Czrodziejski flet

Spektakl uważam za dobry, jednakże gdzieniegdzie trochę mnie zawiódł.
Królowa Nocy niestety "nie dociągnęła" najwyższych tonów, przez co cała jej aria wypadła tylko poprawnie. Nie wiem, czy to przez przypadek czy też świadomy zamysł, ale scena, w której Papageno okłamuje Tamina nie została zagrana, przez co widz "nie dowiedział się", dlaczego Damy zamknęły mu usta. Bardzo pozytywnie z kolei wypadła Pamina, Tamino, chłopcy i Papagena, to był dla mnie wielki +. Szkoda, że rekwizyty były raczej ubogie, choć to po części jest spowodowane konstrukcją sceny i pomysłem na spektakl. I tu kolejny plus- scena rozpoczynająca wygląda nieziemsko, muszę powiedzieć, że pierwszy raz spotkałem się z takim jej przedstawieniem i bardzo mi się ono spodobało.
Orkiestra grała dobrze, może nieco bym zmienił, ale to już mój gust- tu raczej mógłbym się czepiać tylko na siłę.
Generalnie polecam- nudno na pewno nie było, a kilka niestandardowych pomysłów było naprawdę ciekawych.
Warto wybrać się też z tego względu, że ceny nie są specjalnie wygórowane, sala jest klimatyzowana a siedziska wygodne. W przyszłości prawdopodobnie skorzystam jeszcze z usług opery.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

opera S1

Rewelacja-wszystkie spektakle znakomite polecam dla dorosłych i dla dzieci!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0