Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Witajcie, mam pytanie do osób, które kupiły mieszkanie na kredyt: czy żałujecie, że wzięliście kredyt na mieszkanie? Dlaczego (nie)?
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystko zależy od tego co kupujesz (lokalizacja!), jak masz opcję mieszkać np. w takim miejscu: http://berezynska46.pl to szczerze mówiąc warto się zapożyczyć. Szczególnie że teraz są systemy ratalne, które praktycznie każdy jest w stanie udźwignąć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lepiej wziąć na kredyt niż komuś płacić za wynajem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja nie żałuję! wszystko zależy od tego, skąd bierze się kredyt i jak go spłacamy (ile rat, jakie oprocentowanie, itd). Ja jestem zadowolona, bowiem znalazłam wspaniałego pośrednika, który wszystkim się zajął i bardzo mi pomógł. Gdzie? https://dobrekredytowanie.pl/ Bardzo polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupni mieszkania musi być dobrze przekalkulowane. Jest wiele zmiennych, które powodują pozytywne lub negatywne odczucia. Czasem wynajem jest lepszy czasem zakup. Jeśli dodatkowo w grę wchodzi tak duże zobowiązanie jak kredyt hipoteczny to trzeba to wszystko zrobić świadomie. http://blogkredytowy.pl/2017/01/kredyt-czy-wynajem/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Swoje to swoje ,jak wyciagne kopyta to dzieci dostaną, z czasem ta rata bedzie mniej odczuwalna . jeszcze tylko 29 lat spłacania ;) pozdro
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też szukam mieszkania, mam już kilka na oku i spodobało mi się to sprzedajemy. pl/nowoczesne-mieszkanie-69-07-mk-kazimierza-wielkiego-umeblowa-gdansk-1b8e55-nr53618424 . Cenowo też jest ok - tzn. bank na pewno przyzna mi kredyt, bo wstępnie już się orientowałam, jaką mamy zdolność. Tylko samo szukanie nam sporo czasu zajmuje, bo często jest tak, że na zdjęciach wszystko dobrze wygląda, a w rzeczywistości to tragedia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdyby nie kredyt na mieszkanie to w dalszym ciągu gniotłabym się razem z mamą, jej facetem i bratem na 50m2. Kredyt trzeba spłacać to fakt, ale dzięki temu mam swoje mieszkanie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja rodzina od zawsze mieszka w Wawrze i nie mamy zamiaru się stamtąd wyprowadzać, to miejsce ma swój urok. Ja jestem rok po ślubie i szukamy dla siebie czegoś nowego, na razie skoncentrowaliśmy na nowym osiedlu Miasteczko Wawer bo jest blisko domu rodzinnego i budują chyba najladniejsze osiedle w Warszawie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Ludzie piszą o głupocie tych, którzy biorą kredyt. Lepiej wynajmować.... I tu i tu trzeba płacić tyle samo.. tylko z najmu nic nie ma. Wyrzucone pieniądze. A w razie straty pracy i jedni i drudzy zostają na ulicy. Najemca nie ma na czynsz i nara...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

A ja 44 metry wynajmuje za 1600 plus opłaty. Najemców znajduje w 1 dzień.. . Gdzie ten niż???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Też nie patrzyłabym na to przez pryzmat żałowania (lub nie), kupując mieszkanie trzeba brać pod uwagę wiele aspektów, zresztą lepiej kupić na kredyt i mieć swoje, niż tułać się po wynajętych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wzięłam kredyt na drugie mieszkanie, ale to dlatego, że wiedziałam że będzie ono formą inwestycji (późniejszą formą inwestycji). Zaczęłam je wynajmować krótkoterminowo wczasowiczom, przychód z tego jest dwa razy większy niż z normalnego najmu stałego, co pozwala naprawdę w miare szybko spłacić wzięty kredyt, a później zarabiać na mieszkaniu. Jakby ktoś chciał to zostawiam linka apartamentyrowy.pl u nich mam mieszkanie na wynajem i bardzo sobie cenię współpracę z firmą właśnie tam zajmującą się wszystkim na miejscu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tutaj faktycznie nie ma czego żałować. Człowiek chce i ma możliwości to bierze kredyt i kupuje mieszkanie. Jeżeli ktoś chce się uniezależnić a nie ma na tyle pieniędzy aby kupić mieszkanie za gotówkę to musi brać kredyt i tyle.

Inna sprawa, że u nas banki strasznie zdzierają i ciężko znaleźć kraj w którym te opłaty związane z kredytem byłyby tak wysokie jak u nas.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koszty związane z wzięciem kredytu czy pożyczki zawsze będą inne. Wszystko zależy od konkretnej oferty oraz od określonej sytuacji finansowej. Dlatego coraz częściej sięgamy po narzędzia typu http://www.kredytomania.eu/kredyty-gotowkowe/ które jako kalkulatory kredytów i pożyczek, pozwalają wybrać najkorzystniejszą ofertę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmienne oprocentowanie wynika z tego, że banki na bieżąco pożyczają pieniądze na rynku międzybankowym, a tam w krótki okresie koszta mogą ulegać znacznym zmianom. Jest to zależne od inflacji i innych tego typu czynników.
Np jeżeli bank chciałby zebrać kapitał, to ustala ofertę na lokaty oprocentowane na konkretne kwoty, później dolicza prowizje i zebraną kasę pożycza w postaci kredytów hipotecznych. Stałe oprocentowanie masz za to w kredytach konsumenckich czy szybkich pożyczkach. Szersze dyskusje na ten temat toczą się np tutaj: https://chwillowki.pl/forum/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problem jest taki, że oprocentownie jest zmienne. Stąd stosunkowo duże ryzyko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Czy żałuję ....nie ale dopiero teraz rozumiem , że kredyt mieszkaniowy jest dla ludzi bogatych. Kupiłem mieszkanie za ok 200 tyś zł z wkładem własnym ok 60%. Kredyt mam na 10 lat i ratę w wysokości ok 20% poborow. Nie wyobrażam sobie teraz zakupu mieszkania na 30 lat z kredytem 2 tyś przy dochodach 4-5 tyś na rękę. Jak jest ok nie ma problemu , ale jak trafi się kumulacja wydatków tzn. Lodówka czy serwis auta może być bardzo cienko. Argument i własnym kącie do mnie nie trafia . Mam znajomych którzy od lat wynajmują ,mają środki na zakup własnego M , ale nie mają takiej potrzeby i ja to rozumiem. Z własnego doświadczenia dam jedna radę. Mało kto bierze sobie do głowy scenariusz , że jego nowe wymarzone mieszkanie będzie koszmarem. Kupujesz mieszkanie z minimalnym wkładem z kredytem na 30 lat i okazuje się , że nowi sąsiedzi to popaprancy. Ciągle krzyki, głośna muzyka itp. I co wtedy ? Ja po pół roku chciałem sprzedawać naszczescie lokatorzy z góry się wynieśli .Warto przeprowadzić naprawdę dobry wywiad. Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

A za taką usługę będę mógł się zrewanżować dobrą kawą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cztery lata żałowałam, aż w końcu zbaraniałam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oferuje bezpłatną od samego początku do samego końca pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego na zakupie mieszkania, domu lub innej nieruchomości. Pomogę w uzyskaniu kredytu, wytłumaczę jak kupuje się nieruchomość i co należy zrobić przed i po zakupie.

Ile kosztuje hipoteka
200 000 PLN kredytu na 30 lat spłaty
=
1 000 zł raty miesięcznie

Wystarczy mieć minimalnie udokumentowany dochód
2 700 na rękę jeżeli sam kupujesz
3 400 wasze łączne zarobki na rękę jeżeli kupujecie razem

Wzór powyżej to bardzo, ale to bardzo uproszczony sposób opisujący ile kosztuje hipoteka. Szczegóły wyliczę i wytłumaczę na spotkaniu. Podam dolną i górną granice zdolności kredytowej do jakiej można szukać czego na zakup. Wyliczę kwotę raty w zależności od ilości lat spłacania kredytu. Wytłumaczę jakie dokumenty są potrzebne i co w jakiej kolejności należy zrobić przed i po zakupie. Znajdę najtańszy kredyt hipoteczny z dostępnych na rynku lub ten jedyny który chce go udzielić. Moja pomoc nic nie kosztuje, nie płacicie za nią nawet złotówki.
Oferuje również pomoc w wyszukaniu mieszkania czy domu.
Od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 można dzwonić i umówić się na spotkanie ze mną w biurze w Gdańsku Oliwie przy pętli tramwajowej.

E-MAIL : marta.menczykowska@alextg.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ozdoby,dekoracje na ścianę... (31 odpowiedzi)

Szukam inspiracji dotyczących tego co można umieścić na nowo wymalowanej ścianie... Czy ktoś mam...

Kto ma problem z sasiadami??? (293 odpowiedzi)

Dzień Dobry :) Zacznę od tego, że mieszkam w bloku 4 piętrowym i obok mnie mieszka stary dziad z...

Przeprowadzka (6 odpowiedzi)

Może ktoś z Was korzystał z firm zajmujących się przeprowadzkami i ma doświadczenie w tym...