Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Drodzy Forumowicze !

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem jadąc tramwajem spotkałam się z BARDZO BARDZO BRZYDKIM I CHAMSKIM ZACHOWANIEM ZE STRONY STARSZEGO CZŁOWIEKA WIEK OK.75 LAT.

Bardzo długo stałam i gdy w końcu udało się usiąść podszedł do mnie starszy Pan i zaczął mnie szarpać za ramię po czym powiedział bardzo doniosłym głosem "WSTAŃ!" odwróciłam się do niego i pytam o co mu chodzi a on znowu swoje "WSTAŃ!" - nie wstałam !

Uważam,że tak samo mam prawo siedzieć i tak samo płacę za przejazd jak on i to nie jest przymusem aby ustępować miejsca innym osobom a już na pewno nie takim po pieprzonym starym dziadkom!którzy,uważają,że z racji ich starego wieku należy im się miejsce siedzące i ukłony z każdej strony !

Po chwili ten człowiek szarpnął mnie za kołnierz od płaszcza tak mocno,że o mało mi go nie wyrwał!
Zależało mu na tym aby na moje miejsce posadzić swoją żonę która stała gdzieś daleko w tyle za nim.

Za mną siedziała dziewczyna którą ten sam człowiek również zaczął szarpać i stukać rączką od parasola po ramieniu ta dziewczyna po chwili wstała aby ten stary gnój mógł posadzić swój tyłek i wraz ze swoją szanowną żonką przejechać 3 przystanki!

Starsi ludzie od Nas oczekują szacunku a sami swoim zachowaniem prowadzą do tego,że coraz więcej młodych ma ich wszystkich dość na sam widok!

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym ?????
popieram tę opinię 283 nie zgadzam się z tą opinią 40

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

ja jechałem kiedyś "5" w stronę Brzeźna i jakaś stara baba mnie po ramieniu pukała !! I do mnie powiedziała,że "to miejsce jest przeznaczone dla osoby starszej" - Wszystko fajnie,tylko,że gdyby się raczyła odwrócić swoją szanowną d**ą to by znalazła miejsce - bo było wolne !!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

NAJLEPSZE SA TEZ AKCJE JAK WBIEGAJA DO TRAMWAJU I RZUCAJA SIATKI NA MIEJSCA I KRZYCZA MOJE MOJE ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ja nie zamierzam nikomu ustępować

Zgadzam się z Tobą mm w pełni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

wystarczy w myślach zamienić ową starszą osobę z bliską nam np. matką. Co wówczas sobie myślimy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Ktoś ją przecież wychował pewnie jej własna babcia. Ludzie mają prawo prosić czy się zapytać, a z drugiej strony mają prawo odmówić. Oby tylko obie te fazy przebiegały z szacunkiem dla drugiej strony. Widzisz tylko młodą twarz i nigdy nie wiesz co kryje się po drugiej stronie. Tętniak, rak, padaczka. Jednak nic nie usprawiedliwia chamstwa. I u młodych i u starych.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

ja za to kilkanaście lat mieszkałam na Przymorzu. to jest hardcore, gdy wsiada starsza pani i widząc że wszystkie miejsca zajęte (nie ma się co oszukiwać, osiedle starszych ludzi) i zaczepia najbliżej siedzącego starszego pana, żeby jej ustąpił, bo jej się należy, bo ona ma książeczkę jakiegośtam inwalidy i ona MUSI usiąść. pech chciał, że ten pan miał taki sam papier i do tego krewką żonę. prawie się tam rozszarpały. wychowane na chamstwie poprzedniego ustroju pt. wszystko mi się należy. prostactwo takie samo jak u młodzieży, gdzie kapitalizm wmówił, że starsi są odpadem społecznym, nie myślcie że młodzi za granicą ustępują miejsca. sama mam nieco ponad 20 lat, do tego cukrzycę i wiem, że jak zrobi mi się słabo to nie mam się co prosić - w starych tramwajach siadałam zawsze z tyłu na podłodze gdy była potrzeba.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ja nie zamierzam nikomu ustępować

Młodzież bardzie chamska, kazde pokolenie gorsze. Nikt wiecznie młodym nie jest, więc za jakiiś czas dzieciak pokroju takiej małolaty, alboo ją zutylizuje, albo zamknie w przytółku
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja nie zamierzam nikomu ustępować

Po pierwsze, zapłaciłem za bilet i mam takie samo prawo do miejsca a po drugie - pracuję ciężko na emerytury tych ludzi więc należy mi się za to z ich strony szacunek. Tyle kasy im oddaje i jeszcze mam im miejsca ustępować? Niedorzeczność.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Taka właśnie. Władza by była jak by wygral pis myślą że wszystko wolna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi...

"Najlepsze są stare babcie wyścigowe. Stoi taka,dyszy, wygląda jakby za chwilę miała zejść z tego świata ale jak zajedzie tramwaj wskakuje jednym susem i z podziwu godną zwinnością zajmuje miejsce siedzące zostawiając z tyłu całe młodsze o 40 lat towarzystwo"

Może dlatego, że zdają sobie sprawę z tego, że nikt im nie będzie chciał ustąpić miejsca... One naprawdę mają prawo być zmęczone życiem, chorobami, brakiem empatii, ciągłą walką o wiązanie końca z końcem i tym by na leki wystarczyło.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Ktoś Tą młodzież wychowuje, a więc może pretensje, nie do młodych a do samych siebie...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

taaak? z drugiej strony barykady, scenka z tramwaju na Przymorzu. na Jagiellońskiej wsiadła starsza Pani, przygarbiona, o lasce, stanie podczas jazdy na prawdę było dla niej wyzwaniem. obok siedziała sikulinda może 14 lat, wzrok w szybę. Również starszy Pan, który stał obok zapytał grzecznie, czy nie zechciałaby ustąpić owej Pani miejsca. odpowiedź zamurowała mnie i tramwaj. w życiu nie spodziewałem się tak ordynarnej reakcji smarkuli :P to się z domu się wynosi. ja się nie dziwię, że teraz starsi zaczęli traktować młodych z góry.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

pamiętajmy, że to TYLKO relacja jednej ze stron
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi...

Droga Magdo z całego serca współczuję Tobie Twojej własnej postawy. Owszem spotkałam się z zachowaniem podobnym do tego o którym Ty napisałaś.
Z całego serca życzę Tobie oraz Twoim najbliższym byś miała okazję kiedyś doświadczyć jak to jest gdy powinnaś/musisz usiąść, a nikt nie ustąpi Ci miejsca i być może wcale nie będziesz musiała czekać kilkadziesiąt lat. Wystarczy, że będziesz w zaawansowanej ciąży (np. 7 m-c) i np. wyjątkowo będziesz musiała pojechać komunikacją miejską. Będziesz miała do przejechania TYLKO 3-4 przystanki, Taksówki się nie opłaca zamawiać, a maszerować przy ruchliwej, śmierdzącej ulicy ze spuchniętymi nogami się nie chce. Motorniczy będzie szalał, Tobą będzie rzucało i bardzo będziesz chciała obronić swój drogocenny brzuszek z Maleńką zawartością. W pobliżu będą siedziały same młode osoby. Jestem bardzo ciekawa czy tak po prostu podejdziesz do którejś z tych osób i poprosisz by Ci ustąpiła. I co zrobisz jeśli Cię oleje? Z pięściami się rzucisz?
Ja byłam rok temu w takiej sytuacji i mnie ustąpiła miejsca dopiero starsza pani siedząca znacznie dalej. Fakt ja tylko siedziałam w domu cały dzień, prawie w nocy nie spałam, a młodzież wracała bardzo zmęczona ze szkoły z lekcji na których gadały, grały, wysyłały smsy, robiły zdjęcia itp.
Sama kilka razy widziałam jak właśnie osoby starsze prosiły grzecznie o ustąpienie miejsca, a te osoby które poproszono o ustąpienie miejsca odwracały się w kierunku okna, "bo tak samo płacę za przejazd" i mają prawo...
Sami jeszcze nie wiemy jak będziemy się czuć (o ile dożyjemy takiego wieku), co będzie nam dolegać skoro już teraz często jesteśmy zmęczeni życiem.
Ja mimo wszystko moją córkę będę uczyła kultury, również tego by ustępowała miejsca osobom starszym od siebie bez względu na ich zachowanie. I mam nadzieje, że jakoś się uda.
A na koniec wracając do starszego pana zwanego przez Ciebie jakże kulturalnie "starym gnojem" oraz " pieprzonym starym dziadkiem" może ten osobnik wcześniej nie raz grzecznie poprosił osoby takie jak Ty o ustąpienie miejsca i został zignorowany, bo przecież "nie jest to przymusem aby ustępować miejsca innym osobom", więc teraz zachowuje się jak to opisałaś ze swojego punktu widzenia.
Gdybym ja znalazła się w takiej sytuacji miejsca bym oczywiście ustąpiła i na głos człowieka upomniała oraz zwróciła uwagę na jego brak kultury. Chyba tylko takim zachowaniem możemy starać się zmienić świat.
Nasze drogie polakowo: widzieć tylko czubek własnego nosa...

PS.
Już chyba nigdy nie będę niczego podobnego czytała na forach ponieważ ogólny brak kultury i poszanowania drugiego człowieka kosztują mnie zbyt dużo zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich KULTURALNYCH forumowiczów.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Prosze nie uogolniac, nie wszyscy starsi sa tacy jak ten ktorego pani opisala. To samo mozna powiedziec o mlodych...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

To jest też dodam scenki rodzajowe.

1) Wracam tramwajem z uczelni, jest pusto, siedzi tylko kilka (dosłownie kilka) starszych osób. Dojeżdżamy do dworca głównego, widzę ten tłum na przystanku i już wiem, że będzie ubaw.
Tramwaj się zatrzymał i... ruszyli!
Każde wejście zajęte przez osobę starszą, każda dzielnie walczy o wejście. W wyścigu dominuje gruba baba z środkowego wejścia. Zobaczyła mnie (młodą) i gazu w moją stronę - wyjątkowo żwawo jak na taką tuszę. W połowie drogi już dała po hamulcach, bo zauważyła, że STOJĘ i zaczęła szukać innych miejsc, a tam już wszystko było zajęte przez innych staruszków. Ależ sobie posapała oburzona, he, he. Oczywiście, miały miejsce jeszcze inne incydenty, jak podkradzenie miejsca, wepchnięcie się przy wejściu itp. Najbardziej podobał mi się ten start w moją stronę i uświadomienie sobie, że nie siedzę.

2) Przypadek drugi to majstersztyk pozytywny. Akurat stałam, ale siedział młodzian w wieku około gimnazjalno-licealnym, a nad nim starsza pani (o nic się nie dopominała). Stojący koło mnie starszy, elegancki pan, wychowany chyba jeszcze na kindersztubie, bo głosu nie podniósł i przekleństw nie używał, zwrócił się do młodziana per "młody człowieku",a potem uprzejmie zauważył, że pani stoi i wypadałoby ustąpić. Ubrał to w tak odpowiednie słowa, że młodzian najpierw zgłupiał, potem zerwał się jak oparzony, ZACZERWIENIŁ SIĘ!!! i jeszcze zaczął panią przepraszać, że jej wcześniej nie zauważył.

I właśnie takiego zachowania starszych ludzi bardzo mi brakuje! Ten pan był fantastyczny pod każdym względem. Szkoda, że my nie umiemy już tak się zachowywać.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Nigdy się z czymś takim nie spotkałem

Gratuluje że żaden do tej pory jeszcze
Cię nie zbluzgał albo nie szarpał. Ale pewnie nie jesteś młodą , wątłej postury kobietą, prawda?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

no róznica jest taka że Ty zapłaciłas za przejazd oni nie bo oni jeżdża nie płacąc i nie koniecznie za darmo bo przecież dzis nic nie ma za doarmo to my za nich płacimy ale oni z racji wieku korzystaja z tego ze nie musza płacić a chamstwo to fakrt to ich główna cecha ale taka szarpanina to juz przegięcie powinien dziad dostać bęcki i tyle. A co do ich uprawnień do przejazdów bezpłatnych no cóż moze i powinni mieć takie prawo ale nie przez całą dobę i na pewno poza godzinami szczytu zeby nie było takich sytuacji jak Twoja i wiele wiele podobnych skoro jeżdż na nasz koszt to niechże kożystają z tego przywileju ale poza godzinami gdzie my musimy dotrzec do pracy zeby na ich przywileje zarobić.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

nienawidze staruchow ,jak do tramwaju to leca ze prawie nog nie pogubia ,a jak juz sa w tramwaju to sapia nad toba ze hoho nie ustepowac im miejsc !!!!!!!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Najlepsze są stare babcie wyścigowe. Stoi taka,dyszy, wygląda jakby za chwilę miała zejść z tego świata ale jak zajedzie tramwaj wskakuje jednym susem i z podziwu godną zwinnością zajmuje miejsce siedzące zostawiając z tyłu całe młodsze o 40 lat towarzystwo
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

kosmetyki (28 odpowiedzi)

Witam jakich używacie sprawdzonych szamponów do włosów przeciwłupieżowych? i po jakich farba nie...

Czy jest na forum osoba cierpiąca na niedoczynność tarczycy lub hashimoto?? (120 odpowiedzi)

Witam, Czy jest lub są tu osoby zmagające się z niedoczynnością tarczycy lub Hashimoto ????...

nie chce mi sie pracować.... (42 odpowiedzi)

Mam dobrą pracę. Dobrze płatną jak na polskie warunki, atmosfera jest całkiem przyjazna,...