Citroen Xsara Picasso

Picasso konstrukcyjnie wywodzi się z modelu Xsara, choć z wyglądu zupełnie go nie przypomina. Wg. Donato Coco, głównego projektanta, rozpoczyna on nową linię Citroenów, które mają łączyć sztukę i wzornictwo z technologią. Pięciodrzwiowe nadwozie ma bardzo opływową, jajowato-owalną sylwetkę. Wąskie słupki i duże przeszklone powierzchnie sprawiają, że widoczność z auta jest bardzo dobra. Jedynym ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lpg

Mój Picasso 1.6 i na gazie chodzi znakomicie juz przez 3 lata nie odwiedzam zadnych serwisów gazowych, bo i po co? jak wszystko dziala. Przebieg auta 145tys. km.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to zauz mu gaz lepiej na tym wyjdziesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

citroen xsara picasso2.0hdi

gdzie znajduje sie czujnik predkosciomierza w xsara picasso
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Citroen Xsara Picasso 2002 rok 2,0 HDI GRAFITOWY

Witam. Mam auto już albo tylko rok. Wymieniłem sprzęgło , akumulator, przepływomierz, przekaźnik świec żarowych, koło pasowe na wale korbowym i to tyle przez rok większych wydatków. Do tych napraw mam zastrzeżenia ale nieuzasadnione bo był wydatek . Jeżeli chodzi o silnik to polecam po mieście w korkach 7-,7,5 l/100 na trasie 90-100 km/h ok 5l/100. Ponadto jest głośny. Dla sportowców polecam usunąć katalizator bo moje auto jedzie max 130km/h . Natomiast mojego kolegi ten sam pojazd bez katalizatora 150 i więcej. Auto jak auto ma swoje wady i zalety. Jest pakowne, Mam krzywy kręgosłup więc o wygodzie się nie wypowiem. Zegarów w słoneczny dzień nie widać. Zawsze pojechałem i wróciłem nie zawiodło mnie. Oczywiście z pilota centralny zamek nie działa. No i niedługo tylna belka do remontu. Ocena w skali 1-10 na 6,5. Moja opinia na temat auta jest taka .......mi takie wystarczy. Jeżdzę głównie po mieście , na trasy bardzo mało. Byłem tu i tam i te 90-100km/h wystarczy . Moc silnika dla mnie duża, można śmiało wyprzedzać. Ogólnie ok Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozmiar uszczelniaczy na półosi Ciroen xsara picasso 2003, 2.0 hdi

Witam,

Mam pytanie czy na lewą i prawą półoś jest ten sam rozmiar uszczelniaczy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Xsara Picasso 2006 Diesel 1.6 90km

Witam. Jestem głównym użytkownikiem tego samochodu, dobiłem już 186 tys km i poza pierdołami i alternatorem, który należało naprawić - wszystko działa bez zarzutu. Faktycznie klima mogła by być lepsza, bo słabo chłodzi, ale dobrze grzeje w zimne dni. Spalanie to po prostu miód. Przy 70-80km/h wynosi ok 3-3,5l/100km, w mieście nie pali mi więcej niż 7 nawet jak jeżdżę na pałe, aktualnie komputer przedstawia mi spalanie na ostatnie 100km 5.3l/100. No po prostu mega sprawa.. Przykro mi że jestem zmuszony go wystawić na aukcji już niebawem :)... no nic, mam nadzieje ze nowszy model podobnie mi posłuży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

witaj

cos mi sie zdaje ze wypadkowego kupiles ze ci rdzewieja mam z 2000 roku pikusia i grama rdzy a jak poloze na podlokietniku reku to biegi zmienia mi sie lux moze auto nie jest dynamiczne ale niemieckie autka powinny chylicz czola bo wygodne i malo pali jeszcze nie przekroczylem 9 litrow przy pradkosci 150 na trasie pozdrawiam i zycze leprzego auta jak te ci nie odpowiada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mam zastrzeżenia, ale nie do auta

Co do serwisu w Lubinie popieram. Nawet żarówki tam nie wymienię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam serdecznie.
wymagana jest dodatkowa część. W przypadku instalacji Lovato to koszt 150zl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

witaj w mojej xsarce serwis wymienil przy 116000
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gaz w picasso

posiadam xsare Picasso 2003 mam zamontowany gaz i mam pytanie co zrobić żeby nie spadał poziom paliwa na wskaźniku jeśli jeżdże na gazie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Picasso 2.0i 16v Automat

Witam zakupiłem Picasse z automatem i 2 litrową bęzyną po trasie przy 140 spalanie żędu 8,5l na tępomacie po mieście około 11,5 auto fajne ale elektryka potrafi być upierdliwa i to domena tych aut choć automat chodzi idealnie przy przebiegu 256000 km jedyny mankament to co jakiś czas zapali się kontrolka od silnika lub esp ale do tej pory same gasły planuje zakup lexi i sprawdzenie co to powoduje, w automacie niewiarygodnie wygodne i ciche.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

odpalanie z kabla

Nie ma potrzeby dostawać się do akumulatora,wystarczy podpiąć się pod + jest pod maską koło silnika po prawej stronie,a właściwie z boku koło komory zaworów a - ..podepnij np. pod cokolwiek metalowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

akumulator

Aby go wyjąć wystarczy nacisnąć pod siedzeniem,z tyłu,po prawej i po lewej stronie na samym dole...koło szyn fotela..dwie małe blokadki,a później tylko złożyć oparcie fotela do przodu.To dla tych co nie wiedzą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja mam ten sam problem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam założony gaz i zero problemów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Licznik

Czy licznik z citroena xary picasso 2000 dohc pasuje do xary picasso 1,8 16v
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2.0 hdi

najlepszy silnik--zaden 1,6 moja rada
jezdze tym autem 5lat-i silnik 20 hdi jest poprostu super--nawet ten najsłabszy w wersji 90KM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bateria jest pod siedzeniem kierowcy a pod maską jest złącze +. Minus blacha samochodu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

akumulator

ćzy mozna naładować akumulator w xsarze bez jego wyciagania?Jesli tak to jak i gdzie jest plus
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3