Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Witajcie, mam pytanie do osób, które kupiły mieszkanie na kredyt: czy żałujecie, że wzięliście kredyt na mieszkanie? Dlaczego (nie)?
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy Ewa była kiedyś na wczasach lub mieszkała w hotelu? Gdzieżby, ... chyba nie, bo to wymaga korzystania z nie swojego łóżka.
Rozumiem, że w razie konieczności Ewa zawsze ma przy sobie własny nocnik.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

proponuję wziąć kredyt, kupić mieszkanie pod wynajem i przekonać się jak to można się dorobić ( coroczny remont lokalu na własny koszt ) to niestety nie takie proste - znam dwie strony medalu !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Wynajmowanie to haracz dla tych, co oferują najem. Dorabiasz kogoś chociaż sama nie wiele masz. Osoby oferujące najem biorą ceny z kosmosu. Płacąc kredyt i tak jesteś na swoim. To okropna świadomość siedząc na czyimś kiblu, w czyjejś wannie, śpiąc w łóżku po nie wiadomo po kim...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

To jest pierwszy test - jeśli nie jesteś w stanie odłożyć nawet kilkunastu tysięcy na wkład własny, jakim cudem będzie Cię potem stać na spłatę kredytu? Zdajesz sobie sprawę, że teraz jest ok, ale w końcu stopy procentowe wzrosną i raty będą o wiele wyższe? Co będzie wtedy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a wynajmując mieszkanie spłacasz kredyt (czyli dług) osoby, która Ci mieszkanie "banku" wynajmuje :)
więc nie rozumiem o co chodzi...
naprawa usterek na koszt właścicieli, ale chyba nie wierzysz w to, że dokładają do tego interesu? Ty płacisz im tyle czynszu, żeby mieli z tego zysk
ja zdecydowałem się na kupno mieszkania w http://artmodern.pl koszt kredytu z czynszem wyszedł 100zł więcej niż wynajem bardzo podobnego mieszkania wielkościowo, tylko gorszego pod względem standardu wykończenia
teraz o wszystkim decyduję sam i nie musze pytać ani prosić się właścicieli o zgodę na jakiekolwiek zmiany w mieszkaniu... więc mimo wszystko własne M jest lepsze niż wynajmowane
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja kupiłem, parę lat temu w Warszawie i nie żałuje, fakt faktem mieszkanie samo za siebie "odpracowało", ale już jest w 100% moje. Polecam Kredyty w Home Broker ;)
http://kajetan97.oferty-kredytowe.pl/o/salechannel.php?idSaleChannel=693&idDistributor=67309
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja również. ogónie nie stać by mnie było aby kupić mieszkanie za gotówkę ( znam kilka takich osób ale to wyjątki, większość jednak bierze kredyty). Obecnie mam kredyt ale nie był on taki duży, mieliśmy spory wkład własny.... No i i tak taki kredyt kosztuje nas o wiele mniej niż wynajmowanie mieszkania ( wynajmowaliśmy w Gdańsku ponieawż tutaj pracujemy i pomimo tego,ze dzielnica ani mieszkanie nie były za specjalne to płaciliśmy duuuuużo).
Moja rada : dopytajcie się jeszcze o szczegóły tutaj: http://tnij.xyz/b4w - na forum działa wiele osób ogarniętych w temacie i doradzą Wam na co się zdecydować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie żałuję, bo postąpiłem wydaje mi się słusznie. Przed zaciągnięciem kredytu skorzystałem z porównywarki o wybrałem ten, który akurat był najbardziej korzystny. Według mnie dzięki takiemu rozwiązaniu można uniknąć nawet kilku dodatkowych tysięcy kosztów takiego kredytu. Kredyt można porównać na stronie: http://direct.money.pl/kredytysamochodowe/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Racja, niestety mamy takie czasy i żyjemy w takiej rzeczywistości, że bardzo ciężko jest "uzbierać" na nowe mieszkanie, nie mówiąc już o domu. Jeśli ktoś nie ma bogatych rodziców jest skazany na kredyt. Trzeba się z tym oswoić. Bo cóż innego nam pozostaje? Zbierać pieniądze i na stare lata doczekać się własnego mieszkania? Szkoda czasu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba tak samo w przypadku pozyczek przez internet jak i kredytów najważniejsze jest https://loando.pl/wpis/jak-zaciagac-pozyczki-dopasowane-do-naszych-mozliwosci-finansowych .
Wiem, ze w przypadku kredytu na 30 lat może to brzmieć absurdalnie, ale chodzi mi tutaj o wkład własny. Osobiście uważam, że powinno to być 30 proc. minimum. Dobry start spowoduje, że może spłata długu nie będzie aż takim ogromnym obciążeniem dla naszego portfela. Poza tym trzeba pamiętać o tym, że życie pisze różne scenariusze i nie wszystko może potoczyć się według naszych ustaleń. My jesteśmy w trakcie budownia domu, mamy kredyt, ale nie żałujemy tej decyzji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

cwierc mozgu ludzie juz pedza do Wawy bo tam cos sie buduje hahahah
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Sporo osób szuka mieszkań z dobrym połączeniem do centrum, a jednocześnie blisko natury, z dala od hałasu i najlepiej blisko lasu. U styku ulic Bysławskiej i Poezji powstaje właśnie nowe osiedle "Miasteczko Wawer", nowoczesne, przestronne mieszkania blisko lasu. Ceny i metraże mieszkań mozna sprawdzić tutaj http://www.miasteczkowawer.pl/mieszkania Niektóre są już zarezerwowane,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

> Ja wynajmuje mieszkanie za 650 zl 45 metrow. Wiec wystarczy poszukac.

Podaj proszę ofertę w tej cenie.
Tutaj oferty z olx w cenie od 600 do 700 zł:
https://www.olx.pl/nieruchomosci/mieszkania/wynajem/gdansk/?search%5Bfilter_float_price%3Afrom%5D=600&search%5Bfilter_float_price%3Ato%5D=700

Są to mieszkania dla 1 osoby lub ewentualnie 2 niewymagających, natomiast kredyty zaciągają zazwyczaj ludzie ze stabilnymi dochodami lub rodziny, które muszą się po prostu gdzieś podziać. Nie jestem entuzjastką kredytów, sami ich unikaliśmy mając niepewną sytuację materialną i wynajmowaliśmy mieszkanie o niskim standardzie. Ale ile czasu można tak mieszkać? 30 lat? Z dziećmi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

~pawgra, zrobiliśmy podobnie ze swoim mieszkaniem i też jesteśmy zadowoleni z najemców. Zawsze płacą na czas, są sympatyczni i dogadujemy się bez problemu. Mimo wszystko życzę im, aby gdy będą na to gotowi mogli sobie kupić własne mieszkanie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Bardzo dobrze to wszystko wygląda do momentu gdy (nikomu tego nie życzę) w trakcie spłaty kredytu umiera główny "dostarczyciel" gotówki na spłatę kredytu lub mniej drastycznie, traci dobrze płatną pracę pozwalającą spłacać zadłużenie (w tych czasach jest bardzo prawdopodobne). A dziecko, zawsze może bawić się na państwowej huśtawce lub nawet obcej. Na zdrowie mu to wyjdzie, bo będzie w kontakcie z innymi dziećmi i będzie uczyło dzielenia się tą huśtawką. Warzywa i owoce najbardziej do mnie przemawiają. Ale jeśli bym miałbym brać kredyt i nie dać zarobić Pani ze straganu, która sprzedaje swoje uprawy to wziąłbym kredyt inwestycyjny, kupił dużo ziemi i uprawiał, by zarabiać na kredyt i jednocześnie jeść swoje, zdrowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Szczęśliwszy, ponieważ na pewno wolny. W Polsce chęć posiadania iluzorycznej własności (na kredyt) i przywiązania się do jednego miejsca jest niebezpiecznie wysoka. Tylko około 3 % Polaków wynajmuje mieszkania. Dla przykładu Szwedów i NIemców około 50 %. Ich elastyczność jest jednym z wielu czynników wpływającyh na wysoki standard życia człowieka, zadowolenia z życia i ogólnie wysoki poziom rozwoju gospodarczego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

transport międzynarodowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Dokładnie, ale niektórzy jak usłyszą że dostaną to ich duma roznosi a potem się budzą jak nie ma na spłatę. A to przecież minimum 30 lat regularnego płacenia rat, czy się ma czy nie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

A później lądujesz na 5 lat za kratami za wprowadzanie do obrotu fałszywek... Super pomysł.
Wiem jedno, jak mnie nie stać, to nie zaciągam kredytu. Działą to też w drugą stronę, gdy mnie stać to zaciągam, bo jednak bez kredytu trudno byłoby ogarnąć pewne sprawy zakupowe, remontowe czy budowlane.... Niestety wiele osób nie czyta umów, wierzy w zapewnienia doradców... A wystarczyłoby zapoznać się z kilkoma wskazówkami zawartymi chociażby na http://www.elblag.net/artykuly/kiedy-warto-pozyczac-pieniadze,26975.htm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

dobra drukarka, dobrej jakosc papier, toner i jedziesz z koksem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Paulina - opinia (4 odpowiedzi)

W Listopadzie 2022 zakupilismy od dewelopera bliźniaka w inwestycji Villa park. Od 4 miesięcy na...

Urzeka (4 odpowiedzi)

Osiedle powstanie u zbiegu ulic Guderskiego i Czermińskiego, w rozwiniętej infrastrukturalnie...

Oliwkowa Park (6 odpowiedzi)

Oliwkowa Park znajduje się w części Gdańska, która w ostatnich latach niezwykle się rozwinęła....