Citroen Xsara Picasso

Picasso konstrukcyjnie wywodzi się z modelu Xsara, choć z wyglądu zupełnie go nie przypomina. Wg. Donato Coco, głównego projektanta, rozpoczyna on nową linię Citroenów, które mają łączyć sztukę i wzornictwo z technologią. Pięciodrzwiowe nadwozie ma bardzo opływową, jajowato-owalną sylwetkę. Wąskie słupki i duże przeszklone powierzchnie sprawiają, że widoczność z auta jest bardzo dobra. Jedynym ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogrzewanie ?

Po odpaleniu silnika potrzebuję bardzo dużo czasu aby ciepłe powietrze dotarło do kabiny ,czy jest może jakiś mały obieg albo coś w tym rodzaju odpowiedzialne za ogrzewanie ,napiszcie jak jest u Was ,silnik 2,0 HDI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

1.8 16V rocznik 2002

Na liczniku ma 146 tys. i oprócz napraw eksploatacyjnych jest ok. Ten samochód da się lubić. Komfort jazdy ogromny. Gdy wsiadam do innych aut mam klaustrofobiczne odczucia. Pali sporo, to wada. Pod względem napraw jest to samochód jak każdy inny - możesz trafić na pechowy model lub nie. Wyjazd z rodzinką na wakacje to żaden problem - pakujesz co chcesz i jazda. Jeśli ktoś ma kłopot ze swoim modelem powinien zajrzeć na forum cytrynki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

jesli był wymieniony pasek to na 10000 km a nastepna zmiana powina byc 18000
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

XARA PICASSO 1,8 GAZ 2002R.

Mam citroena i muszę przyznać że wbrew wszelkim opiniom o francuzach i drogim eksploatowaniu TAK NIE JEST.Jeżdżę tym autkiem od 5 lat na LPG i dopiero teraz zaczynam MIEĆ JAKIEKOLIWEK PROBLEMY ALE TO NORMALENE. OGOLNIE TO POLECAM WARTO - I MA ROZSĄDNĄ CENĘ JAK NA VANA Z TAKIM BAGAŻNIKIEM
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

xsara jezdze 4 lata przejechalem 100tys.km bez wiekszych klopotow pali malo jezdze w terenie dziennie zapalam silnik 1o-15razy,samochod spala lacznie z klima 6,5-7,8l oleju napedowego na 1ookm.silnik 2000 rocznik2005.wygodnie sie jezdzi
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam zastrzeżenia, ale nie do auta

picuś, jak picuś wygodny i komfortowy. Niestety, gdy się coś dzieje zapomnijcie o serwisie. Osobiście trzy razy w ciągu gwarancji zgłaszałem głośną pracę w moim silniku 1,6 HDI 92KM. Nie zrobili nic!!!! Tydzień po gwarancji pojechałem do normalnego mechanika, to wymienił mi rozrząd i wszystko się uspokoiło. Xsara miała wtedy 40 000km. Denerwują detale - często przepalające się żarówki reflektorów głównych oraz w wyświetlaczu. Co do spalanie, to nie jest źle -średnia nieco poniżej 6l na 100km! Uważajcie na serwis w Lubinie k\Legnicy. Potrafią popsuć auto. Teraz poważnie się zastanowię, czy kupić jeszcze kiedyś cytrynę. Mam ją trzeci rok i jestem nią zmęczony.Denerwują dziwne francuskie śruby i nakrętki. Bez dodatkowych zestawów narzędzi trudno samemu dokonać kosmetycznych napraw.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

xsara 2.HDI

czy ktos miał objawy w HDI że po odpaleniu i jeżdzie słaba moc do rozgrzania silnika potem jest OK.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.6 HDi + FAP 110KM

Wspaniałe auto dla rodziny. Przestronny, duży bagażnik, super jazda, bardzo ekonomiczny - średnio (miasto+trasa) 5.3 l/100 km. Model z FAP-em czyli filtr cząstek stałych lubi trasy, wtedy następuje wypalenie czyli oczyszczenie filtra (nie polecam tego silnika do użytkowania tylko w mieście). 110 KM robi wrażenie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

debil

pajacu spalanie zależy od tego jak mu wstawiasz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

to miałes pecha
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

auto na gazie pracuje b dobrze.Mam w nim sekwencje gazu i koło domu spala mi 9 litrów gazu , a jezeli chodzi o benzynę to na trasie 1500 km na niemieckiej autostradzie przy predkosci 140,150km/h spalił mi 7,2litry-silnik 1,8benz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.6 8v

TRASA SPALANIE MOJEJ CYTRYNKI DO 100KM 5,5 MIASTO Z KORKAMI 8
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

posiadam instalacje gazowa i nie mam z nia żadnych problemów,nie odczuwam różnicy by auto traciło na mocy.Mam instalację BRC i jestem z niej bardzo zadowolony.Polecam.Koszt około 2200.PLN.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

posiadam picasso 2,0 benzyna w automacie z instalację gazową.Moge powiedieć jedno, autko jest naprawdę fajne,wygodnie się nim jeździ, nie mam z nim żadnych problemów.Średnia spalania gazu to około 10/11 litrów ,paliwo około 9 l.Problemem niewielkim jest odkurzanie wykładziny.Auto ma przebieg 57 tyś i lekko popbiera olej lecz jak mi wiadomo to jest mankament tego silnika,lecz jest dynamiczny.Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niedzialajacy licznik

czy moze ktos mi powiedziec czy picasso ma ma slimaka do mierzenia predkosci czy jest to elektroniczne bo nie dziala mi predkosciomierz nowy licznik moge kupic i wymenic go sam tylko pytanie czy moze byc cos jeszcze innego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

sprzedam

witam wszystkich,mam do sprzedania xare picasso,1.8 hdi,autko ladne i zadbane sprowadzone z wloch.polecam 514396900 malopolskie,pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

INSTALACJA CNG GAZ ZIEMNY

SPRZEDAM KOMPLETNA ROCZNA INSTALACJE CNG TANIO JEDYNE 4000ZŁ DO UZGODNIENA 4BUTLE PO 24L SPROWADZIŁEM AUTO Z WŁOCH SAMOCHOD JEZDZI OBECNIE NA GAZIE WSZYSTKO SPRAWNE. POWOD SPRZEDAZY- NAJBLIZSZA STACJA PALIW Z GAZEM 120 KM
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie jest źle 1,8 16V Exclusive

Duży komfort jazdy,przestrzeń,dobre wyposażenie,wielki bagażnik (po wymontowaniu siedzeń mieści się mały słoń ;) na długiej trasie wręcz płynie... Kupiłem egzemplarz 2 letni,teraz ma 6 lat.Przez ten czas żadnej poważnej usterki.Fakt elektronika czasem głupieje i trzeba unikać kupna części w aso bo zedrą skórę.Zużycie paliwa:miasto 9,3 - 9,5 ; trasa 5,5l przy 90km/h.Nieźle jak na ciężar i gabaryty.(Matiz żony z motorem 0,8 pali w mieście 7l...) Świetne zawieszenie jak w zwykłej osobówce a nie wysokim vanie(lubię jeździć dynamicznie w zakrętach).Miałem wymieniać na nowe auto ale mi go szkoda ;) ps.znam kilka osób mających to auto i czy jest dobry czy nie zależy od szczęścia ;) albo drobiazgi jak u mnie albo warsztat non stop... Moim zdaniem ma duszę (czasem złośliwą ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

KTORY?

Witam Koledzy, kolezanki. Mam do was taka prosbe. Otoz na dniach chce kupic Xsare Picasso i sie zastanawiam nad dwoma silnikami 2.0hdi czy 1.6 benzyna. Czy spalanie tych dwuch jest takie same? i czy diesel jest rzeczywiscie duzo glosniejszy (w srodku kabiny)? co byscie tak naprawde sami polecili.
popieram tę opinię 66 nie zgadzam się z tą opinią 12

jak z gazemmm

mam w planie kupic piccka 2001 1,8 po dobrych papierach,tylko ze widze ze spalanie zabijaa, wiec jakbym dal na gazz to byy sie to wzwuciloo szybkoo, zamiast dawac za disla ok.2500 wiecej to prawie bede mial na gazz a z gazem to juz lzejj. ktoss ma pickaq na gaz 1,8 i jak sie jezdzii .ekonomia sie poprawila
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0