Centralpark

Temat dostępny też na forum: Morena
Centralpark to strzeliste, 16-piętrowe budynki mieszkalne, które powstaną w centrum os. Morena. Lokalizacja gwarantuje dogodne połączenie z Wrzeszczem, Śródmieściem Gdańska oraz obwodnicą.

Budynki usytuowane będą wokół zielonego, otwartego dziedzińca o charakterze placu miejskiego. Każdy z wysokościowców będzie posiadać eleganckie strefy wejścia, dwie windy oraz monitorowane parkingi ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jasne. Zamiast parku, prawdziwego, najlepiej zalać wszystko betonem i nazwać to "parkiem".

I niedziela po kościele spędzona w galerii.
popieram tę opinię 64 nie zgadzam się z tą opinią 34

ty tą wyspę żuli nazywasz parkiem

teren jest całkowicie niezagospodarowany. wszędzie chwasty i betonowe płyty. pełno błota.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 6

No tak to jest powód do oburzenia, bo gdzie ty teraz biedaku w "czasie wolnym od pracy", winka z kolegami będziesz sączył.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 8

Współczuję tym co mieszkają na Morenie.

Wszyscy krytykują budownictwo z czasów komuny. Natomiast w czym te nowe bloki są lepsze? Różnią się tylko świeżo pomalowaną fasadą! Tylko tyle, bo w środku po 5 latach również mają popękane ściany i grzyb. Będzie to kolejne odhumanizowane blokowisko (mrówkowiec), bez przestrzeni publicznej (wszystkie nowe osiedla są dokładnie grodzone - szkoda tylko, że na spacery z dziećmi ludzie ci chodzą na place zabaw obok, tzn. na terenie starych spółdzielni). Okna są tak ustawione, że można sąsiadowi zaglądać do talerza. TO WSZYSTKO NIC - do rosnących korków na Morenie dojdzie kilkaset dodatkowych pojazdów. Będzie paraliż komunikacyjny.
popieram tę opinię 83 nie zgadzam się z tą opinią 38

byłeś kiedyś w miejscu gdzie ma to być zbudowane.

miedzy blokami z wielkiej płyty, a tym osiedlem biegnie dwupasmowa ulica z jednej strony, a z drugiej jest też całkiem spora odległość.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 5

i tylko "brakował" nam tutaj takich blokowisk
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Najlepiej nic nie robić

Lepsze było miejsce dla meneli w krzakach żeby mieli gdzie bełta rozpijać.
Miasto musi się rozwijać, jak komuś to przeszkadza
to niech zamieszka w Kolbudach, Morena to Centrum,
tam musi się budować.
Osobna kwestia że miasto musi zapewnić infrastrukturę do rozwoju.
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 21

Mieszkancy Piecewskiej 30 będą mieli caly dzień zacieniony

Mieszkam na Piecewskiej 30 i jest mi bardzo przykro że HOSSA ,,wywala ,, mi przed oknami takie blokowisko.Chyba obowiazują jakieś normy budowlane.Najlepiej jest po tanszych kosztach wcisnąć sie do istniejących osiedlić i zatruć mieszkańcom życie.Ci co kupią mieszkania w tym bloku niech uwazają bo zamiast szumu morza będą słyszeli ryk samolotów tuż za oknem.A ci z niższych pięter też będą mieli widok okna w okna tak jak to HOSSA zrobiła na Wiszących Ogrodach.Przestrzegam więc przed kupnem od nich mieszkania
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 35

w pełni się zgadzam
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 10

Właśnie z powodu id.iotów z Piecewskiej 30 powstaje Central Park

Kilka lat temu miało powstać w tym miejscu centrum handlowe z prawdziwego zdarzenia, którego do tej pory Morena nie ma. Ale mieszkańcy z Piecewskiej 30 podnieśli protest z powodu obaw o zwiększenie ilości samochodów w okolicy. Teraz będą mieli jeszcze więcej samochodów i stracą nasłonecznienie od południa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Myślę, że Morena czekała na taką inwestycję :)
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 39

chyba żartujesz
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 10

widać już efekt , pięknie sie prezentują, inwestycja godna polecenia !!!!!!!, kupiliśmy tam lokal, jesteśmy zadowoleni a mamy możliwość i doświadczenie , jest to nasza trzecia inwestycja :)
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 31

Re: Spokoju napewno tam nie bedzie,przez około 6 lat a moze dłuzej

Prosze spojrzeć na makiete,tam bedzie tłok wysokich budynków,co za tym idzie cień.Te dwa bloki będa przez nastepne całkowicie zacienione.A w środku bedzie mały placyk,no i budowa przez następnę około 6 lat.te dwa budowane były jakieś 2,5 roku,wiec łatwo obliczyć.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

super widoki!!!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 9

"Gratuluje" nabywcą

Zastanawia mnie kto decyduje się na zamieszkanie na placu budowy. Tak jak już wspomniano wyżej powstanie jeszcze 6 budynków. Tak więc hałas i pył przez kilka lat
Dojazd też super - już widzę jak super bryczki nowych mieszkańców znoszą wspaniałą ulicę Piecewską a do tych pierwszych wieżowców inaczej się nie da.
Plac wewnątrz dziedzińca zapowiada się przeogromny.
No i te wspaniałe widoki - co poniektórzy może i owszem. a reszta - albo wieżowiec, albo stare bloki.
Ale jest jeden plus - pioruny będą miały w co napierdzielać
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 19

Re: hmmm

Moreniaku, zapewne lepszych widoków z okna nie masz niż z mieszkań CP :P Poza tym każda nowa inwestycja ma tą wadę, że przez kilka lat wkoło jest plac budowy ;] Rozwiązaniem jest kupno mieszkania na rynku wtórnym, tylkop pytanie czy warto hmmm
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

rysunek developera

gdzie ludzie wchodza do budynki a w oddali stoja 2 inne budynki .... hehe, one beda kolo siebie , nie ma tam tyle miejsca, tam blok bedzie na bloku i na dodatek jaskowa dolina ktorej nie da sie poszerzyc. Slaba lokalizacja, 1200 miszkan :) prawie jak falowiec. C oz tego ,ze nowe budownictwo jak blok pozostaje blokiem.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Centralpark

Cóż, kolejne blokowisko, ale co innego może powstać w takim miejscu. Niska zabudowa tam nie pasowała - w koło same komunistyczne obdarte wieżowce a po środku miałoby być kameralne osiedle? Pozostało tylko wsadzić wieżowce.

Z czasem zostanie przebudowana Rakoczego, zaraz skończą Słowackiego, potem może doczekamy się tramwaju i kolejki i na pewno mieszkanie na Morenie okaże się dobry rozwiązaniem dla ludzi ceniących bliskość do pracy, szkoły, centrum handlowego.

Nie wiem jak Wy, ale ja bym wybrał blokowisko na Piecewskiej niż niską zabudowę na końcu Myśliwskiej, skąd wyjazd w porze szczytu często jest dramatem.

Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Centralpark

Wyjazd jest dramatem? Pierwsze słysze...
Moim zdaniem niska zabudowa na Myśliwskiej jest o wiele lepsza niż jeszcze większe (niż te z których się ucieka) wieżowce. Tam przez okna chyba będzie można sobie polewać z sąsiadem z bloku lub nawet bloków obok.
Pomijam, że te wielkie blokowisko dowali jeszcze większą ilość aut...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Centralpark

wielki czy małe to i tak blokowisko. wg mnie central park ma takie zalety jak lepsza lokalizacja i w przypadku wielu mieszkań także piękne widoki na zatoke i gdansk. Mysliwska za to wydaje się bardziej przyjazna rodzinom, dzieciom... ale widoki z okna to przeważnie sciana drugiego bloku lub okno sąsiada. Trudno jednoznacznie ocenic, która inwestycja lepsza :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

widziałam na dniach otwartych

zaskoczyła mnie ta inwestycja, od środka wygląda fajnie. Zachorowałam na takie fajne mieszkanko 4-pokojowe.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: widziałam na dniach otwartych

Fajnie? To oczywiście rzecz gustu ale...

- gdyby ta inwestycja była fajna to by ktoś już coś kupił a budynki juz dawno są oddane do sprzedaży a jakoś nabywców nie widać.
- drogo drogo i jeszcze raz drogo.
- pokoje wybitnie nieustawne - jakieć zaokrądlone ściany i nic się z tym nie da zrobić.
- balkony, tudzież loggie, to jakies nieporozumienie, małe i ciemne bo usytuowane w najmniej korzystnym miejscu - w ciasnym rogu, który jest niemal przez cały dzień zacieniony.
- mrówkowiec - pamiętaj, że to tylko dwie wieże z ośmiu - wiesz co tam będzie jeśli ukończą tę inwestycję?
- wieżowiec czyli za 10 lat klatki będą obsikane i "ozdobione" fekaliami bądź wymiocinami, żyjemy bowiem w Polsce :)

I co, nie zgodzisz sie ze mną?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 14

Re: widziałam na dniach otwartych

Heheh, dobre! :P Tylko trochę nie jest zorientowany/a. Oba budynki są w sprzedaży i mieszkania w ok. 60% sprzedane - głownie te mniejsze. A nabywców zobaczysz dopiero jak zostaną oddane mieszkania :)

Drogo? Jak na lokalizację i standard budynku to do zaakceptowania, ale mogłoby być taniej.

Balkony nie są zaciemnione - byłem na kilku i osobiście sprawdziłem. Poza tym takie ulokowanie/rozmieszczenie balkonów/loggi pozwala na zachowanie prywatności - sąsiedzi na wzajem nie będą zaglądać sobie na balkony.

Mrówkowiec? Hmm zdecydowanie tak, taką naturą mają wieżowce :) A co będzie jak skończą wszystkie wieże? Aż mnie ciekawi :P

A dlaczego klatki mają być obsikane? U Ciebie tak jest? Ja żyję w Polsce i nie mam obsikanej klatki, nie ma też innych substancji. Chyba żyję w innej niż Ty Polsce. Lepiej uciekaj stamtąd, chyba że to Ty tak sikasz po kątach heheh.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

mieszkaniec Roterdamu

kolego co do obsikania to ciężko będzie tam narobić na kazdym piętrze jest monitoring oraz na dole ochrona.
za głośno puścisz bąka i wszyscy wiedzą że to TY
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: widziałam na dniach otwartych

Mi także się podoba. Byłem na dniach otwartych i na prawdę wygląda ciekawie, a widoki aż dech zapiera :P Tylko drogi okoliczne słabe, obawiam się niemałych korków :/
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hossa zapaskudza Morenę wstręntym blokowiskiem

Nie ppodoba mi sie blokowisko Hossy
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 23

Re: Hossa zapaskudza Morenę wstręntym blokowiskiem

Zależy kto co lubi. W centrum miasta lub w miarę bliskich jego okolicach trudno znaleźć coś innego niż blokowisko. Ale liczę, że kiedyś będę mógł uciec z bloku na podmiejski domek :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kiedy obiecany tramwaj na Morenę ???

Budyniu kiedy tramwaj
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kiedy obiecany tramwaj na Morenę ???

Podobno 2015 r.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiadam z przyszłości, z roku 2019

Tramwaj od dawna jest. Budynia już nie ma.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Fajne wieżowce tylko szkoda, że są własnością banku.

Na nowych budynkach jest hipoteka prawie 40 mln
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Norma

Przy deweloperce to normalna sprawa. Proponuje poczytać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

po prostu paskudne

i nie ma co dorabiać filozofii, że jest inaczej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jakość średnia

Miałem okazję oglądać tam mieszkanie i co zwróciło moją uwagę to średnia jakość wykonania mieszkań w środku, ściany wewnętrzne z regipsu. Niski parking podziemny oraz liczba miejsc parkingowych 1 na mieszkanie (włącznie z ogólnodostępnymi), spowoduje masakrę jak wszyscy się wprowadzą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Juz jest taka dzielnica.

Nazwa Morena na stałe wpisała się atlas podziału Gdańska
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budują kolejne 2 wieżowce

Ciekawe gdzie będą miejsca postojowe i po ile m2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Budują kolejne 2 wieżowce

A tam przypadkiem nie miało być 7 wież i jeden niższy i szerszy biurowiec?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0