Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Drodzy Forumowicze !

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem jadąc tramwajem spotkałam się z BARDZO BARDZO BRZYDKIM I CHAMSKIM ZACHOWANIEM ZE STRONY STARSZEGO CZŁOWIEKA WIEK OK.75 LAT.

Bardzo długo stałam i gdy w końcu udało się usiąść podszedł do mnie starszy Pan i zaczął mnie szarpać za ramię po czym powiedział bardzo doniosłym głosem "WSTAŃ!" odwróciłam się do niego i pytam o co mu chodzi a on znowu swoje "WSTAŃ!" - nie wstałam !

Uważam,że tak samo mam prawo siedzieć i tak samo płacę za przejazd jak on i to nie jest przymusem aby ustępować miejsca innym osobom a już na pewno nie takim po pieprzonym starym dziadkom!którzy,uważają,że z racji ich starego wieku należy im się miejsce siedzące i ukłony z każdej strony !

Po chwili ten człowiek szarpnął mnie za kołnierz od płaszcza tak mocno,że o mało mi go nie wyrwał!
Zależało mu na tym aby na moje miejsce posadzić swoją żonę która stała gdzieś daleko w tyle za nim.

Za mną siedziała dziewczyna którą ten sam człowiek również zaczął szarpać i stukać rączką od parasola po ramieniu ta dziewczyna po chwili wstała aby ten stary gnój mógł posadzić swój tyłek i wraz ze swoją szanowną żonką przejechać 3 przystanki!

Starsi ludzie od Nas oczekują szacunku a sami swoim zachowaniem prowadzą do tego,że coraz więcej młodych ma ich wszystkich dość na sam widok!

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym ?????
popieram tę opinię 283 nie zgadzam się z tą opinią 40

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Też mam ciekawą scenkę rodzajową na koncie:

Dzień powszedni, godzina 21 z kawałkiem, zima.
Jadę tramwajem SAMA w wagodnie. Tramwaj zatrzymuje się na przystanku nieopodal Gildii w Gdańsku, wsiada starszy pan.
Pan nie rozgląda się, tylko idzie wprost na mnie i staje tak blisko mojego miejsca jak to możliwe. Drzwi się zamykają, tramwaj rusza, pan sapie i patrzy na mnie uporczywie. Ja, lekko przestraszona sytuacją (sam na sam z dziadkiem o napastliwym spojrzeniu), pytam "Czy mogę Panu jakoś pomóc?". Tak - powiedział - czy może mi Pani ustąpić miejsca? To moje ulubione.

Wstałam i ustąpiłam, bo mnie zatkało. Nie było to specjalne miejsce, ani na grzejniku, ani tuż przy drzwiach. Zwykłe miejsce gdzieś wewnątrz tramwaju. Ale czyjeś ULUBIONE. xD

Z perspektywy czasu nie wiem, czy mam myśleć o starszym panu jak o wyjątkowym chamie, który korzysta z przywilejów wieku kiedy tylko się da (i napastuje jedyną osobę w tramwaju o zwolnienie miejsca) czy może powinnam to uznać tylko za ciekawy przypadek i puścić w niepamięć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Czy młody czy stary,jak cham,to będzie się zachowywał jak cham.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

W którymś z postów piszesz o pewnym facecie co zasłaniał się gazetą udając, że nic go nie obchodzi.
Tutaj piszesz, że nie masz skrupułów i nie ustępujesz.

Zatem sytuacja patowa. Nie można zatem narzekać, skoro obie strony zachowują się identycznie.

Swoją drogą wynika, że komunikacją miejską jeżdżą tylko starsi ludzie i kobiety w ciąży...i tylko oni muszą ustępować miejsca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

jestem w przedziale wiekowym "posrodkowym"---raz mi ustepuja ,raz mi posapuja---otóż zazwyczaj młodziany te dużo młodsze---grzeczne są ,co innego insze zachowania typu-bluzgi i głosne słuchanie muzy,przepychanie się z plecakiem--nie pochwalam szcz.jezyka ,który nadmiernie kaleczymy[po słowie "kurka""pitole"na 100 % wiadomo kto Polak na obczyźnie-to fakt,nie skecz,niestety...

natomiast ze starszym pokoleniem-jest gorzej z tej racji,że oni daja przykład,a-na tle innych narodów co miałam okazje po raz kolejny porównać--niestety wypadamy b.zle
i na nic tu tłumaczenia typu--przezyli okupacje,komune itp.-bo na boki od nas też wojenne zawieruchy były i w obozie socjal.razem
jak wielu z was zauważyło--razi to okropnie
i niestety na niekorzyść starszych--kultura na ulicy,odstep od pleców i ramienia w sklepie, gdziekolwiek

mój 10letni siostrzeniec na stale mieszkający za bugiem,przebywajacy na wakacjach w kraju przodków-wielokrotnie pytał -czemu tu starsi ludzie ciagle go popychają?!o dziwo,u siebie nie ma z tym problemu

jeśli idzie o samopoczucie--
wszędzie sa ludzie chorzy,po urazach-w każdej grupie wiekowej
wiem,widziałam-wielu ludzi młodych choruje,umiera na nowotwory-u nas,dzieci.....
ciaza---wiem--bo sama wynosiłam kilkoro dzieci,nie zawsze zle się czułam,ale czasem było okropnie,ledwo na nogach--na palcach 1 reki policzyć mogę ile razy mi ustępowano miejsce
daleko nam do Europy pod tym względem --daallleko i od dawna

dużymi literami to wypisze-PRACUJAC I BEDAC NA RÓZNYCH STANOWISKACH-DOSWIADCZYŁAM WIEKSZEJ KULTURY OD MŁODYCH
pewnie ze nie zawsze--ale róznica jest druzgoczaca
to smutne
BO MŁODZI POTRZEBUJA AUTORYTETÓW--a tu malutko
nie pyskujmy do siebie--ty GUANiaro! GUANiarzu1-bo choć ktos ma 30 latek mógł dużo więcej przezyc i co ważniejsze -WYCIAGNAC WNIOSKI Z DOSWIADCZEN WIECEJ niż ten starszy
niestety obłuda i złosliwosc nadal któluje w naszym grodzie
szkoda bo WSZYSCY na tym tracimy,nie tylko zycie codzienne trudniejsze ale długo nie naprawimy swojego wizerunku jeśli każdy za sibie nie wezmie się
PO PROSTU NIE BADZMY EGOISTAMI,ogladnijmy się wokół,za siebie,ruszmy wyobraznia-wszyscy
NIE CZYN DRUGIEMU CO TOBIE NIEMIŁE
I ROZMAWIAJMY,MÓWMY DO SIEBIE---nie wrzaskiem
zle się czujesz?--powiedz to--po co masz huknąć w podłogę albo gorzej
i staruszku i młodzieńcze!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

w całej tej wymianie zdań między dagi a kimś anonimowym z rożnymi nickami chyba chodziło nie o to, że pierwszorzędnie miejsce w autobusie należy się ciężarnej, a dopiero potem osobie starszej. i że wszystkie starsze osoby powinny ustępować miejsc ciężarnym (jak ktoś to zinterpretował), tylko o samo zachowanie tego starszego mężczyzny. kiedy ktoś ustępuje swoje miejsce konkretnej osobie, bo uznał, że jej się należy to się go "nie zabiera". to tak jakby moje dziecko dostało lizaka a ktoś by mu wyrwał go z ręki twierdząc, że jemu się bardziej należy.
i obrona takiej postawy jest co najmniej nie na miejscu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Szacunku należy wymagać, owszem, ale pod warunkiem, że szanuje się innych. Moim zdaniem starsze osoby, nie wszystkie, ale spora część ma gdzieś innych i reprezentują postawę bardzo roszczeniową. Im się należy i już koniec kropka. Nikt nie ma prawa być chory, zmęczony, wykończony po ciężkim dniu zajęć albo ciężkiej pracy. Wsiada taka rycząca 50-tka albo 60-tka i na cały tramwaj marudzi jaka ta młodzież niewychowana. Albo gorzej, stoją 4 babcie na przystanku albo pod sklepem, ledwo stoją (cały czas stoją) mimo tego, że są biedne, schorowane i nie mają już siły na nic, ale kiedy podjeżdża tramwaj czy autobus nagle dostaje pozaziemskiej energii, nie patrzy na nic ani na nikogo, nie zwraca uwagi na to, że obok są dzieci, kobiety w ciąży, w ogóle ludzie i biegnie, rozpycha się z rękoma, z siatkami, byle jak najszybciej wsiąść i zająć miejsce siedzące, dla siebie i swoich zakupów. Jak tak to biedna i chora nie może się ruszyć, i postać jeden przystanek nie może mimo, że siedzi cały dzień w domu albo biega po biedronkach. Wstyd, po prostu wstyd, nie za młodych, ale właśnie za takich. I takim nie ustępuję. Ustępuje takim po których widać, że słaby, starszy i awantury nie zrobi, jeszcze odmówi albo po prostu tylko uśmiechnie się i podziękuje. A skoro starsza pani chodzi w szpilkach to starsza pani może postać Oo.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

kiedyś znane było określenie kindersztuby, teraz niestety jest obce młodemu pokoleniu. Może ten dziad nie miał dobrych wzorców, staraj się wychować dzieci z szacunkiem do starszych osob. aby za kilkadziesiąt lat młodzież ni wynosiła staruchów, dziadów i bab na glanach. W przyszłości możesz zawsze poprosić starsza osobę o ustąpienie miejsca, są takie magiczne słowa jak proszę, dziękuje. Młodzi ludzie może określają je siara
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Ja również nigdy nic na nikim nie wymuszałam, nie oczekiwałam że ktoś specjalnie wstanie i ustąpi mi miejsce. Z tą ciążą zagrożoną to przesadziłam oczywiście, ale kobiecie w ciąży też może być ciężko - również puchną nogi, boli kręgosłup, a do lekarza trzeba jechać, nie koniecznie taksówką. Określenie dwupak mi akurat nie przeszkadza, a bezczelny dziad zawsze będzie dziadem :).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

jak tak dbasz o ciąże zagrożoną, trzeba jechać autem, taksówką. Nie doszukuję się dziury w całym. Do każdego tematu można wrzucić swoją interpretację zdarzenia. Może kogoś też irytować sapanie kobiety ciężarnej, albo przyjemniejsze określenie w twoim tonie dwupaka.. Nie używaj określeń staruch, dziad, będziesz mniej narażona na takie ostre wypowiedzi. Moja żona tez była w ciąży, ale nigdy nie wymuszaliśmy praw, tak jak wielu starszych ludzi również swoich
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Brzuchol może i widoczny, ale że ciąża zagrożona to już nie :) Radzę również przemyśleć swoje wypowiedzi i na szczęście nie Tobie oceniać moją osobę. Teraz to już się doszukujecie dziury w całym... nie widoczne schorzenia itp. itd. Ciekawe jaka byłaby wasza reakcja gdy Wasze żony, kobiety, ktoś bliski został w ten sposób potraktowany.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

dagi 13, może ten "małolat 65- 70 letni cierpiał na schorzenia np. ruchowe. Miał na czole sobie wypisać coś takiego, to że twój brzuchol był widoczny nie znaczy, że wszystkie dolegliwości i schorzenia muszą być widoczne. Zastanów się nim napiszesz coś niemądrego. W autobusie, czy tramwaju jest więcej miejsc siedzących i wśród pasażerów nie znajdują się tyko małolaty 65/70 letni. To jaki pogląd prezentujesz dowodzi o małej kulturze osobistej o inteligencji nie wspomnę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Piszę tutaj o jednym ,,Starszym Człowieku,, który świadomie zajął miejsce - a nie był to żaden 80 letni staruszek tylko facet ok 65-70 lat i bezczelnie zasłonił się jeszcze gazetą nie słuchając komentarzy innych ludzi. I to nie był stary dziad? No proszę... Ja nie wymagam żeby staruszkowie puszczali ciężarne kobiety jak tylko przekroczą drzwi komunikacji, ale tutaj była jasna sytuacja dla kogo było zwolnione miejsce i chyba nie dziwne, że mój mąż by w takiej sytuacji zareagował ( nie piszę że pięściami). Zrugał by ,, Starszego Pana,, od góry do dołu i już. Przepraszam, ale chociaż w tym czasie moje bezpieczeństwo i mojego dziecka było dla mnie ważniejsze niż zmęczone nogi ,, Starszego Sympatycznego Człowieka,,. Chyba muszę bardziej rozwijać swoje wypowiedzi, bo potem się robi kwas.
Tak samo sytuacja na Hali w Gdyni ( 8 miesiąc ciąży - brzuch raczej widoczny)... wyszłam z kolejki, podeszłam na chwilę z drugiej strony lady, żeby zobaczyć nazwę produktu który chciałam kupić, wracam na swoje miejsce, a tam już stoi ,,Sympatyczna Starsza Pani,, - mówię jej ,, Przepraszam, ale ja byłam przed Panią,, ( kobieta stojąca przede mną potwierdziła) i pewnie myślicie że z uśmiechem na twarzy to zrozumiała? Nasłuchałam się że z tej strony jest kolejka, że trzeba było stać itp. itd. Odpuściłam, bo szkoda moich nerwów. To takie osoby nazywam starymi dziadami, osoby które pchają się łokciami i wszystkimi innymi częściami ciała jak jeszcze dobrze autobus się nie zatrzymał, nie ważne, że nikt jeszcze nie wysiadł... ona/on musi wejść... bo to jedyne miejsce w autobusie jej się należy... a nie daj Boże jak tylko tam usiądziesz... stanie i sapie... to są stare dziady i gdy taki ktoś nie ma szacunku do mnie, to na mój szacunek też nie może liczyć... sorry. A prawda jest taka gdy widzę spokojnie wchodzącą starowinkę/staruszka do autobusu, nie narzucającą się nikomu to jestem pierwsza która wstaje i zwalnia miejsce.
A jeżeli chodzi o agresję, to na tym forum aż się od niej przelewa... i nie chodzi tu tylko o posty skierowane do mnie, ale także o inne wątki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

"Ale agresja :) Tutaj widzę aż się przelewa dobre wychowanie :). Resztę pozostawiam bez komentarza."

~dagi13 Twoja wypowiedź o starych dziadach w kwestii agresji i dobrego wychowania także pozostawia wiele do życzenia. Piszesz że kiedy byłaś w ciąży miałaś kilka niemiłych epizodów z udziałem "starych dziadów" I tu aż się prosi zacytować klasyka "zło dobrem zwyciężaj".
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

I po co ta idiotyczna prowokacja? Długo nad tym myślałeś ? :-) Powodzenia w dalszym monologu :-) Szkoda mojego cennego czasu na takie brednie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

masz szansę przekazać dagi 13 wszystkie swoje najlepsze cech dziecku, już teraz. zacznij od swoich rodziców, przepraszam staruchów. Dzieciak, jak babcia, albo dziadek pochyli się nad nim, albo zasapie przy zabawie, niech mu wypali z piąchy między oczy, tak żeby kopytami się stare dziady nakryły.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Należy Ci się miejsce również na cmentarzu. Na razie stare dziady uprzedzają Cię w zajmowaniu tego miejsca. Kiedyś będziesz szybsza...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

i przytoczę tutaj pewną anegdotę : W autobusie jechał Murzyn na jednym z przystanków wsiadła kobieta w zaawansowanej ciąży. Facet natychmiast wstał, aby ustąpić jej miejsca, ale zanim kobieta zdążyła usiąść, miejsce zajęła już wojownicza staruszka. Murzyn nie wiedząc co robić, postanowił uprzejmie zwrócić uwagę starszej kobiecie.

Ta jednak opryskliwie odpowiedziała: nie wiem, jak u was w Afryce, ale u nas w Polsce to się starszym ludziom ustępuje miejsca! Wtedy koleś nie wytrzymał i odpowiedział: nie wiem jak u was w Polsce, ale u nas w Afryce się takie stare baby zjada!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

No nie da się ukryć będę kiedyś starą babą :) Chociaż bywają mili starsi ludzie i stare dziady, które bezczelnie przed nosem zajmują miejsce, bo im się należy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Ocenę wychowania zacznij od siebie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

A mąż to by tego "starego dziada"???
Czas szybko upływa. Jeszcze wczoraj byłaś podlotkiem, jutro będziesz staruchą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Eternelle - Krem odmładzający przeciwzmarszczkowy (7 odpowiedzi)

Więcej informacji: http://www.slim-dream.eu Formuła ta pozwala w sposób nieinwazyjny: wygładzić...

Odchudzanie (90 odpowiedzi)

Też się odchudzałam z nh ale po roku wysiadł mi żołądek od suplementów teraz chodzę na dobry...

Jaki żel intymny polecicie? (63 odpowiedzi)

Czym się kierować przy zakupie żeli intymnych i na co zwracać szczególną uwagę ? Mianowicie od...