Cztery Kąty

Temat dostępny też na forum: Osiedle Cztery Kąty
Cztery Kąty to zespół czterech wielorodzinnych budynków mieszkalnych zlokalizowanych przy ul. Majora Słabego w Gdańsku.

Deweloper oferuje mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe o powierzchniach od 42 do 90 m kw. Budynki zostaną wyposażone w windy.

Na ogrodzonym terenie osiedla powstanie plac zabaw dla dzieci. Zostanie także urządzona zieleń z elementami małej architektury.
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie odradzam zakup mieszkań i jakąkolwiek współpracę z tym developerem. Zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z opiniami klientów na następujących stronach:
http://www.mtk.pl/forum/read.php?14,40601
http://www.trojmiasto.pl/KRJ-Partner-o26220.html
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 25

...

A mi się tam podoba... blisko las... w poblizu sklepy itp nie jest zle... martwi mie tylko plan zagospodarowania terenu... zamiast ogrodkow dzialkowych kiedy 10lat temu planowano cmentarz... :/
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 8

Bardzo przyjazny deweloper

Właśnie kupiliśmy mieszkanie na osiedlu Cztery Kąty. Obsługę klienta i ofertę oceniam na 6. Termin oddania pierwszych budynków przesunął się o 3 miesiące. Oceniając lokalizacje/jakość/cenę te osiedle ma najlepszy stosunek tych składowych do ogółu. Polecam, bo mieszkań ubywa :)
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 14

może kilka słów o lokalizacji :)

Mieszkam nieopodal, też na Słąbego i ogólnie jest tutaj słabo... komunikacja miejska leży.. autobusy i samochody stoją w korkach do
Wrzeszcza (ale jest szansa ze niedługo się to zmieni). Brak sensownych sklepów spożywczych (na Matarni buduje się na szczęście biedronka... Poza nią tylko Auchan (dojazd wyłącznie samochodem). W samym CH jest tylko upadające Bomi z pustymi półkami i zaporowymi cenami.

Las jest blisko, trzeba przyzwyczaić się do wizyt dzikiej zwierzyny, oraz tej bardziej dzikiej z butelkami która buszuje w pobliskich krzakach.
Nie polecam wypadów do lasu po zmroku chyba ze większą ekipą :), dzik to najmniejsze zagrożenie z jakim można się zetknąć.
Zimą trzeba przygotować się na problemy z dojazdem gdyż ul złota karczma jest bardzo rzadko odwiedzana przez pługi, podobnie wygląda sytuacja z serpentyną na słowackiego, zdarza się że autobus nie podjedzie i koniec.
Szum z obwodnicy... hałas lotniska (THX w multikinie czasem wymięka) często zamknięcie okien nie pomaga na ten huk szczególnie przy wzmożonej ilości odlotów.

Na koniec parę plusów... do wyjazdu na obwodnice jest 500m, czyli de fakto minuta jazdy samochodem.
Centrum Handlowe - nie trzeba się bujać do centrum, IKEA pod nosem, MM i inne Euro i Obi sklepy.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 15

Komunikacja / usługi

Mieszkam na osiedlu Złota Karczma. Co do komunikacji autobusowej to jeżdzą tu 4 linie autobusowe (110 /z zajazdem na same osiedle/, 126, 157, 210) + jedna nocna (N3). Linia 210 jest jedną z najbardziej przydatnych bo jedzie prosto do Centrum miasta (23min drogi).
Co do usług handlowych to 200m od osiedla jest "Park Handlowy Matarnia" - sporo sklepów odzieżowych znanych marek, kilka spożywczo-restauracyjnych, IKEA, Obi, Media Markt, KFC, stacja paliw Lukoil (przy rondzie).
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

cztery katy

Fajna lokalizacja, niska cena, zaczepisty widok (mam mieszkanie na 4 pietrze z widokiem na las), blisko sklepy, obwodnica (na tyle daleko ze jest cicho). Bloki z ladnym designem, znajdzcie fajniesze osiedle w tej cenie i lokalizacji :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

Niska cena? Ponad 5 tys za metr w tej lokalizacji?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

chyba średnio z tą ceną

prawda jest taka że jest to chyba najdroższe osiedle w trójmieście które zlokalizowane jest w okolicach obwodnicy.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5

zadowoleni własciciele mieszkania

cisza, kameralność, tereny spacerowe-las ze ścieżką, blisko wylotówki na Gdynię/Gdańsk, masa sklepow obok-matarnia. cena / jakość zadowalająca. Jedyny minus to skromny plac zabaw ! miejmy nadzieje ze z czasem sie rozbuduje.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

a jak sie mieszka ?

Kupilam M na cztery kąty 2......ciekawa jestem, jakie są mieszkania, jaka akustyka, czynsz....
Bede wdzięczna za odpowiedz na mail : dorotaja@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: a jak sie mieszka ?

Zależy z kim Pani zamieszka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zadowolony_m4

Lokalizacja i komunikacja bez zastrzeżeń. Osiedle sąsiadujące z Parkiem Krajobrazowym. Pod całą powierzchnią osiedla wielka hala garażowa, dodatkowo dużo miejsc parkingowych na ulicach dookoła.

Jakość wykonania wysoka - opinia ekip wykończeniowych. Miło i kameralnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jasssssne

Jasne, dużo miejsc do parkowania na sąsiednich ulicach - tylko dlaczego państwo zastawiacie nam wjazdy do naszych budynków w sąsiedztwie? Wyjechać nie można, bo nic nie widać przez te wasze samochody. Przez parkujące wasze auta uliczka stała sie węższa i jest problem z przejechaniem, zwłaszcza zima. A zamiast nowych bloków w Cztery kąty 2 miało powstać fajne boisko dla dzieciaków z pobliskiej szkoły. Potem sie władze dziwią ze dzieci i nastolatki przed kompem siedzą a nie na dworze. A co maja robić na dworze, jak nawet boiska nie ma?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

osiedle 4 Kąty

Nie ma lepszego miejsca do zamieszkania...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

odradzam kupno tam mieskzania

od rana do nocy pijaki w lesie ze az strach przejsc , alb kogoś zwyzywaja albo zaczepiaja . do wrzeszcza wiecznie korki , mało miejsca do parkowania a jak sie kogos zastawi to auto porysowane albo opona przebita
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

fajne mieszkanko ! Polecam

Witam, czytałam te komentarze i czytałam i się zastanawiałam....Ponoć skrajne się odrzuca i należy samemu wyciągnąć wnioski.... Lokalizacja fajna, wszedzie blisko - a korki są wszędzie. Prosze poczytać raport codzienny....Słowackiego zjazd do wrzeszcza trwa 10 min dłużej, jak bez korków . Piszecie o pijaczkach.... Pijaczki są wszędzie. Za każdym rogiem można ich spotkać. Jak wszedzie, po zmroku, należy uważać.. Poza tym same plusy : las, powietrze, szum z obwodnicy słychać, ale ....nie przeszkadza to w odpoczynku na balkonie. Co mają powiedzieć ludzie mieszkający przy głównych ulicach ???? Czynsz- przystępny . Ogólnie - jestem zadowolona i bardzo polecam to osiedle, dla normalnych, inteligentnych i ceniących sobie spokój ludzi.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

Prosze o usuniecie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czynsz

W takim razie ja zapytam o kwotę czynszu w stosunku do metrażu. Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć ile realnie się płaci miesięcznie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czynsz

Podbijam pytanie.
Też jestem zainteresowana. z góry dziękuję
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja również jestem zainteresowany co z czynszem

Ja również jestem zainteresowany co z czynszem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ja również jestem zainteresowany co z czynszem

no to chyba nikt ze "starych" mieszkańców osiedla Cztery Kąty tu niestety nie zagląda.
Mieszkanie kupione?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja również jestem zainteresowana, jak wyglądają opłaty.

Mieszkanie kupione - cztery kąty 2.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ja również jestem zainteresowana, jak wyglądają opłaty.

To będziemy sąsiadami:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opóźnienia

Przyszło pismo ws. miesięcznego opóźnienia tzn. odbiór lokalu dopiero w grudniu? :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Opóźnienia

Opóźnienie dot. zakończenia etapu - stan surowy zamknięty, moim zdaniem powinni nadgonić. Deweloper twierdzi,że terminy planowanych odbiorów jak narazie nie są zagrożone...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Standard, nam odbiór mieszkania opóźnił się o pół roku, a później była walka, aby odzyskać odsetki za zwłokę:/
Czynsz ~400zl (lato mniej, zima więcej)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie polecam

Nie polecam tego dewelopera. Warto osobiście zapytać się mieszkańców, bo wiele można się dowiedzieć. Jeżeli jest jakiś problem to oczywiście umywa ręce i najczęściej zwala całą winę na mieszkańca do tego straszy sądem za niepochlebne opinie. Ciągle są jakieś kłopoty :/ Jak już odbierze się mieszkanie deweloper staje się grubiański i nie można uzyskać już więcej od niego pomocy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

4 kąty

Witam, byłam dzisiaj na tym osiedlu w dopiero co oddanym bloku, klatki ok, mieszkanie również, ale przeraża mnie słaba elewacja budynku, zrobiona niechlujnie i chyba po taniości.W wielu miejscach odpada tynk, kruszy się w rękach. Niestety topniejący śnieg odsłonił wiele mankamentów. Czy developer cos z tym zrobi ? Jak było z innymi budynkami ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nie polecam

Zgadza się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ceny poszybowały

Ceny za metr kolejnych dwóch budynków znacząco poszły do góry! Dlaczego? Na pewno nie za rozkład lokali! Projektantowi można pogratulować bezmyślności!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak się mieszka na osiedlu Cztery Kąty?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niski sta.dar
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Developer nierzetelny.

Szanowni Państwo,

Ostrzegam wszystkich kupujących mieszkania w osiedlu IV Kąty II, że developer jest nierzetelny, a o jakości robót czy też robót wykonanych z projektem wykonawczym proszę zapomnieć. Dyrektor firmy nie ma pojęcia co to jest projekt wykonawczy. Z takim człowiekiem nie ma co rozmawiać. Prezes nie do osiągnięcia. Podsyłają nowicjuszy do załatwiania reklamacji z tyt. rękojmii, który nie posiada żadnych umocowań do podjęcia decyzji. Mieszkania są z dużymi usterkami i wykonywane niezgodnie z projektem. Rury wód opadowych przechodzą przez mieszkania, dachy ciekną.
mieszkaniec osiedla IV kąty pierwszego zadania wojującego z developerem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mamy zarezerwowane mieszkanie na tym osiedlu. Czy mogłby Pan podać jakiś namiar kontaktowy? telefon lub maila?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kkrj

Prosze sie powaznie zastanowic. Obecnie za mieszkanie 45m2 place czynszu ok 450 zl, nie wspomne o licznych usterkach, grzybach na klatce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kkrj

Jak wygląda czynsz za mieszkanie 63m?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

450 zima czy latem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

poproszę więcej informacji na rafupafu@tlen.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Krj

Ja rowniez u nich kupilam mieszkanie, mnostwo bledow, rury na wierzchu w lazience, gniazdka w zlych miejscach, oswietlenie rowniez! Zrobione na odwal za takie pieniadze! Zdecydowanie nie polecam! Faktury za wyzone!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry. Czy może Pani podpowiedzieć na co zwrócić uwagę pzy odbiorze?Mam odbiór w piątek, mieszkanie na parterze i zastanawiam się czemu się przyjżeć, zwłaszcza, ze nie wiem jeszcze czy będe mogła liczyć na wsparcie towarzystwa specjalisty. Dziękuję i pozdrawiam. Przyszła sąsiadka z 3ki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam Panią i jak po odbiorach..? od kótrej strony mieszkanie pod 3..? Generalnie w każdym jest sporo uwag..i "kwiatków"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

i ja mam parter:)DZIEN DOBRY:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I ja też, blok nr 4 :) Jesteśmy zniesmaczeni odbiorem mieszkania od dewelopera, liczne usterki, niedociągnięcia. W dzisiejszych czasach mieszkania powinny być proste jak od linijki... Mam nadzieję, że chociaż w użytkowaniu nie będzie problemów...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

odebrane

Dzień dobry. Dawno tutaj nie zaglądałam. Po odbiorze: drzwi do regulacji, grzejnik w łazience nie z ej strony pewnie jeszcze by się sporo znalazło...Okna rzeczywiscie porysowane, ale zauważyłam to dopiero po odbiorze, więc lipa. A co powiecie Państwo na temat "zapachu" wody w łazience?Już to zgłosiłam, z prośbą o badanie przez SANEPID. Kiedy zebranie wspólnoty dla II , Czy ktoś coś słyszał?Pozdrowienia od sąsiadki z 3ki:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Woda w łazience

Witam. Czy coś udało się Pani ustalić na temat nieprzyjemnego zapachu wody w łazience ? Tez myślałam o zgłoszeniu do sanepidu. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie polecam!

Jestem mieszkanką osiedla Cztery Kąty. Odradzam kupno mieszkania od tego dewelopera. Opóźnienia w odbiorze, zalane mieszkanie, oszukiwanie i okłamywanie klienta, byle tylko wyjść na swoje. "Fachowcy", których zatrudniają nie mają o niczym zielonego pojęcia. W całym bloku wiele usterek, w mieszkaniach, które były zalane pleśń... To właśnie standard KRJ.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak zalane?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

co do fachowcow KRJ to w mojej ocenie ludzie z przypadku....Budynek i fachowcy jak w alternatywy 4. Mieli oddac budynek w grudniu, mamy marzec i wciaz mowia o urlopach inspektra nadzoru budowlanego, strazakach ktorzy nie moga znalezc terminu odbioru.BUDYNEK NADAL NIEODEBRANY !!!!!!Akty notarialne mialy byc na poczatku marca a nawet budynek odbioru nie ma.ZENADA
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Xoxoxo

O którym budynku pani mówi? My mamy niedługo odbiór mieszkania....współpraca się układa niestety średnio. Czy dużo było poprawek przy odbiorze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budynek nr 4, dużo usterek, okna porysowane, parapety wygięte, brak kątów prostych w łazience. To tylko kilka przykładów. Wciąż czekamy na wymianę parapetów a odbiór był w połowie stycznia... Nie wspominając, że nie mamy jeszcze komórki lokatorskiej ani miejsca w hali... Do tego żadnych odpowiedzi na maile... Do momentu odbioru mieszkania byliśmy zadowoleni ze współpracy...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

MAKS

Mam do odebrania mieszkanie w budynku 3 . Nie odbieram bo cały czas deweloper nie ma pozwolenia na zamieszkanie od inspektora budowlanego. Bardzo proszę o informację czy usterki jakie były zgłoszone przez Państwo zostały usunięte. Po oględzinach w mieszkaniach wszyscy piszą że jest bardzo dużo usterek , które mają zostać usunięte , ale czy KRJ je usuwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, Deweloper sukcesywnie je usuwa, natomiast część z usterek została zgłoszona do podwykonawców i tu sprawa się przeciąga. Mamy 2 miesiące po odbiorze mieszkania i wciąż nie wszystko jest naprawione...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

xoxox

witam, jestem mieszkańcem bolku nr 4, faktycznie mieszkania nadal są nieodebrane, ale z usterkami w miarę możliwości firma Krj działa. Faktycznie nie ma kątów prostych w mieszkaniach, proszę zwrócić uwagę.
Mam pytanie co do tego aktu notarialnego, firma KRJ ma to zapisane w akcie notarialnym a co jak sie z tego nie wywiąże? orientujecie sie czy można wystąpić o jakąś rekompensatę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

xoo

a powiedzcie Państwo czy otrzymaliscie faktury do zapłacenia od wspólnoty? co o tym sadzicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Faktury

Witam,
Mieszkam w bloku numer 10. Dostaliśmy te fv, ale z tego co pamietam to pani A. Mówiła nam, ze do momentu kiedy nie będzie odbiorow wszystkich nie będziemy płacić czynszu. A dwie faktury przyszły na 900 zł, płatne do 15 marca.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drzwi i okna

My tez mamy zarysowane okna, deweloper już miał dawno się do tego ustosunkować. Mijają dwa miesiące, a deweloper mi mówi ze firma od okien będzie się ze mną kontaktować. Na ta chwile cisza...
I ten mail który przyszedł ostatnio żeby udostępniać mieszkania bo jest kontrola nadzoru budowlanego, to teraz oni te mieszkania sprawdzają? Jak już ludzie sobie wykończyli... dziwne to wszystko. Myśle ze to jest jakaś grubsza sprawa z tymi odbiorami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Faktury

Dokładnie!pani Milena mówiła to samo a u mnie 800!w tym ogólnodostępny kontener do którego wrzucają śmieci również okoliczni mieszkańcy 250zl!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Faktury

U mnie tak samo, ja dzisiaj wystosuje do tej wspólnoty jakiegoś maila oficjalnego bo to jest jakas kpina! Trzeba naskoczyc na nich z tymi opłatami bo ja nie zapłacę za żaden kontener!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Faktury

Deweloper twierdzi,ze nie mamy płacić tych faktów, tylko zużycie w mieszkaniu! Proszę dajcie znać co i jak....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy coś wiadomo w tej sprawie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napisałam maila ale zero odpowiedzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

4katy

jak wygląda sprawa z naprawą/wymiana parapetów i balkonu juz po odbiorze?
mamy do poprawy ale fachowiec mowil, ze cz.zewnetrze lepiej poprawiac jak zrobi sie cieplej bo potem i tak wszystko poodpada... Dlatego zastanawiamy sie czy nie odebrac mieszkania i nie ruszyc z urzadzaniem a cz.zewn. naprawic pozniej....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My czekamy na wymianę parapetów wewnętrznych już od dwóch miesięcy... I wciąż cisza na ten temat ze strony KRJ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy ktos

Czy ktos jeszcze z Państwa długo czeka na poprawki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

opłaty

Czy udało się coś Państwu ustalić z opłatami za kontener?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zebranie

słyszeliście Państwo ze jest zebranie w poniedziałek wspólnoty „cztery katy” z tego pierwszego etapu ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kontener

Tak trzeba zapłacic, bo jak nie to odsetki zostaną naliczane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiadomo co z tym kontenerem?

Kontener stoi poza osiedl3m więc czemu mamy za niego płacić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kontener nie stoi poza osiedlem. Jest do naszego użytku. Ciężko się przejść parę metrów? Gdzie mieli go postawić? Przed halą garażową czy u kogoś w ogródku? Płacimy za niego więc należałoby z niego korzystać a nie wyrzucać śmieci do śmietnika, w którym nie ma pojemników...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest oplata za 4 miesiące. Kontenery stoją od stycznia. Płacimy to trzeba korzystać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja odebrałam mieszkanie pod koniec marca.

Więc też mam płacić za 4 miesiące? To chyba jakieś nieporozumienie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaje...ią to Słowackiego

Gdańsk to jeden wielki korek jest, a będzie jeszcze gorzej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zakup mieszkania na osiedlu Cztery kąty 2 drugi etap to porażka.Ciągle nie ma wody na górnych kondygnacjach.Ciekawe kto zapłaci za uszkodzone nowe sprzęty agd.Nie odśnieżony podjazd z hali garażowej(w czasie zimy)??? to jakaś porażka.Opłata za kontenery????.Usterki usuwali moi wykonawcy bo bym się nie doczekała.Zepsuta winda już dwa razy i dyganie na 5 piętro na piechotę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Śmierdząca woda

Drodzy sąsiedzi a jak u Was z wodą?Zgłaszałam już sprawę jej okropnego zapachu - łazienka - zero odzewu.Czy też macie taki problem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda woda śmierdzi,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też mamy taki problem

Gdzie to Pani zgłaszala? Też chcemy coś z tym zrobic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Takie rzeczy to chyba do administracji się zgłasza, choć ja wciąż to obserwuję i nie wiem, skąd ten dziwny zapach w łazience dochodzi... Możliwe, że i u nas to kwestia wody...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Woda

Pisalam maila do Wojewodzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.Dzis po próbki były 2 malo zorientowane w temacie prawidłowych parametrów widy uzytkowej panie. Panie stwierdzily, ze wezma probki ale im nic nie smierdzi. Po czym stwierdzily, ze jednak moze cos tak dziwnie pachnie ale bakterii nie ma bo to z tego samego ujęcia z którego korzysta przedszkole- a tam badali w kwietniu. Panie chyba spaly na kwietniowym szkoleniu, bo zapomnialy ze walory organo-leptyczne to jedno z gl.kryterii oceny wody użytkowej. Nasza woda śmierdzi i nic temu nie zaprzeczy. Zglaszajcie Państwo do SANEPIDU i administracji. Im nas więcej tym lepiej. Zobaczymy jaki bedzie odzew. A czy ktos cos powie o śmietniku w samym środku osiedla? To jest porażka, nie mogli tego pod lasem dac? Kto to zaakceptował?Bezmyślność i brak słów. Plaga szczurów gwarantowana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Śmietnik

Pani Maniu, śmietnik zaakceptował każdy z kupujących, także nie widzę problemu :) Mnie na przykład dziwi fakt, że ludzie wyrzucają tam śmieci pomimo braku pojemników... To jest dopiero bezmyślność...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Woda śmierdzi i jest oleista.

Na brodziku widać kiedy spadają krople. Wygląda jak kropelki oleju w wodzie. W poniedziałek będę dzwonic do sanepidu i administracji. Dodam że u mnie blok nr 8 problem dotyczy głównie ciepłej wody. Lodowato zimna woda nie ma tego zapachu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na planie osiedla nie było śmietnikow.

Po drugie pani Magdzie chyba nie przeszkadzają ani śmieci ani smród wody.....Miło jest mieć takich sąsiadów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już widzę, jak wszyscy chodzą wyrzucać śmieci do śmietnika pod lasem, jak to się dzieje z kontenerami. Kontener stoi pod lasem a większość mieszkańców wyrzuca śmieci do rowerowni... Pani pomysły są abstrakcyjne i nie przekładają się na realia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

śmietnik

Uważam, że dużo lepiej będzie z śmietnikiem poza terenem osiedla, a już na pewno nie w jego środku, pod oknami i balkonami innych mieszkańców. Jestem ciekawa gdzie ma Pani mieszkanie, że tak to Pani nie przeszkadza?Wie Pani co się dzieje w piwnicach i na osiedlach, gdzie śmietniki są tak blisko mieszkań?Chyba nie bardzo bo raczej wiek nie ten i brak myślenia. Szczury i smród, muchy to tylko początek. Jak jest teraz wszystko nowe i piękne , jest ok. a proszę pomyśleć -chociaż się postarać- wyobrazić sobie jak to będzie za jakiś czas.Może śmietnik pod lasem nie jest idealnym rozwiązaniem, ale na pewno dużo lepszym niż śmietnik w osiedlu pod oknami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

smrodek ze śmietników

Pani Madzia chyba kocha smrodek :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

halo halo

Drodzy sąsiedzi czy coś wiadomo co z tą wodą??? Są jakieś wyniki z Sanepidu? Lub może ktoś wyjaśniał sprawę w administracji??
Dzis ktoś z biura KRJ odesłał nas do kierownika budowy,ktory podobno dysponuje jakimis pomiarami, ktore są niby prawidlowe...Tylko az się wierzyc nie chce. Woda śmierdzi więc coś musi być z nią nie tak. Być może to kwestia hydrauliki- tyklo czy chcą Państwo kąpąć się w takiej wodzie? Samo się nic nie zrobi a woda dalej będzie cuchnąć

Czy w ktoryms z budynkow oprocz 8 tez istnieje taki problem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: halo halo

W budynku 10 tez śmierdzi woda...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

reagujmy

Drodzy sąsiedzi, skoro zapłaciliśmy za mieszkania wcale nie małe pieniądze, to chcemy mieszkać i korzystać z godziwych warunków!Nie dajmy się zbywać!Woda jest śmierdząca i jest z nią coś nie tak!Piszcie i apelujcie gdzie to możliwe, ja robię to cały czas. Im nas więcej, tym większe możliwości, że ktoś w końcu nas wysłucha i zajmie się problemem , a nie zamiecie go pod dywan. Nie wierzę, że innym mieszkańcom to w ogólne nie przeszkadza?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanowni sąsiedzi

Czy ktoś ma problem z dziwnym zapachem wody? U nas problem dotyczy ciepłej wody w łazience. Gdzie to zgłosić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Śmierdząca woda

Administracja i Sanepid
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drodzy Sąsiedzi

Drodzy sąsiedzi czy coś wiadomo co z tą wodą??? Są jakieś wyniki z Sanepidu? Lub może ktoś wyjaśniał sprawę w administracji??
Dzis ktoś z biura KRJ odesłał nas do kierownika budowy,ktory podobno dysponuje jakimis pomiarami, ktore są niby prawidlowe...Tylko az się wierzyc nie chce. Woda śmierdzi więc coś musi być z nią nie tak. Być może to kwestia hydrauliki- tyklo czy chcą Państwo kąpąć się w takiej wodzie? Samo się nic nie zrobi a woda dalej będzie cuchnąć

Czy w ktoryms z budynkow oprocz 8 tez istnieje taki problem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sanepid

dziś dzwoniła do mnie Pani z sanepidu - nieprawidłowości w wzroście mikroorganizmów po 72 dobach - będą we wtorek (mieszkam w 8) po kolejne próbki i pytali o administratora, więc coś się ma na rzeczy. Zapowiedziałam, że absolutnie tego nie odpuszczę i zamierzam złożyć wizytę w Sanepidzie jak ktoś w temacie brudnej wody chce "umyć ręce". Pozdrowienia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mieszkam w 10 i dzisiaj również dzwoniłam do Sanepidu, zapytałam się o stan zgłoszeń ze Słabego i Pani powiedziała, że już tam ktoś był od nich, ale, że tylko w jednym mieszkaniu wyszły nieprawidłowości i będą sprawdzać to we wtorek, dlatego poprosiłam, żeby do mnie również przy okazji zawitali. Smród jest okropny, mam nadzieję, że to się w końcu wyjaśni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

budynek nr 8

Cieszę się, że ktoś jeszcze ma takie podejście. Ja również nie zamierzam tego zostawić.
Sąsiadko z 8-czy mogłabym się z Panią jakoś skontaktować?
Nie powiadamiałam Sanepidu-poki co zalatwiam sprawę przez Administrację, ale jutro tam w takim razie zadzwonię.
Oto co udało mi się załatwić z Administratorem:
1.Pan wie, że jest problem, był w jednym mieszkań i też uwaza, ze woda śmierdzi,
2. Deweloper zaslania się wynikami z Sanepidu, ktore wyszly prawidlowo-woda niby byla pobierana z mieszkania, w ktorym zgloszono problem.
3. Administrator znalazł kilka firm, ktore rowniez moglby przeprowadzic badanie wody i wybral jedna firmę,której ofertę ma przesłać nam mieszkańcom, ktorzy zglaszali problem. Koszt badania 180zl-jesli nic nie wyjdzie to placi wlasciciel mieszkania, jesli coś będzie to deweloper.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy placili Państwo za badanie wody w Sanepidzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sanepid cdn

Jutro, tj. W piatek beda u mnie Panie powtornie pobrać próbki. Ok. 9-10 godz. Jesli ktoś z państwa bedzie o tej porze w domu to można podejść do 8ki, na parterze i poprosić Panie o badanie- moze zgodzą się na pobranie dodatkowe. Nie odpuszcze tematu i zamierzam poruszyć wszelkie instytucje zeby udowodnić, że z naszą wodą jest cos baaardzo nie w porządku. Podaję swojego maila salvation5@wp.pl jeśli ktoś chce sie dołączyć lub dowiedzieć czegoś więcej. Pozdrowienia dla sąsiadów ze Słabego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Woda

Ja również dołączam się do sprawy. W 10 na samej gorze tez jest problem z woda. Ale myślałam ze ten zapach wynika z tego ze są nowe rury i instalacje. Ale od 4 miesięcy jest bez zmian.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A

czytam teraz i dziwnym zbiegiem okolicznosci moja 3 letnia corka od dwoch miesiecy ma wysypke na ciele i zaden lekarz nie potrafi wytlumaczyc od czego?co teraz?woda ma u nas metaliczny zapach od kilku miesiecy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mieszkam w 10
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bakterie

U mojej 8latki wykruli pseudononas. Bakteria lubiaca środowisko wodne...Podobno Sanepid nie może oznaczyć czy znajduje sie a naszej wodzie bo nie ma właściwych odniesień do parametrów. Jak widać umywaja ręce, a śmierdząca woda musi taka wlasnie być z jakiegoś powodu i nie uwierzę, ze chodzi o mała liczbę użytkowników korzystających z instalacji. Kłamstwo goni kłamstwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wyniki badań

administrator przesłał wyniki badań, które dotyczyły zimnej wody i te są zgodne z normą. Dlaczego do badania została pobrana jedynie ciepła woda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciepła powinni zbadać

ta gorzej smierdzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zebranie

Drodzy Sąsiedzi, może zorgaznizujmy spotkanie i podzielmy się uwagami?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a tak z innej beczki, czy kros slyszal że maja dorzucic tu pod lasem jeszcze jeden blok?????czy to tylko plotki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A gdzie niby?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ktos pisał na osiedlowym forum i tez sie zastanawiam ze niby gdzie?chyba wlesie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

co za forum?

tez bym chciala dolaczyc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez tak słyszałam.Podobno ma być zlikwidowana uliczka pod lasem i wtedy wcisną blok ☹.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

działka obok to nr 22/10 - właściciel Starostwo Powiatowe
droga to działka nr 22/9 - właściciel Gmina Miasto Gdańsk

Likwidacja drogi a następnie sprzedaż działki nie wchodzi w grę

Sama działka 22/10 nie nadaje się obecnie do zabudowy - za blisko obecnych zabudowań i drogi (wg prawa budowlanego do granic działki min 4 m, pomiędzy budynkami min 8m (lub 12, nie pamiętam) a warunki zabudowy pewnie ograniczą to jeszcze bardziej). Więc patrząc na mapę budynku po prostu nie opłaca się stawiać (sama działka ma wg mapy z 12-15m szerokości)

Ponadto KRJ chciał również kupić tą działkę i ją zabudować razem z obecnymi ale Starostwo podobno nie wyraziło zgody na sprzedaż i zabudowę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jako suplement dodam, że istnieją odrębne przepisy dotyczące sytuowania budynków graniczących z terenami leśnymi (vide Park Krajobrazowy) gdzie odległości są jeszcze zaostrzone.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

zdecydowanie odradzam tego dewelopera
kupiliśmy mieszkanie ze względu na lokalizację, jednak budynki mają szereg wad (zmiany niezgodne z projektem, prace prowadzone niezgodnie ze sztuką budowalną) od kilku lat walczymy o usunięcie tych wad, jednak nawet jeśli jest coś naprawiane to po kilku tygodniach/miesiącach problem wraca
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Nowa Letnica (192 odpowiedzi)

Inwestycja powstać ma w dzielnicy, która położona jest niedaleko centrum Gdańska, a jednocześnie...