Bojano potrafi zaskoczyć

W dniu dzisiejszym około godziny 7.00 na ulicy Majora Bojana zostałem zmuszony przez nadjeżdżający pojazd do ucieczki na pobocze. W wyniku mojego manewru uszkodziłem oponę. Udało mi się dojechać do skrzyżowania z ulicą Warszawską i tam zaparkowałem samochód. W związku z awarią pojazd został unieruchomiony na ponad 2,5 godziny. Oczywiście okazało się, że opona jest przecięta i nie można użyć zestawu naprawczego. Została zamówiona laweta i wypadało zaczekać na jej przyjazd. W czasie oczekiwania na holownik ludzie spieszący się do pracy zatrzymywali się z pytaniem czy w czymś mogą pomóc. W ciągu mojej 2,5 godzinnej przerwy zatrzymało się 7 osób, a jedna pracująca w pobliżu zaproponowała, abym wpadł na kawę. Miło wiedzieć, że w naszej społeczności nie przechodzi się obojętnie wobec innych. Dziękuję Wszystkim ludziom za empatię i chęć niesienia pomocy.
Opona to rzecz nabyta najważniejsze, że nic nikomu się nie stało.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 1

dzis miałam bardzo podobną sytuację na tej samej trasie - o godzinie okolo 12.30 na szczęście mojemu mężowi udało sie dostarczyc mi zastępcze koło do samochodu, ale zastanawiam się czy to normalne żeby te plyty stwarzały takie zagrożenie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mój mąż już dwie opony tam załatwił.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja dwa lusterka i jedną oponę. Nie możecie poszerzyć tej drogi ? Budujecie domy za miliony a pare płyt żalujecie. Niesamowite skąpstwo.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 13

A czy jest to droga prywatna? Nie sądzę. Więc gmina ma obowiązek dbać o drogę.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak żal lusterek, to polecam zwolnić i wymijać się w ten prosty sposób bezpieczniej.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

To radze ci zmieniać trasę jak ci sie nie podoba
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zapraszamy po wykup ziemi pod płyty, wtedy chętnie poszerzymy drogę, nam też jeździłoby się wygodniej! Jeżeli tylko zdołasz przekonać prywatnych właścicieli, żeby ją sprzedali - bo gminna droga była właśnie takiej szerokości, jak teraz leżą płyty. A tak przy okazji - my tę drogę utwardziliśmy z własnych pieniędzy, ty zdaje się wyłącznie (i to chyba dość nieudolnie) z niej korzystasz, i jeszcze masz pretensje? Niebywały tupet.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

A czy Pan oddalby gminie część swojej działki za 1 zł? Nie sądzę
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście, że nie. Bo też i nie o to chodziło w moim komentarzu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na majora Bojana nikt nie zbierał na płyty, zbierano na wszystkie pomniejsze drogi odnogi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na odcinek od skrzyżowania z ul. Pawła Hebla w kierunku Koleczkowa zrzucali się mieszkańcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie zebrano prawie 50 tys.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

O tym odcinku drogi tu sie nie mowi tylko o tym w kierunku Gdyni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

problem jeśli, chodzi o ścisłość dotyczy wszystkich dróg. stawianie aut na utwardzonej nawierzchni, jazda na całej szerokości drogi, prędkość. Ogólnie brak kultury
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Bojano potrafi zaskoczyć

Zapraszamy na grupę Bojana na Facebook
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie wszyscy maja fejsa. Co z tego ze droga nie prywatna. Gmina na pewno wam nie zabroni pare plyt dolozyc. A to ze gmina nie ma pieniedzy to wy na zlośc (niewiadomo komu) pare plyt nie mozecie dolozyc. Lepiej auto sobie niszczyć byle by za darmo komus nie dac. Typowa mentalnosc wiochmena czy tam psa ogrodnika.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 16

Na pewno cale bojano jest tym zainteresowane. Wiec podzielcie sobie 100000 zł na 2000 mieszkancow. Wyjdzie 50 zł na głowe. A za 100 000 zł to poszerzycie sobie o co najmniej dwie płyty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Rachunki za naprawy powinny iść do gminy, pobocze jest fatalne, ostre krawędzie i dół na dole. Każdy kierowca powinien napisać do gminy pismo o porządne nawiezienie tłucznia na pobocza, po całej długości, a nie na skrawkach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powiem tylko, że dla gminy istnieje prostszy i tańszy sposób na pozbycie się rachunków za naprawy. Postawienie odpowiedniego znaku :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aha, żaden znak nie pomoże już w takim przypadku takiej drogi. Chyba ze masz na
Mysli zakaz ruchu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co jest szczególnego w tej drodze, że odpowiedni znak informujący o jej stanie, a zetem znoszący winę zarządcy drogi w danej kwestii, tutaj nie pomoże? Po za tym gmina może się jeszcze bronić zarzucając kierowcom, iż przy dozwolonej prędkości, takie uszkodzenia nie mają prawa powstać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zakazu he he
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tłuczeń z czasem wsiąknie i porobia soę dziury. Trzeba porzerzyć o płyty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widze ze potrafisz tylko liczyć.
Ciekawe kim jestes i gdzie mieszkasz. Moze dam dołożysz?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czemu rozmydlacie temat. Celem tego posta było podziękowanie, a nie lament nad droga. Cieszmy się z tego co mamy. Musimy tylko inaczej używać tej drogi wolniej i bezpieczniej i będzie mniej problemów dla jej użytkowników. Jest wiele jeszcze miejsc o których gmina zapomniała .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Proponuję wam odstawić prawo jazdy, płyty ostre źle, lód źle, piasek i dziury źle. Smiechu warte
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

A z anonima jad na kilometr?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ależ to mądre...tylko że tak jak już zostało wyżej napisane - NIE, gmina nie pozwala dołożyć płyt ponieważ pobocza są już prywatne, nie gminne. Już nie raz i nie dwa temat był w gminie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otóż żeby dołożyć parę płyt musisz wykupić pole od rolnika(tak bo jadąc poboczem płyt to jest już cudza ziemia nie gminna i po niej jeździsz )i niech to będzie nawet 1 m2 to znajdź mi głupiego który sprzeda swoją ziemię za 1zl bo takie są propozycje gminne. I dlatego jest tam wąska droga.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Głupi to nawet za 200 nie sprzeda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Sprzeda jak będzie chciał lub potrzebował jego własność jego sprawa czy głupi czy madry
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miło czytać takie posty. Inna sprawa to stan pobocza - wczoraj mało nie urwałam koła. Gmina ma obowiązek utrzymania drogi, więc powinna dbać o stan pobocza, które zagraża bezpieczeństwu. Może przeznaczyć na to środki niewykorzystane na odśnieżanie? Czy napisałeś do gminy w tej sprawie? Może jakieś odszkodowanie się należy?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Obowiązek obowiązkiem, a my pańskiego płaszcza nie mamy i co nam pan zrobisz...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Standardem stało sie wymuszanie na wjeździe w Na Dambnik. Kilka zaparkowanych tam samochodów utrudnia przejazd a wszystkim sie spieszy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można złożyć wniosek do gminy o postawienie znaku zakaz zatrzymywania i postoju uzasadniając zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mają duże podwórka tylko nie chce im się na nie wjeżdżać. Do czasu jak zostanie ktoś potrącony i drogówka zmierzy odległość zaparkowanego pojazdu od skrzyżowania. A teraz jazgot... .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Parkują klienci Pani która robi makijaże. Często zwraca się uwage ale co chwile parkuje ktos inny. Stoją tez samochody z reklamą przeprowadzek. Powinni parkować na swoich podwórkach a nie zajmować drogę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie samochody klientów bo stoją i teraz. Czarny osobowy to tej Pani A mały dostawczak jej męża. Trzeba się do nich przejść
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak,to ich samochody. Ale często stają po drugiej stronie drogi(klientki) i wtedy przejazd jest bardzi utrudniony .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie. Zgadzam się z tym. I to w tak bliskiej odległości że skrzyżowaniem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaorać drogę i spokój będzie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zgadzam się Byłby spokój
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problemem są nieodpowiedzialni kierowcy nie dostosowujący prędkości do warunków.
To nie jest droga tranzytowa do Gdyni. Rozmawiałem w gminie, problem jest z poszerzeniem ze względu na wcześniejszy podział działek.
Droga odciążająca łącząca rondo w Kielnie i Gdynię powstanie, podczas podziału nowych działek tworzona jest rezerwa pod nią.
Kierowcy z sąsiednich miejscowości przez budowę obwodnicy zrobili sobie skrót przez naszą miejscowość. Policja powinna kilka razy skontrolować prędkość a podreperuje swój budżet.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jaka tam jest dopuszczalna prędkość. Chyba raczej sobie nie podreperuje
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co ma prędkość do tego? Tam nawet jadąc 5 km/h nic to nie zmieni. I tak wpadasz na pobocze i tak jak sie wywijasz.
A obowiązuje 30 i 50 zależnie od odcinka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

droga odciążająca łącząca rondo w kielnie z gdynią powstanie ? co to ma być za droga ? którędy ma przebiegać ? czyli znowu dla kielna wszystko ? specjalnie dla nich droga do gdyni ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

dla nich? Dostałeś jakieś pismo że Tobie zabraniają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Z Koleczkowa do Gdyni, pomyliłem nazwy miejscowości. Przepraszam za błąd.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ha ha nie przepraszaj. Już ciśnienie podniosłes w Bojanie na maxa. No biedne Koleczkowo. Znowu tam rondo będą budować a w Bojanie nie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mówisz o łączniku Koleczkowo z witominem? Czy jakiejś innej drodze?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łącznik Gdynia Koleczkowo powstanie ale pewnie za kilkanaście lat minimum. Wyobrażacie sobie chociażby Gdynię, która szczędzi na podstowych inwestycjach, że zbuduje drogę całkiem nową drogę z Wiczlina do granicy z Bojanem? Popatrzcie za ile lat będą budować obwodnicę Witomna, minimum za 5-6 lat. Łącznik do Koleczkowa ma być drogą kategorii Z z dopuszczalną prędkością 50 km/h i po jednym pasie ruchu. To nie pójdzie z budżetu centralnego tylko Samorządów. Gdynia będzie miała zafundowany węzeł na Karwinach więc wpinanie się z Wiczlina do Węzła w Koleczkowie narazie jest im totalnie zbędne. Traktowałbym to raczej jako plan w perspektywie 20-30 lat.

Po za tym Gdynia ma już już rezerwy terenu pod tzw. Trasę Jeziorańskiego(jakaś taka robocza nazwa była) łącząca Wiczlino i okolice Polifarbu. Więc jak już mają łączyć Wiczlino z obwodnicą czy trasą kaszubską to pójdą w tę strone(znacznie krótszy odcinek drogi do zrealizowania).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

dlatego trzeba poszerzyć majora bojana. w lasku na zakrętach jest szczególny problem z przejazdem. nie wierzę, żeby w miejscach na tych zakrętach gdzie nie ma płyt, była ziemia prywatna. Po prostu było to oszczędnościowo zrobione. trzeba wypełnić te luki, gdzie się w dziury wpada i niszczy samochód. granice działek nie przebiegają zykzakiem jak jest w tym lasku, więc nie jest to problem własnościowy. Inaczej bedziemy 30 lat tak demolować auta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na zwężeniach każdy zwalnia więc tam nie jest jeszcze tak źle, chociaz tak jak piszesz, dziwne jest, ze tam jest test akurat prywatny teren i nie mozna tego poszerzyc. Wg mnie gorsza sytuacja jest juz w samym Bojanie, są 4 płyty i coraz częściej dochodzi tam do zderzeń lusterkami ale do przymusowego zjazdu na pobocze. Niektorzy nie potrafia/nie chcą trzymać się prawej krawędzi "jezdni" i jadą prawie środkiem, często grubo ponad 50 km/h. Swoją drogą, jeżeli nie można poszczerzyć tego odcink ao kolejną (piątą) płytę bo teren jest prywatny to dlaczego Gmina jednak co jakiś czas równa pobocza? Wtedy to już nie jest prywatny teren i mogą to robić? Nie ma żadnego sposobu żeby wymusić na właścicielu sprzedać tego metra ziemi? W końcu właściciele tej ziemi też jeżdżą tą drogą i też narażają swoje samochody na uszkodzenia więc mimo wszystko dziwna postawa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

bzdura z tym prywatnym terenem, wejdzie sobie na mapy geo i sprawdźcie - w najwęższych miejscach działki na której ułożone są płyty mają 4,3m. W najwęższym! A takich jest bardzo mało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gmina ma problem z wyruwnianiem dróg a co dopiero z położeniem kolejnej płyty.... Moim zdaniem stan dróg nieutwardzonych w całym bojanie daje wiele do życzenia i nie dotyczy to się tylko rowów przy płytach jumbo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem ciekaw ile anonimów wypowiadających się na forum chociażby zadzwoniło na gminę i zgosilo fatalny stan pobocza przy płytach? Pewnie nikt. Zamiast wypisywać kolejne żale zadzwoń i zgłoś. Poza tym post dotyczył zupelnie innej sprawy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, masz rację, tylko akurat Majora Bojana już dawno przestała być jedynie drogą prowadzącą do kilku/kilkunastu domów, a stała się drogą wjazdową do Bojana. Mamy 21 wiek, a musimy prosić o dołożenie ! 1 betonowej płyty, czy o utwardzenie pobocza
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

wyobraź sobie, że wiele osób dzwoni i słyszą tylko obiecanki albo że nikt nic nie wie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam propozycję - osoba która tu najgłośniej krzyczy powinna zorganizowac zbiórkę podpisów i pieniędzy na dołożenie płyt, naptępnie proszę zorganizowqać prztarg na wykonanie i dopilnować prac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

po to chyba jest wlasnie forum żeby...wyrażac swoją opinię (lub jak ktoś woli - krzyczeć). A za przetargi, stan dróg i wiele innych rzeczy to chyba odpowiedzialni są urzędnicy, których my mieszkańcy opłacamy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

@kama - to ja proponuję, żeby jeszcze ta osoba odebrała od gminy część ze 130mln budżetu należną Bojanu. Wówczas żadna zbiórka nie będzie potrzebna a jedna z bardziej uczęszczanych dróg w gminie będzie mogła być wyasfaltowana a nie okładana płytami.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzieliście te jaja z przetargami na modernizację dróg, które ktoś wrzucił na Grupę Bojano na Facebook? Śmiech na sali. Na budowę odcinka ul. Majora Bojana i jakiejś ulicy w Warznie przeznaczono 56.000, podczas gdy najniższa oferta opiewała na 300.000. I tak 6 przetargów poszło się walić. Przecież to jest kpina.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zwróciłam się w zeszłym tygodniu do gminy z pytaniami w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Zapytałam, kiedy było ostatnie równanie pobocza i kiedy będzie kolejne. Jak na razie nie dostałam odpowiedzi. Ale to prawda - im więcej osób będzie dzwonić i pisać, tym większa nadzieja, że ktoś się za to weźmie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ek, a możesz wysłać kopię pisma jakie złożyłaś na Facebooku na grupie Bojana? chętnie więcej osób wyśle
https://tiny.pl/t6v6w
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To było pismo w mailu:
w trybie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1429) zwracam się z pytaniami:
1) jakie czynności podjęła w ostatnich 3 miesiącach gmina, a by zapewnić bezpieczeństwo użytkowników drogi Majora Bojana w Bojanie;
2) kiedy ostatni raz były wykonywane prace przy równaniu pobocza ulicy Majora Bojana;
3) kiedy takie prace będą ponownie wykonane przy tej samej drodze.

Plus jeszcze kilka moich uwag na temat obecnego stanu drogi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakieś wieści z bazarku? (184 odpowiedzi)

Można otwierać szampana z świeżą bryzą?

Chodnik (7 odpowiedzi)

Na ulicy hebla dzieci chodzą ulicom przegłosowany 3 lata temu bardzo duża grupą i co do dzisiaj...

Policja z Szemuda (7 odpowiedzi)

Wójt zbudował nowy posterunek w Szemudzie koło jego centrum samorządowego. Wszyscy się...