka razy się wzdrygnął jak zamykałam tę klapkę od inkubatora do naświetlania i wydaje mi się, że słyszy, no ale pewności nie mam, więc stres pozostaje.
Może jeszcze ktoś ma podobne doświadczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Badanie przesiewowe słuchu

Głowa do góry! Tak jak już ktoś wcześniej napisał - w uszku zaraz po urodzeniu może zalegać wydzielina i ona jest odpowiedzialna za kiepski wynik badania. Moje dziecko nie przeszło żadnego z badań przesiewowych, które wykonywano zaraz po urodzeniu. Z dalszą diagnostyką "męczyliśmy się" jeszcze jakieś 1,5 roku, ale na szczęście wszystko jest ok. Badania przesiewowe mają to do siebie, że są tanie, ogólnodostępne, ale też, co za tym idzie, muszą być potwierdzone dalszą diagnostyką. Obserwuj Maluszka i ok.3 m.ż. idź do audiologa. Na pewno wszystko będzie w porządku!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Badanie przesiewowe słuchu

Mamy niebieską naklejkę, wszystko ok :) Dziś na zmianie była taka cudowna położna, która bardzo się przyłożyła i zrobiła mu dokładnie i w obu uszkach wyszło ok!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Badanie przesiewowe słuchu

I jak maluch słyszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Badanie przesiewowe słuchu

Mój synek również miał złe wyniki na oba uszka 2 dni pod rząd, wykonywane przez 2 różne położne. Byłam załamana!! Zamiast cieszyć się z nowonarodzonego dziecka ja się zamartwialam ze może źle słyszeć. Do tego pediatra jeszcze w szpitalu powiedziała zeby powtórne badanie zrobić jak mały będzie miał 2-3 miesiące!!
Z czasem kiedy zaczęłam obserwować swoje dziecko i poznawać go zaczęłam zauważać że coś na pewno słyszy. Jak spał to przebudzal się na różne dźwięki np kiedy spadły mi klucze, kiedy klasnęłam, uderzyłam sxtućcami o talerz, zasuwałam zasłony itp z czasem zauważyłam ze zaczął reagować na mój głos np kiedy nie widział mojej twarzy a ja ustawiłam się tak że widziałam jego twarz i powiedziałam „dzien dobry kochanie” to mały się uśmiechał. Ale były tez momenty ze stwierdziłam ze z tym jego słuchem może być coś nie tak np. kiedy wyszłam z nim na korytarz i pies głośno zaszczekał a synek podczas drzemki ani drgnął, podczas robienia szczepionek kiedy inne dzieci płaczą jedno przez drugie a nasz nic a nic. Sama przez tą sytuacje zalewałam się łzami.
Na powtórne badanie pojechaliśmy jak miał miesiąc i 3 tygodnie. Okazało się ze mały ma wszystko w porządku ze słuchem.
Nie dowiedzieliśmy przez co wyszły mu uszka do kontroli na pierwszym badaniu. Przyczyny mogą być różne. Zauważyłam u niego ze Ok 2 tyg po porodzie ma biało żółta wydzielinę na uszkach, może była to ta maź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Badanie przesiewowe słuchu

U mojego synka badanie wyszło negatywne na obydwa uszka, wykonane miał je w szpitalu na drugą dobę po urodzeniu, dwa razy. Po wyjsciu do domu umówiłam wizytę kontrolną w poradni, termin miałam za 1,5 miesiąca, ten czas był dla mnie jak wieczność. Obserwowałam go łudząc się nadzieją że słyszy, byłam zrezygnowana bo nie reagował na żadne dziwięki i hałasy.
Krzyki starszego brata podczas zabawy w ogóle mu nie przeszkadzały w spaniu, myślałam że jak klasne za uchem to coś zauważę i zareaguje oczami chociaż, niestety nic. Płakałam przy łóżeczku i nie mogłam zaakceptować myśli że nie słyszy. Nie mogłam w pełni cieszyć się jego obecnością a żal ściskał mi serce.Wyobrażałam sobie jak bedzie wyglądać jego życie i całej naszej rodziny. Dopiero po 3 tyg. jego życia zaczęłam coś zauważać. W nocy obok łóżeczka stała buteleczka nie chcący ja strąciłam i spadła z hukiem a synek się wzdrygnął, nie przekonało mnie to wtedy bo pomyślałam że może ręka ruszyłam łóżeczko i poczuł a nie usłyszał. Kolejna sytuacja w kuchni podczas krojenia warzyw, nóż się zsunął i trzasnął o deskę, wtedy juz stwierdziłam że to nie przypadek. Wyczekane badanie dało wynik pozytywny i po paru dniach otrzymaliśmy niebieski certyfikat. Chciałabym uspokoić wszystkie mamy choć wiem ze to trudne. Mój synek urodził się przez cesarskie cięcie planowane w 38 tyg. Moim zdaniem dzieci przez cesarskę są gwałtownie wyciągnięte i dla tego też są ospałe, leniwe, bardziej niż te urodzone naturalnie a ich reakcje opóźnione, wysztko się unormuje z czasem :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Badanie przesiewowe słuchu

Mam dokładnie taka sama sytuacje.. wynik negatywny moj synek ma 5 dni urodziny przez CC.. mąż mnie uspokaja ale jestem rozbita jak filiżanka z kruchej porcelany :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Badanie przesiewowe słuchu

Spokojnie, moje dziecko też w szpitalu miało wynik dwa razy negatywny i dziecko kobiety z którą byłam na sali również (w obydwu uszach). Na kontroli kiedy miał 3 miesiące wszystko wyszło ok. W poradni audiologicznej powiedzieli mi że to baaaardzo częste, ten wynik nie wychodzi bo jeszcze maz płodowa zalega w uszach. I nie sugeruj się tym że na początku żaden hałas nie jest w stanie go obudzić, noworodki tak mają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Badanie przesiewowe słuchu

Hej. To ja jestem założycielką tego wątku. W tej chwili mój synek ma 4,5 roku jest zdrowym i mądrym chłopcem. Na badanie kilka razy w szpitalu wyszło źle, na domiar złego pediatra i położne mówiły, że skoro tyle razy i w obu uszach wyszło negatywne, to prawdopodobnie synek nie słyszy. Świat mi się zawalił. Położna, która była naszym dobrym duchem w tym szpitalu wytłumaczyła mi, że w tym urządzeniu do badania słuchu buduje się taki diagram (układają się takie klocki) i dopiero jak się wszystkie ułożą to wynik jest pozytywny, czyli w uproszczeniu nawet jak dziecko słyszy w 99% to nie wyjdzie wynik pozytywny bo nie wszystkie klocki się ułożą. Wiedziała, że ja się bardzo martwię i próbowała do skutku, pokazując, że ten diagram się układa, tylko nie do końca. W końcu kazała mi synka przystawić do piersi i wtedy mu zbadała, mówiąc, że czasem jak ucho jest zatkane mazią to jak dziecko pociągnie mleka to mu się odetka na chwilę na takiej zasadzie jak pomaga rzucie gumy w samolocie przy lądowaniu.
Pozdrawiam i głowa do góry. Będzie dobrze. Wiem, że się przejmujesz, hormony też robią swoje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Badanie przesiewowe słuchu

Dziękuje mam nadzieje ze wszystko się dobrze skończy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Badanie przesiewowe słuchu

Na pewno skończy się dobrze, proszę być dobrej myśli i spokojnie czekać na kontrolę w poradni audiologicznej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Badanie przesiewowe słuchu

To dodałas mi otuchy. My mamy badanie za tydzień... i czekam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Badanie przesiewowe słuchu

My już na 2 badanich wyszedł wynik negatywny i za niedługo będziemy mieli 3 badanie słuch ABR bo podobno mówiła kobieta że może mieć zatkane uszko boję się strasznie bo u nas w rodzinie nikt nie miał zaburzenia słuchu i nie wiem co będzie i czy to jest możliwe że dziecko może mieć niedosłuch :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Badanie przesiewowe słuchu

Witam

Czy juz mieliscie badanie abr ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No moja koleżanka miała tak, że jej badanie dobrze wyszło, a po 3 latach zorientowali się, że dziecko jest głuche. Nigdy nie można być pewnym. Trzymam kciuki za malucha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Łóżkowe problemy u młodego mężczyzny (10 odpowiedzi)

Mam 19 lat, od jakiegoś czasu mam wraz z partnerką łóżkowe problemy. Mamy za sobą seks oralny...

Wysoki cholesterol (3 odpowiedzi)

Witam, Mam wysoki cholesterol (genetyka). Organizm źle toleruje leki z apteki. Co mogę zażywać z...

Szybki wytrysk męża (26 odpowiedzi)

Witam. Piszę tutaj na forum poniewaz liczę,że ktoś z panów obecnych mi pooże. Mianowice jestem w...