Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Drodzy Forumowicze !

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem jadąc tramwajem spotkałam się z BARDZO BARDZO BRZYDKIM I CHAMSKIM ZACHOWANIEM ZE STRONY STARSZEGO CZŁOWIEKA WIEK OK.75 LAT.

Bardzo długo stałam i gdy w końcu udało się usiąść podszedł do mnie starszy Pan i zaczął mnie szarpać za ramię po czym powiedział bardzo doniosłym głosem "WSTAŃ!" odwróciłam się do niego i pytam o co mu chodzi a on znowu swoje "WSTAŃ!" - nie wstałam !

Uważam,że tak samo mam prawo siedzieć i tak samo płacę za przejazd jak on i to nie jest przymusem aby ustępować miejsca innym osobom a już na pewno nie takim po pieprzonym starym dziadkom!którzy,uważają,że z racji ich starego wieku należy im się miejsce siedzące i ukłony z każdej strony !

Po chwili ten człowiek szarpnął mnie za kołnierz od płaszcza tak mocno,że o mało mi go nie wyrwał!
Zależało mu na tym aby na moje miejsce posadzić swoją żonę która stała gdzieś daleko w tyle za nim.

Za mną siedziała dziewczyna którą ten sam człowiek również zaczął szarpać i stukać rączką od parasola po ramieniu ta dziewczyna po chwili wstała aby ten stary gnój mógł posadzić swój tyłek i wraz ze swoją szanowną żonką przejechać 3 przystanki!

Starsi ludzie od Nas oczekują szacunku a sami swoim zachowaniem prowadzą do tego,że coraz więcej młodych ma ich wszystkich dość na sam widok!

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym ?????
popieram tę opinię 283 nie zgadzam się z tą opinią 40

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Ale agresja :) Tutaj widzę aż się przelewa dobre wychowanie :). Resztę pozostawiam bez komentarza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Ooooo To w domu samotnej starości też jest internet?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

mam nadzieję, że twojego bachora wychowasz tak, jak ciebie wychowano. Kiedy będziesz staruchem i zaczniesz jemu sapać nad uchem to odda ciebie do utylizacji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Ja jestem już nieczuła na takich wymuszających staruchów. Jak ktoś stoi i sapie mi do ucha, to może zapomnieć, że usiądzie. Spotkało mnie kilka niemiłych sytuacji jak byłam w ciąży ze strony staruszków, a będąc z wielkim brzuchem nie miałam żadnych skrupułów i nie ustępowałam nikomu. Zdarzały się sytuacje, gdy ktoś ustępował mi miejsce - głośno zaznaczając ,, Niech Pani usiądzie,, i zanim się tam doczłapałam już miejsce było zajęte przez starego dziada - miał na tyle szczęścia, że wtedy nie jechał ze mną mój mąż :).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Dokładnie. Nie mam nic przeciwko ustępowaniu miejsca starszym osobom, ale ich zachowanie faktycznie jest nie raz nieodpowiednie. Chodzi nawet o zwykłe "dziękuję", którego w wielu przypadkach nie usłyszymy. Przykre jest, że niektórzy wymagają kultury a sami jej nie przejawiają.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Najgorzej jak taka babcia stoi nad Tobą i ciągle wzdycha Ci nad ramieniem i chrząka...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Nie tylko komunikacja.
Na zakończeniu jarmarku Dominikańskiego osoby starsze pokazały ,że są nie takie słabe.
Jak zwykle na koniec bylo rzucanie poduszek i oczywiscie prym w lapaniu i wyrwaniu innym poduszek mieli babcie i dziadki.
Moja znajoma dostala w nos a ja o malo co nie wyladowałem na chodniku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Ja bym w stał jak bym mu zarąbał z dynski to by stary kij nauczył by sie szacunku do innych osób
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Dziewczyno ty się ubierz !!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Przeczytałam cały wątek i uważam, że autorka koloryzuje. Podobnie jak jej koleżanki. Nagle wszyscy starsi ludzie je "atakują". :D

Swoją drogą elementarne zasady dobrego wychowania nakazują ustępowania starszym: mężczyzna kobiecie, a gdy nie ma mężczyzn to młodsza kobieta - starszej babci/dziadkowi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

sto procent miala racji ta staruszka
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

jakbys jej łeb rozwaliła to poszłabyś siedzieć.. a swoją drogą może tak wyglądałaś? też bedziesz stara
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Mnie jakaś staruszka zrugała, że wyglądam jak prostytutka a mialam nałoona ładną, elegancką sukienkę od pracy... myślałam, że jej rozwalę łeb!!!!!!!!!! nienawidzę starszych ludzi, nienawidzę!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Och, Zet, zjedz coś słodkiego może?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

I cały autobus zaczął klaskać, łącznie z kierowcą :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

CHYBA TU POGIEŁO WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW TEJ DYSKUSJI.

Chamstwo jest efektem pewnych procesów i pewnych zaniedbań, więc należy zastanowić się nad jego przyczynami a nie blablać o skutkach, które przecież są widoczne i nie ma po co młócić słomę.
To jest typowa dyskusja zastępcza i polowanie na kozła ofiarnego. Proszę lepiej wykorzystać swój cenny czas.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

MAGDA P.
MASAKRA TO CO CIE SPOTKALO
ja kiedys jezdzilam na rehabilitacje kolana przed szkola i moze nie z lapami ale przysadzila sie do mnie jedna babka i tez chciala zebym ja puscila

raz ze bolala mnie ta noga dwa ze moze i bym puscila gdyby sie tylko usmiechenla jakos czy cos a nie z morda od razu ;//

i co z tego ze ja jestem mloda,mlody czlowiek nie ma prawa byc chory>?nie trzeba do tego laski czy wielkich bandazy

ale tego typu zwierzaki(bo tak sie zachowuja) tego nie rozumieja

wspolczuje
ci ze to cie spotkalo

taka agresja to nie wiadomo nawet jak sie zachowac.co za bezczelnosc ;/
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Świetny sposób na spieprzenie ciekawego tematu - dać na główną.

..zupełnie jak sprzed laty, jak masowo udostępnił się internet i nastąpił wysyp frustratów i dzieci neo, które to wcześniej nie mogły z modemów korzystać, bo TePsa naliczała kosmiczne rachunki..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Od kiedy ten wątek znalazł się na głównej stronie portalu pojawiło się w nim mnóstwo trolli wylewających swoje frustracje. Dawno już w jednym wątku nie spotkałem tyle jadu i nienawiści co w tym.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Dobry szampon na łupież (39 odpowiedzi)

Dziewczyny doradźcie coś, bo już mi ręce opadają!

Szukam prawnika rozwodowego (25 odpowiedzi)

Witajcie dziewczyny, szukam dobrego prawnika rozwodowego z Gdańska. Rozwód z orzekaniem o winie....

Sprawa karna dobry polecany adwokat Gdańsk (54 odpowiedzi)

Witam pisze z naglącą sprawą... mojego partnera czeka postępowanie karne -sprawa karna do 8 lat...