Citroen Xsara Picasso

Picasso konstrukcyjnie wywodzi się z modelu Xsara, choć z wyglądu zupełnie go nie przypomina. Wg. Donato Coco, głównego projektanta, rozpoczyna on nową linię Citroenów, które mają łączyć sztukę i wzornictwo z technologią. Pięciodrzwiowe nadwozie ma bardzo opływową, jajowato-owalną sylwetkę. Wąskie słupki i duże przeszklone powierzchnie sprawiają, że widoczność z auta jest bardzo dobra. Jedynym ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

super pomogło!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pompa

Moze tak byc ze gdzies przy pompie oleju jest nieszczelnosc i nie podaje oleju do samych zaworow..Trzeba rozebrac miske olejowa i sprawdzic pompe i przewody .Moze masz uszkodzony tylko czujnik oleu..i dlatego kontrolka sie swieci? Moze z pompa jest wszystko ok..Brak oleju bedzie powodowalao glosna praca silnika gdyz popychacze do zaworow sa sterowane hydraulicznie.Tak wiec musisz to wszystko posprawdzac..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mój pali 4.5 w trasie , 6.5 srednio w miescie
wiec nie jest tak źle :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ASR albo ESP- systemy antypoślizgowe (tzw. kontrola trakcji )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

akumulator jest pod siedzeniem kierowcy nacisnąć trzeba dwie zapadki i podnieść siedzenie ,wcześniej zdejmij zagłówek pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

popieram

extra autko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

akumulator

znajduje sie pod siedzeniem kierowcy ;) trzeba siedzenie max do przodu i odbezpieczyc na blokadzie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

xsara picasso

Wymieniłem świece żarowe uszczelniłem pompę wtryskowa zregenerowałem wtryskiwacze wszystko robiłem w miejscowości Kamień za Brzezinami a samochód przy małym mrozie nie chce zapalać co zrobić poza podpaleniem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

akumulator

jak chcesz odpalić na kablu to pod machą masz mniej więciej na środku "+" tam możesz podłączyć , - do blachy i odpalisz, jak musisz wyciągnąć to masz tam takie 2 dźwigienki pod fotelem kierowcy i jednocześnie je naciskasz i popychasz fotel żeby się złożył.
pzdr
Maciek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sidzenie do przodu i odkręcić dwie ost śruby z prowadnicy po prawej stronie, oraz jedną z lewej. następnie całe sieedzenie przesunąć do tyłu i ponieść - wcześniej zdemontuj zagłówek.

miałem picasso z 2004 2,0 hdi przejechałem w trzy lata 190 tyś, nic się nie zepsuło, nie dolałem oleju między wymianami.
teraz mam 1,6 hdi 90km z 2008. też 190 tyś już ma. również bezawaryjnie. wymieniałem belkę z tyłu, ale na własne życzenie - dociążyłem tył dość poważnie.

oba modele były nowe i bez poważnych uszkodzeń podczas eksploatacji, więc może dlatego bezawaryjne. z tego powodu teraz też kupiłem cytrynę i narazie 25 tyś jest wszystko tip top . polecam jeśli kupujecie z pewnego źródła w przeciwnym razie może być nieciekawie..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak podnieść przednie siedzenie?

Mam problem. Niestety siadł mi akumulator i mam problem z wymianą. Czy mógłby ktoś mi napisać, jak podnieść przednie siedzenie i dostać się do niego? Z góry dziękuję za odpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

kokpit - słońce

Najlepszy sposobem .... jest jazda ze słońcem na plecach ;) hihi
chętnie poznałbym jakiś magiczny sposób.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kontrolka oznacza ,ze nastapil czas na serwis . kontrolka w postaci klucza zapali sie po 20000 km jazdy ,da sie skasowac w nastepujacy sposob:przed przekreceniem kluczyka w stacyjce nalezy wcinac przycisk wyzerowania kilometrow,ktory jest po lewej stronie pod wspomniana kontrolka trzymajac wcisnety przycisk przekrecamy kluczyk w stacyjce az sie zapala kontrolki i obserwujac odliczanie okolo 10sekund zwalniamy przycisk potem by mnialo nastapic znikniecie wspomnianego klucza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

patryk

wyświetlacz jest wyłączony tszeba go włączyc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

patryk

ten klucz to oznaka serwisu tak był ustawiony na tyle kilometruw ale to nie problem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

spoko

mam takiego 1.8 benzynę + gaz pali 10 po mieście i 9 w trasie warto mieć jesli chodzi o gaz to firmę BRC lub Prince to dobry gaz do tego auta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kluczyk oznacza, że nadszedł czas na serwis: wymiana oleju, filtra...itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wentylator

Witam. posiadam od czerwca 2011 xsarę picasso 2004r, 1,6 HDI 110 z filtrem cząstek stałych. Od pewnego czasy włącza mi się wentylator chłodnicy i chodzi po wyłączeniu silnika jeszcze ok 15 min. Wystarczy, że przejadę kilka kilometrów. Rozładowuje mi akumulator. Ktoś ma na to radę?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

silik pracuje nierówno
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0