Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Drodzy Forumowicze !

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem jadąc tramwajem spotkałam się z BARDZO BARDZO BRZYDKIM I CHAMSKIM ZACHOWANIEM ZE STRONY STARSZEGO CZŁOWIEKA WIEK OK.75 LAT.

Bardzo długo stałam i gdy w końcu udało się usiąść podszedł do mnie starszy Pan i zaczął mnie szarpać za ramię po czym powiedział bardzo doniosłym głosem "WSTAŃ!" odwróciłam się do niego i pytam o co mu chodzi a on znowu swoje "WSTAŃ!" - nie wstałam !

Uważam,że tak samo mam prawo siedzieć i tak samo płacę za przejazd jak on i to nie jest przymusem aby ustępować miejsca innym osobom a już na pewno nie takim po pieprzonym starym dziadkom!którzy,uważają,że z racji ich starego wieku należy im się miejsce siedzące i ukłony z każdej strony !

Po chwili ten człowiek szarpnął mnie za kołnierz od płaszcza tak mocno,że o mało mi go nie wyrwał!
Zależało mu na tym aby na moje miejsce posadzić swoją żonę która stała gdzieś daleko w tyle za nim.

Za mną siedziała dziewczyna którą ten sam człowiek również zaczął szarpać i stukać rączką od parasola po ramieniu ta dziewczyna po chwili wstała aby ten stary gnój mógł posadzić swój tyłek i wraz ze swoją szanowną żonką przejechać 3 przystanki!

Starsi ludzie od Nas oczekują szacunku a sami swoim zachowaniem prowadzą do tego,że coraz więcej młodych ma ich wszystkich dość na sam widok!

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym ?????
popieram tę opinię 283 nie zgadzam się z tą opinią 40

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Dziękuję i będę, cała przyjemność po mojej stronie :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

no to teraz możesz przekazać potomkowi, żeby tłukł starych ludzi po gębie, za matkę, za cierpienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Opowiem wam moją historię, kiedy jechałam w ciąży z Leszczynek do Szpitala Miejskiego trajtkiem. Lato, 8 miesiąc, swoje więc wyglądałam brzuch sterczący z brzodu jak armata, trajtek zarąbany tak, że szpilki nie wciszniesz, no więc stoję w przedniej części trajtka i sobie wiszę na górnych rurach, żeby sie przytrzymać, ok. nikt się rzuca,żeby zrobić miejsce to sobie grzecznie stoję. ale jak na Gdyni głównej wsiadła babcia i się tak rozpychała, że po brzuchu oberwałam to jej powiedzałam, żeby tak sę łaskawie nie pchała, bo ja tu z brzuchem stoje. babcia odpuściła pchanie na siłę, ale za to nagle pańcia nad którą stałam 15 minut się obudziła, że może bym usiadła skoro jestem w ciąży, ja jej na to , że jak udawała, że mnie nie widzi 15 minut to niech sobie dalej udaje, bo ja zaraz wysiadam . Zero komentarza
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Słuchajcie... A może by tak przestać marudzić i dla odmiany zacząć reagować w sytuacjach, które nam się nie podobają? Widzimy wiele rzeczy, nie zawsze jesteśmy bohaterami sytuacji. Najłatwiej patrzeć z boku a potem komentować na forum... Tyle, że to nic nie zmienia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Co tak agresywnie? Napisałam, że powiedziałam temu panu co myślę o jego zachowaniu, a że nie zrobiłam tego używając łaciny podwórkowej? No przepraszam, ale po prostu nie jestem takim chamem jak ten pan i nie rozmawiam w ten sposób z ludźmi. Wstałam, bo i tak wysiadałam i nie potrzebowałam sprawdzać czy mi szanowny pan faktycznie usiądzie na kolanach. Jeśli chodzi o to, że jak to ujęłaś "obowiązkiem każdego jest wiedzieć i widzieć, że jestem w ciąży", to wierz mi na tym etapie to chyba ktoś musiałby być ślepy żeby nie zauważyć.

Poza tym uważam, że nawet gdybym nie była w ciąży to ten pan nie powinien się tak odzywać ani do mnie ani do żadnej innej osoby.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

starzy, jak starzy ale młodzi śmierdziele. Trudno sobie wyobrazić, jak będzie rąb..ło od takiego młodego za kilkadziesiąt lat. Na przystanku macha na ryja i jechane, zresztą, co niektóre panienki to takie kaszaloty wymalowane, że powinny nosić non stop mache. Spielberg, jakby wiedział o tym, to nakręciłby gwiezdne wojny u nas, bez charakteryzacji połowa towarzycha kasting przechodzi To byłby pierwszy film w 4D smród gratis
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Ja nie zamierzam nikomu ustępować

"Nikt wiecznie młodym nie jest" - ale będzie prawie do śmierci pracował by się młody dziadek wygodnie rozsiadł w tramwaju, co się za komuny bidulek napracował niesamowicie. Agentowi Tomkowi też mam ustępować, bo emeryt i się bidak naharował rozkochując celebrytki i rozbijając drogie fury? Masz do młodych pretensje, że starzy ich traktują jak bydło które ma paść przy orce na ich przywileje?
Nienawidzę ludzi na których muszę pracować i jest to dla mnie i moich rówieśników normalne i zdrowe podejście. My stworzyliśmy ten system? My zmuszamy młodych by pracowali na starych? Nienawiść młodych do starych jest zdrową i normalną reakcją na rażącą społeczną niesprawiedliwość. Nie chcecie nienawiści to zmieńcie system a nie zwalacie winę na młodych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Najczęściej to właśnie starsi ludzie nie dbają o higienę, co czuć szczególnie latem. Zawsze mnie to zastanawiało, że będąc na emeryturze nie znajdują na to czasu. A nie zawsze każdy z nich jest inwalidą i nie ma na to sił.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Ja nie korzystam z komunikacji miejskiej, robole śmierdzą nie myją się z gęby śmierdzi im jak z kibla petami. Młode panienki pewnie też mają problem z higeną bo oblane tanimi detergentami śmierdzą jak kloaka w markecie. Współczuję starszym ludziom, powinni dostawać do renty dodatek za szkodliwe Trudno się nie dziwić starszym, że są agresywni, jeżdżąc w smrodach czują się jak na haju Jeszcze te nawijki przez telefon buractwo ryja drze, do całego swojego majątku, jakim jest telefon za pare złotych na kartę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

a ty głąbie nie siadaj na miejscu dla starszych, tak jak nie parkuje się na miejscu dla niepełnosprawnych. Ty pewnie możesz, bo jak widać jesteś niepełnosprawny umysłowo, aby to skojarzyć
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

ty stękasz, że ci ciężko już teraz, oni przeżyli tak całe życie. odwal się od PiSiorów prostaku, bo zarobisz w czambo ;]
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Racja z tymi dziećmi to czasami przesadzają... Mnie pani prof. od fizjologii uczyła, że takie dzieci wręcz przeciwnie powinny stać o własnych nogach i ćwiczyć zmysł równowagi- i to jest dla ich dobra !!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Miałam podobną sytuację starsza pani stojąca za mną szybko wepchnęła zakupy przede mną mówiąc "ja tylko kilka rzeczy" ok tylko że ja kupowałam 1 napój.. za co ja mam taką Panią szanować? Mam być zachwycona jej sprytem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Wiesz Ja Twój pogląd jest trudny do zaakceptowania. Ewela ma się nie wypowiadać brzydko o starszych osobach ale jak starsi wyrażają się brzydko o młodych, obgadują i wtrącają się w nie swoje sprawy to jest dobrze, tak?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Współczuję Ci Mara Jade. Ja bym nie wstała nawet jak bym zaraz miała wysiadać a jak by mi tylko spróbował usiąśc na kolanach to wezwałabym policję.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Niestety, ale komunikacja miejska przepełniona starszymi osobami, którym zawsze należy się miejsce jest efektem GŁUPIEJ polityki naszego kraju, która niepotrzebnie daje im zniżki. Wielu emerytów ma emeryturę wyższą od najniższej krajowej na którą ludzie pracują fizycznie po 8h dziennie. Wchodzą zmęczeni do autobusu i nie mogą usiąść, bo starszyzna musi siedzieć bo przez kilka godzin chodziła po markecie albo rynku. Gdyby za każdym razem musieli uiścić pełną opłatę za przejazd, wtedy jeździli by tylko wtedy gdyby tego potrzebowali a liczba emerytów, którym się należy miejsce spadła by drastycznie. Gdyby płacili za bilety z własnej kieszeni, nie jeździli by tak często. Ludzie szanują tylko własne pieniądze, nie interesuje ich na co przeznaczone są publiczne fundusze, jeśli coś jest za darmo to korzysta się z tego choćby dla zasady. Nie sądzę aby nieustępowanie starszym ludziom, zwłaszcza w godzinach kiedy większość jedzie/wraca z pracy była brakiem szacunku. Właśnie po wcześnie rano i 14-17 jest wzmożony ruch komunikacji miejskiej aby ludzie pracujący mogli w spokoju, w cywilizowany sposób wrócić do domu. Rozumiem, ktoś starszy wraca o tej godzinie od lekarza, nic nie poradzi, że tak miał umówioną wizytę, zostało to ustalone odgórnie, trudno, niech ma usiądzie bo ledwo na nogach stoi. Ale te wszystkie hrabiny o 15 wracające z pełnymi wózkami zakupów? Tak naprawdę to one nie szanują społeczeństwa, które za nie płaci.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Stare mohery tak sie zachowuja.
Wracam przemeczony z nocnej pracy (ciezka praca fizyczna) tramwajem, wiec nie ustepuje miejsca jakiemus emerytowi ktory nie ma co robic tylko calymi dniami jezdzi komunikacja, by szturhac mlodszych.

Ustepuje tylko inwalidom, kobietom w ciazy, albo jak widze ze ktos na prawde stary o lasce.

A pisuary i mohery niech stoja.
Maja sile stac godzine w kosciele, to wytrzymaja 3 przystanki w tramwaju.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

TAK,niestety wielokrotnie sie z tym spotykam...żenada . Starość nie usprawiedliwia nikogo przed dobrymi manierami ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Nie narzekaj "mieszkaniec" bo miliony młodych ludzi na bezrobociu z głodowym zasiłkiem lub bez niestety lepiej niż Ty wiedzą co to znaczy jak kogoś na coś nie stać a jak już ktoś pracuje to jest to harówa za marne grosze i często taki człowiek z bolącymi od ciężkiej pracy kręgosłupem, rękami i nogami wraca do domu autobusem i nie ma gdzie usiąść, bo wszystkie miejsca są zajęte przez staruszków odpoczywających sobie na emeryturach.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Nie zamierzam bronić zachowania starszego Pana, jeśli takie było jak piszesz. Jednak
Czy po zwolnieniu miejsca , kiedy po bardzo długim staniu takowe się zwolniło rozejrzałaś się czy wokół Ciebie nie ma osoby , dla której jego zajęcie będzie jeszcze większą ulgą np koibiety w zaawansowanej ciązy.

Swoją drogą ciekaw jestem co znaczy "bardzo długo stałam"

Może się mylę, ale czytając Twój post wyobraziłem sobie Ciebie kilknaście lat młodszą jak siedzisz , a obok Ciebie stoi Twoja Mama - widok powwszechny dzisiaj i trochę dawniej w naszych tramwajach.

Kiedy byłem w Twoim wieku w zasadzie nigdy nie siedziałem, bo normą wtedy było, że należało się rozlądnąć, czy nie ma w pobliżu:
- osób starszych,
- kobiet i to bynajmniej nie w ciąży.

Ale dzisaj są inne normy to fakt.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

brak seksu... (179 odpowiedzi)

witam powiedzcie mi czy któraś z WAS ma bardzo długi okres bez seksu mimo partnera? jak czesto...

Sprawa karna dobry polecany adwokat Gdańsk (54 odpowiedzi)

Witam pisze z naglącą sprawą... mojego partnera czeka postępowanie karne -sprawa karna do 8 lat...

Odchudzanie (88 odpowiedzi)

Też się odchudzałam z nh ale po roku wysiadł mi żołądek od suplementów teraz chodzę na dobry...