Czy chcielibyście żeby wszystkie(prawie) przystanki autobusowe były"na żądanie"?

Bo ja tak. Pomyślcie ile razy autobus zatrzymuje sie niepotrzebnie na przystanku, bo ani nikt nie wysiada ani nikt nie wsiada. O ile szybciej by się jeżdziło. Fakt, w dzień to niewiele zmienia, bo wszędzie są ludzie - ale wieczorami? A machnąć ręką czy nacisnąć guzik, to chyba niewiele pracy:) Chciałbym poznać opinie na ten temat innych osób korzystających z naszego ZKM :) Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy chcielibyście żeby wszystkie(prawie) przystanki autobusowe były"na żądanie"?

To dobry pomysł pod warunkiem że kierowca zareaguje na machnięcie ręki bo czasami tak macham i macham a kierowca mnie olewa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy chcielibyście żeby wszystkie(prawie) przystanki autobusowe były"na żądanie"?

Jestem za, widziałem takie rozwiązanie w kilku miastach Francji, sprawdza się. Oczywiście trzeba się przyzwyczaić...
A propos, to podobno francuzi nam doradzają w tej sprawie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy chcielibyście żeby wszystkie(prawie) przystanki autobusowe były"na żądanie"?

BAAAArdzo dobry pomysl a jak sie nie beda zatrzymywac to sie najwyzej skarge na nich napisze to by skrocilo czas jazdy do minimum
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy chcielibyście żeby wszystkie(prawie) przystanki autobusowe były"na żądanie"?

świetny pomysl jestem pod wrazeniem :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy chcielibyście żeby wszystkie(prawie) przystanki autobusowe były"na żądanie"?

a zwłaszcza zimą.
ile razy tramwaj czy autobus stoi na przystanku, wieje przez otwarte drzwi, nikt nie wsiada ani nie wysiada, a on stoi i stoi bo akurat ma czerwone swiatło ( np. przystanki kolo placu zebran czy na miszewskiego)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy chcielibyście żeby wszystkie(prawie) przystanki autobusowe były"na żądanie"?

... O ile szybciej by się jeżdziło. ...

I co?! Okaże się, że wszystkie autobusy zaczynają jeździć kilka minut przed czasem z rozkładu ?! Fantastyczny pomysł :(

A skoro w autobusach czy tramwajach wieje, to są drzwi otwierane przez pasażerów. I to się świetnie sprawdza...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy chcielibyście żeby wszystkie(prawie) przystanki autobusowe były"na żądanie"?

Rozkłady...tak... Mieszkam na Matarni i z przykrością musze stwierdzić że autobusy z tegoś osiedla, a bynajmniej te którymi ja jeżdże - i tak mają pełną samowolke. Raz przyjeżdżają spóźnione pare minut (stoją wcześniej na pętli na lotnisku, a po drodze NIE ma korków) a innym razem żeby było śmieszniej np 3 min wcześniej:) Nie oszukujmy się - niewiele autobusów jeździ zgodnie z rozkładami (przynajmniej na trasach Matarnia->Wrzeszcz->Gdańsk Gł->Dolne miasto(Brama Żuławska)+Morena i Chełm).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czy chcielibyście żeby wszystkie(prawie) przystanki autobusowe były"na żądanie"?

michale, masz racje, ale... hm jak wyobrazasz sobie w ten czas ustalenie rozkladu jazdy. czy niebylbys wkurzony gdyby autobus przyjechal 5 minut za wczesnie,bo nie zatrzymywal sie na 7 przystankach,
oczywiscie uwazam, ze fajnie byloby miec taki autobus - taxi, ale.....
kiedys na przystanku zapomnialam sie, i nie pomachalam kierowcy, zeby sie zatrzymal, i pozniej musialam znowu dlugo czekac, a po za tym samo przywolywanie na przystanku autobusu jest glupie i czesto mnie zmieszy jak tam ludzie machaja i machaja hihi, a po za tym uwazam, ze prawie zawsze znajdzie sie ktos, kto chce wsiasc lub wysiasc
aha jeszcze jedno, nie bierzesz pod uwage kobiet/dziewczyn itp.
nie zdajesz sobie sprawy jak ciezko jest wcisnac taki guzik majac dluzsze paznokcie i na dodatek pomalowane hih ( a przypominam, ze my tak sie musimy meczyć dla was, mezczyzn)
czy moje argumenty Ci się podobają? daj znac
Paula
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy chcielibyście żeby wszystkie(prawie) przystanki autobusowe były"na żądanie"?

To byłoby dobre, ale może zakłócić rozkłady jazdy, które teraz są dość rygorystycznie przestrzegane i chwała za to ZKM-owi!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy chcielibyście żeby wszystkie(prawie) przystanki autobusowe były"na żądanie"?

Bardzo fajny pomysł! Tylko jak ustalić wtedy prawidłowy rozkład jazdy! Dodatkowo nie wszystkie przyciski w autobusach działajš poprawnie - tzn. ty przyciskasz a kierowca i tak się nie zatrzymuje, bo nie wie, że chsesz wysišœć!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy chcielibyście żeby wszystkie(prawie) przystanki autobusowe były"na żądanie"?

Sprawne przyciski, heh:) - nio to napewno musialoby byc. A co do tych rozkładów jazdy, sądze że znalazłoby się jakiś kompromis. Przecież dziś też są przystanki na żądanie, i co? Jak autobus ma ich np 3 po drodze to tesh może byc 2-3 min wcześniej, bo przecież rozkład uwzględnia zatrzymywanie sie na każdym. Osobiście od prawie 7 lat spędzam prawie codziennie minimum 2 h w autobusach i tramwajach i założe się, że granica błędu nie będzie większa niż dziś jest - niestety z moich doświadczeń, obecne rozkłady nie są specjalnie rygorystycznie przestrzegane i nie mowie tu o korkach czy innych rzeczach. Po prostu jeżdże sporo i nieraz to odczuwam. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy chcielibyście żeby wszystkie(prawie) przystanki autobusowe były"na żądanie"?

Aha, no i przecież nie trzeba odrazu tak robić z wszystkimi autobusami. Np tylko z pospiesznymi i przyspieszonymi (B,C,207,255 itd). Wszystko to to narazie tylko pewna koncepcja wymagająca dopracowania. Może Wy macie jakieś pomysły?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy chcielibyście żeby wszystkie(prawie) przystanki autobusowe były"na żądanie"?

Nie jezdze ZKM, jezdze autobusami ze Stadtwerke. Tutaj sa wszystkie przystanki autobusowe na zadanie. Autobusy wyposazone sa w odpowiednich odstepach na poreczach w przyciski. Gdy sie nacisnie jest sygnal dzwiekowy i ukazuje sie napis, ze autobus zatrzyma sie. To jest oszczednosc czasu, paliwa, hamulcow i opon. Jak sie stoi na przystanku
i na autobus czeka, to autobus sam sie zatrzymuje, nie trzeba zadnych znakow czynic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie skup złomu z dobrymi cenami ? (7 odpowiedzi)

Gdzie w trójmieście znajdę skup metali kolorowych z najwyższymi cenami ? Chodzi mi o miedź ,...

reklama (6 odpowiedzi)

Odsprzedamy powierzchnię reklamową na strojach sportowych drużyny piłkarskiej "Wytrzeźwiałka"...

prawnik/ radca prawny odnośnie ZUS - szukam (17 odpowiedzi)

nie wiem czy dobry temat; czy ktoś może polecić prawnika,radca prawnego lub kancelarię...