Co się dzieje z rodzicami?

Jestem nauczycielką w szkole podstawowej. W tym roku, jak zapewne wiecie, mamy zapewnić opiekę dzieciom w przerwie świątecznej i ja to rozumiem. Trudno zorganizować opiekę, kiedy oboje rodziców pracuje, zwłaszcza, kiedy niedługą będą ferie. Ale kiedy zobaczyłam listę zgłoszonych, zdębiałam. Trzy czwarte osób zgłoszonych, to dzieci, których przynajmniej jeden rodzic nie pracuje! Dlaczego rodzice pozbywają się dzieci z domu? Ja jako rodzic bardzo cieszyłam się na to wolne. Wspólnie z synkiem planowaliśmy ten przedświąteczny czas. Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego rodzice uciekają od swoich dzieci?
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 52

Re: Co się dzieje z rodzicami?

Może jako pedagog i zarazem osoba która tak interesuje się życiem zawodowym rodziców swoich uczniów powinnaś z nimi porozmawiać o poświęcaniu czasu własnym dzieciom a nie rozpisywać się na forum bo jaki o ma sens jedynie dyskusji a nie o to w tych chodzi .
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Co się dzieje z rodzicami?

zgadza sie wielu rodzicow mimo braku zatrudnienie na papierku ma mase obowiazkow lub prace poza tym papierkiem ale tez niestety spora ilosc rodzicow pozbywa sie dzieci jesli jest taka opcja i mysle ze autorka watku wie o tym lub spotkala sie z tym osobiscie. sa rozne powody, te ,,negatywne,, takze. dlatego nie atakujcie od razu i nie piszcie na wyrost slow ,,tylko mi nie mow ze ty....,, itp poki jeszcze nikt tego nie powiedzial. duzo zlosci jest na tym forum od dawna nie dokladajcie wiecej
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Co się dzieje z rodzicami?

A skąd ty wiesz czy ci ludzie pracują, czy nie, i co mają do robienia nawet jeśli nie są zatrudnieni? Tego się już nie podaje ale nie sądzę żeby każdy rodzic relacjonował ci swoje sprawy rodzinne, grafik zajęć i podobne.
Zatem opierasz się na domysłach i szukasz sensacji.
Tak ci się nudzi?
Może sama masz za mało zajęć i nie zrozumiesz innych, o co nie trudno mając dwa miesiące wakacji, dwa ferii, długie święta i godziny pracy jak przy ułamku etatu.
I proszę, nie pisz mi jak jesteś aktywna zawodowo, zapracowana, i jak lepisz z synem do nocy jakieś pierogi bo jesteś idealną matką, bo akurat mam samych nauczycieli w rodzinie i doskonale wiem jak wygląda ich czas pracy i wkład energii.
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 28

Re: Co się dzieje z rodzicami?

Bo to ze nie pracujesz to nie znaczy ze masz wolne. Możesz miec kogoś chorego kim sie opiekujesz. Możesz sama ciężko chorować. Zycie mogli cie zmusić do podjęcia pracy na czarno.... Możesz miec w domu drugie malutkie dziecko i wiesz, ze nie zapewnisz starszakowi odpowiednich rozrywek. Nie mierzmy wszystkich swoja miara
popieram tę opinię 56 nie zgadzam się z tą opinią 29

Inne tematy z forum

Dziecko nie mówi (2 ,2 lat) (71 odpowiedzi)

Witam mam synka 2 lata i 2 miesiące i niestety nie mówi czy już pora do logopedy? A jak było u...

Dobra jakościowa pościel dla dziecka jaka?? (111 odpowiedzi)

Mamuśki stanełam przed wyborem pościeli i chciałam sie was podpytać jaką pościel polecacie, jaka...

zajmująca zabawka dla 14-miesięcznego dziecka (57 odpowiedzi)

Szukam zabawki w której można coś wkładać i wyciągać, zamykać-otwierać, przyciskać, przekręcać i...