Co na łupież!?

Dziewczyny ratujcie:( Od kilku dni borykam się z łupieżem na głowie i za nic nie mogę się go pozbyć :((( Głowa swędzi jak nie wiem co, zaraz po umyciu jest w miarę ok, ale na drugi dzień dramat. Mega swędzenie i osypka z głowy ;(( Stosuję ciągle ten sam szampon przeciwłupieżowy i teraz włączyłam też Nizoral i nic nie pomaga ;( Dodam, że problem ten co jakiś czas nawraca pomimo tego, że nie zmieniam szamponów ani kosmetyków do włosów;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na łupież !??

Spróbuj umyć Nizoralem 3 razy co 2 dni, za każdym razem po umyciu spłukiwać głowę dodatkowo wodą z octem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na łupież !??

Tylko szampon z apteki profesjonalny produkt nie z rosmana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

loreal robi wrażenie https://fryzury.biz/2023/12/10/fryzura-slubna-rozpuszczone-wlosy-2024/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na łupież !??

Spróbuj szampon isana med urea 5%. Szampon z Rossman za 5 zl. Rewelacja mimo ze nie jest przeciwlupiezowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mydlo z siarki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na łupież !??

U nas zazwyczaj pomaga Nizoral, problem znika po 3-4 użyciach i długo nie wraca.
Może zamiast środków chemicznych z apteki spróbuj "babcinych" sposobów:
- oliwa, świeża oliwa z oliwek, wmasowana w skórę głowy, potem "wymasowanie/lekkie drapanie" i wyczesanie łusek, a potem mycie po 15 minutach łagodnym szamponem np. jakimś dziecięcym,
- płukanka z octu,
- płukanka z naparu z pokrzywy.
Efekty nie są natychmiastowe, ale są. Sprawdzane u nas jeszcze za czasów komuny, gdy jakiś "nizoral" był właściwie niedostępny. Oliwę przynajmniej można było kupić w Pewexie;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na łupież !??

Dermena plus. Stosuje się przez 7 dni codziennie a potem co jakis czas. u mnie sprawdził sie rewelacyjnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co na łupież !??

Jeśli problem nawraca to może masz łojotokowe zapalenie skóry. Poczytaj sobie o tym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co sadzicie o szamponie dandrene? Ma dobre opinie ale drogi. Tutaj wiecej informacji: http://na-lupiez.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też słyszałam pochlebne opinie o Isanie z mocznikiem. Nizoral bardzo wysusza. Może coś z cerko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj sama rowniez miałam ten problem .Nizoral pomagał ale można zbankrutowac kupując te sasztki. Poza tym to nie jest tak, że wszystko usuwał. Stosowałam i nadal ten okropny łupież miałam :( Inne szampony wręcz nasilały te objawy :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A byłaś z tym u trychologa? Może powinnaś sobie zrobic jakieś dodatkowe badania? Skoro łupież jest tak nasilony.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie, jeszcze nie byłam. Na razie jestem na etapie testowania różnych rzeczy i mam dziką nadzieję,ze moze coś mi wreszcie pomoże, chociaż pewnie w koncu i tak będe musiała sie wybrać ehh.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No wypadałoby a nie tak w ciemno próbować tego i tamtego. Powinnaś wykonać sobie badanie skóry głowy. Za pomogą oczywiście specjalnego urządzenia ( trychoskopia) Jeśli będziesz chciała się gdzieś wybrać to jednak polecam lekarza dermatolog a nie jakieś kosmetyczki z kursami ( bo takie to ci pewnie będą jedynie wciskały jakieś szampony).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie w Gdansku wykonam taką trichoskopię ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O tutaj na przykład: [url=hhttp://www.trojmiasto.pl/Clinica-Dermatologica-I-Michajlowski-o52383.html/]http://www.trojmiasto.pl/Clinica-Dermatologica-I-Michajlowski-o52383.html. oczywiście prywatnie ( na fundusz takie zabiegi nie są przeprowadzane).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

u mnie egzamin zdał Pirolam. Z łupieżem rozprawiłam się w ponad miesiąc i dodatkowo włosy są lekkie i miękkie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja również stosowałam wg zaleceń ten Pirolam i też jestem zadowolona, pomógł sprawnie pozbyć się problemu z łupieżem i uratował zniszczone włosy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


znowu reklama prywatnych zabiegów u dr Michajlowskiego w Clinica Dermatologica? Dalibyście już sobie spokój z takim marketingiem szeptanym na forum, bo jest on w Waszym wykonaniu bardzo słaby panie Igorze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z takimi objawami zapisałabym się od razu do dermatologa, a w międzyczasie zaczęła używać delikatnych szamponów, np któryś z tych: http://fryzury.pl/artykuly/pielegnacja/top-5-delikatne-szampony-bez-sls/ - od jakiegoś czasu używam tylko takich produktów bez silnych składników i moja kiedyś problematyczna skóra głowy ma się naprawdę dużo lepiej. Raz na tydzień można użyć czegoś mocniej oczyszczającego, a tak to delikatne kosmetyki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Co na łupież!?

Polecam udać się do specjalisty. Ja byłam sceptycznie nastawiona, ale teraz nie żałuje. Od razu została zdiagnozowana przyczyna problemów i zalecone leczenie. Trycholog nawet pokazała mi, że mam niewielki łupież, o którym nie wiedziałam. A z czasem kłopot ten mógł się pogorszyć. Dostałam odpowiednie preparaty do leczenie i instrukcję, jak dbać o moje włosy i skórę głowy. Od dzisiaj problemów nie ma. W trójmieście byłam tutaj: https://trychologsmp.pl/ i bardzo polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry produkt to postawa, zerknijcie - https://www.fryzomania.pl/blog/najlepsze-szampony-przeciwlupiezowe-ranking-top10.html
A dalej systematyczność i łupież powinien zniknąć. Nie twierdzę, że z dnia na dzień, ale ogólnie - powinniście go dosyć szybko wyeliminować. A jak to wyglądał u was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się z tym, że jeśli chodzi o łupież to nie ma sensu się decydować na zabiegi realizowane u dermatologów, ponieważ najczęściej nie ma co liczyć na ich skuteczność w takim leczeniu. Wiem to po sobie i dopiero pomoc trychologiczna w klinice Skin Clinic okazała się skuteczna i przyniosła efekty. Więc innym polecam nie tracić czasu, tylko od razu decydować się na szukanie trychologa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pozbyłam się łupieżu odkąd zaczęłam stosować olejek Hasna na włosy. I wzmacnia, odbudowuje włosy ale i właśnie łupież zniknął. A męczyłam się długo...Znakomity jest i naturalny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

La Roche-Posay kerium ! Tylko i wyłącznie ten szampon.. to moj 4 albo 5 z kolei z kosmetykow testowanych o jakich czytalam na roznych forach i blogach i jest strzalem w 10!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

slyszalam o nim ale nie stosowalam nigdy chociaz kosmetyki la roche lubie. po jakim czasie mialas efekty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kurcze nie powiem ci dokladnie bo nie zapisywalam w kalendarzu ale mysle ze jedna butelka i troche
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzieki. bylam dzisiaj w sklepie i nie widzialam ani w auchan ani w naturze. gdzie go kupujesz? w aptece gdzies?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

milusia najlepiej na internecie zamowic, na notino masz teraz promocje https://www.notino.pl/la-roche-posay/kerium-szampon-przeciw-lupieowi/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

spróbuj szamponu przeciwłupieżowego tak jak już wyżej wspomniano z Rossmana. jesli Ci nie pomoże to udaj sie do trychologa w gdyni polecam Ci na legionów 102C jest Pani która Ci na pewno pomoze i przepisze odpowiednie środki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest świetna, mi pomogła gdy mialam problem z wypadaniem włosów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam szampon Olami. Kupisz go w aptece. Ogólnie wax Pilomax ma fajne te produkty poczytaj sobie o nich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedyś kupiłem jakiś czeski olej konopny na włosy - producent ten sam co Thermolki - robi się wcierkę, przy AZS, łupieżu i suchej skórze mi pomógł. Pierwsze efekty po około 2 tygodniach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecal ci Olejek hasna , pozbyłam się łupiezu , a włosy lsniące, już tak nie wypadają, super działa no i ma naturalny skład
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oferta kosmetyków w sklepie http://www.tiande.net.pl jest bogata, między innymi świetne szampony, kremy i peelingi. Dodatkowo sklep mimo, że ma egzotyczne produkty z daleka to oferuje dobre ceny i co ważne bardzo sprawnie sobie radzi z przesyłkami, które szybko docierają do klientów więc w tym względzie dla nich również plus.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam na łupież, na bardzo suchą skórę głowy i nie tylko maseczkę na włosy przed myciem : żółtko, kilka kropel oleju konopnego editt , kilka kropel cytryny. Maseczkę o konsystencji majonezu wetrzeć w skórę głowy na pół godziny przed myciem, owinąć głowę ręcznikiem. umyć czeskim szamponem Capillus saborea nie używać odżywki.Kurację stosować w miarę potrzeby także na inne problemy z włosami i skóra głową jak łuszczyca ...szampon jak i olejek editt znajdziecie na konopiafarmacja pl na łuszczycę skóry nie tylko głowy pomoże maść konopna retter za 36,90 zł mam wszystko sprawdzone polecam !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Cześć. Ja używam szamponu i ampułek Herbagene. Wcześniej tylko Lizoral używałam, ale Herbagene daje lepsze efekty długotrwałe i włosy się nie przetłuszczają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u mnie na łupież dobrze sprawdza się zawsze nizoral https://www.apo-discounter.pl/nizoral-szampon-przeciwlupiezowy-20-mgg-100ml-pzn-08300121 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup sobie ten Olejek Hasna, świetny jest. Pomógł mi także pozbyć się łupieżu i rewelacyjnie wzmocnił, odbudował włosy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam Olamin Wax Pilomax. Znajdziesz go w aptece.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no mi nizoral pomógł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mogę polecić wam bardzo dobry i sprawdzony szampon jak https://hermzlabs.pl/products/healpsorin-szampon-500ml . Jak dla mnie jego działanie okazało się najskuteczniejsze. Doskonale radzi sobie z łupieżem jak i w przypadku łuszczycy także jak najbardziej warto na niego postawić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na własnej skórze przekonałem się jak wielkim i wstydliwym problemem jest łupież. Długo z nim walczyłem kosmetykami z drogerii, ale dopiero szampon ducray kelual ds (dostępny w aptekach) mi pomógł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hej! N łupież polecam ci szampon z firmy ratownik nr 258 oraz do wcierania olej z kozieradki. Oba produkty kupiłam na stronie http://www.imbio.pl i szczerze polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam kosmetyki wax pilomax. Bardzo dobra jakość produktu przekłada się na świetne efekty i poprawę wyglądu włosów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo sobie je chwalę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam szampon Olamin od Wax Pilomax. Oczyszcza skórę głowy i zapobiega jego nawrotom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na łupież polecam szampon Olamin a na podrażnioną skórę głowy serie MED lub Tricho z Wax Pilomax.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szampon Olamin od Wax Pilomax. Najskuteczniejszy jaki miałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Stres i konsekwencje (30 odpowiedzi)

Wszyscy wokol powtarzaja...................wszystko przez stres, lekarze - to przez stres,...

Wysoki cholesterol (3 odpowiedzi)

Witam, Mam wysoki cholesterol (genetyka). Organizm źle toleruje leki z apteki. Co mogę zażywać z...

ból stawów kolanowych (91 odpowiedzi)

Mam pytanie czy ktoś może borykał się po ciąży z problemem bólu stawów kolanowych? Jaka może być...