Czy można pójść do Nieba Nie uznając Jezusa z Nazaretu za Syna Jahwe?

Nie ma w całym świecie ważniejszej Sprawy dla ciebie jaką tu poruszam!

W Biblii to jest wyraźnie napisane, nie ma zbawienia bez wiary w Syna - Jezusa Chrystusa, Chrystus z greki to to samo co Mesiasz z hebrajskiego czyli na nasz język Pomazaniec lub Namaszczony.

Weźmy werset z Ewangelii Jana 3:16 - " albowiem Bóg tak umiłował świat / ludzki/ że syna swojego dał aby KAŻDY kto w niego wierzy / wierzy że jest Synem Jahwe, nie 1/3 Jahwe / nie zginął, ale miał życie wieczne.

- a sam Jezus mówi o sobie w tejże Ewangelii Jana w 14 wersecie a 6 rozdziale: " Ja jestem droga prawda i życie nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze mnie".

Powyższe potwierdza Paweł w 1 liście do Tymoteusza 2:5 = " Albowiem jeden JEDEN jest Bóg i JEDEN też jest pośrednik między Bogiem a ludźmi ... " Kto? - Chyba już wiesz kto.

Jeśli to ci czytelniku nie wystarcza co napisałem wyżej to nie wiem czy dałbyś posłuchu posłańcowi z nieba czyli aniołowi. Tak wiec nie łudźcie się! Bez wiary w Pomazańca Jahwe = Jezusa z Nazaretu nie ma zbawienia, o Niebie nie wspominając...

Mało zostało ci czasu na ratunek nawiasem mówiąc. Bardzo mało. Bardzo bym się cieszył, gdyby 5% z bywalców tego portalu posiadało ważny chrzest! = Chrzest konieczny do zbawienia, no chyba, że ów Syn Jahwe żartował sobie, gdy to oświadczył Nikodemowi... Jeśli go nie masz to nie skorzystasz z Ofiary Jezusa, wiesz o tym? Obym się mylił! - Zobacz TERAZ jaki chrzest jest ważny! = https://www.salon24.pl/u/salamon/851196,doslownie-setki-milionow-ludzi-mniema-ze-posiada-wazny-chrzest-i-cisza-p-tym-w-mediach

Mało masz czasu!

Ps. Imię Boga w Biblii występuje niemal 7.000 razy! Zazwyczaj zamiast tego Imienia wpisuje się takie słowa jak Bóg czy Pan, samo imię Jezus to hebr. Jehoshua co znaczy Jahwe jest zbawieniem a np imię Mateusz znaczy dar Jahwe,

Allelujah! - znaczy: Wysławiajcie Jahwe!

Zobacz galerię zdjęć:
Dariusz Salamon Salon24
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Przetłumacz to na język chiński i wyślij im. Tam mieszka pół świata ludzi. Wielka szkoda by była gdyby ich zabrakło w Niebie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zacznij od przeczytania i przemyślenia tych dwóch wersetów:

Ewangelia Mateusza 5:5 i Księga Daniela 2:44 a później / ewentualnie/ zabieraj głos w sprawach Nieba...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Witam, nie znam się ale spróbuję. A co np. W przypadku osób, które nie np nic w życiu nie ukradly, nie zabiły a wyznają zupełnie inna religie niż chrześcijaństwo czy judaizm, albo muzułmanie, którzy nigdy o Jezusie nie słyszały. Bo podobno są takie plemiona w Amazonii. Co z nimi? Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skłonny jestem zrozumieć stwierdzenie, że religia to opium dla mas. I nie twierdzę tego z braku szacunku do różnych religii i ich wyznawców, ale dlatego że co niektórzy dostają pier.....ca na jej punkcie. Odpycha to skutecznie od religii, równie skutecznie co zdeprawowane duchowieństwo i ciążące na nim patologie. Ględzenie w stylu Salamona, o tym że mamy przesr....e tylkodlatego że się urodziliśmy, że mamy nieważny chrzest, to mnie zwyczajnie mierzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Religie / fałszywe / można uznać za opium dla ludu, tak myślę, przecież to m.in właśnie przez religie fałszywe szatan zwodzi narody...

To Bóg ustalił zasady i albo je przyjmiesz, albo przeminiesz niczym trawa, czy glina mówi do garncarza: Co czynisz?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Powiem więcej, będą ludzie, którzy nic nie ukradli a nawet w Imieniu Jezusa dokonali wielki dzieł a Jezus im powie w Owym Dniu:

" Idźcie precz ode mnie czyniciele bezprawia!" i myślę, ze tutaj Jezus nie miał na myśli łamania praw ludzkich, ale nakazów Boga.

Co będzie z ludźmi którzy nie słyszeli o Jezusie? To samo co z innymi ludźmi, tymi którzy o Nim słyszeli, staną przed Sądem, ale są i ludzie, którzy już teraz przeszli do Życia bez Sądu, z faktu wybrania ich i usynowienia przez Boga - zobacz Ewangelię Jana 1:12-13 , Ja do nich należę, biada mi, gdyby było inaczej.

Dlatego też z mocą mogę mówić Abba - Ojcze, zwracając się do Stwórcy, mojego Ojca.

Pojmujesz wagę tego co napisałem?

Ludzie powszechnie myślą iż wszyscy są dziećmi Boga, bardzo się mylą, mało tego, przecież są i dzieci diabła żyjący pośród nas a może to My żyjemy pośród nich...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim, a co powiedział Clint Eastwood? Zasugi nie mają żadnego znaczenia. Co Cię właściwie obchodżą Indianie Amazońscy? To są infantyne banialuki. NIE trzeba być chrześcijaninem żeby być dobrym człowiekiem. Kurczę, chyba w życiu złamałem już wszystkie przykazania. Ale też nie wystarczy być dobrym czowiekiem, żeby być zbawionym.

https://www.youtube.com/watch?v=Mjkt4UgcTmg
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Warunek podstawowy i konieczny by wejść do Królestwa Boga przedstawił Jezus Nikodemowi, mówię głoszę o nim od lat niczym przysłowiowy dziad do obrazu, zobacz teraz jaki to warunek konieczny! =
https://www.salon24.pl/u/salamon/851196,doslownie-setki-milionow-ludzi-mniema-ze-posiada-wazny-chrzest-i-cisza-p-tym-w-mediach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co Pan Jezus powiedział do łotra na krzyżu? Taka sytuacja. Dobranioc. Pobrałem pakiet do głosowania korespondencyjnego i nie wiem co robić. Chyba wyślę Andrzejowi Dudzie z adresem do linka ze słowami proroka

https://www.youtube.com/watch?v=wOTuKdKsV8A
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Powiedz co powiedział Jezus do łotra wiszącego obok i jakie stąd wyciągasz wnioski?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rozmawiałem z Chińczykami i zapytali się mnie: Czy temu p. Dariuszowi książki którymi się posiłkuje i mocno w nie wierzy, spadły z nieba czy napisał je człowiek?
Bo jak napisał je człowiek, to my takich książek mamy bardzo dużo i o wiele lat starsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można, wystarczy być małym dzieckiem (np. mającym pół roku) i nie mieć świadomości istnienia Jezusa, co niesie za sobą niemożność uznania Jezusa z Nazaretu za Syna Boga, a jednocześnie bycie dzieckiem ochrzczonym, zatem członkiem Kościoła, co otwiera drogę do Nieba, bo poprzez Chrzest dziecko stało się własnie członkiem Kościoła i zmazany został z tego malucha grzech pierworodny. Koniec kropka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panie Darku, kilkakrotnie chyba, podobnym Panu kaznodziejom, zadawałem na tym portalu pytanie : skoro Bóg jest wszechmogący, dlaczego pozwolił na Holocaust ? Powiesz zapewne, to nie Bóg, to ludzie swoją wolną wolą to zrobili. Ale czy ofiary też działały z wolnej woli ? Czy Adolf Hitler musiał się urodzić ? Takich pytań, zahaczających o czysty pragmatyzm jest mnóstwo. Kolejne pytanie : po co się rodzić, skoro życie na tym ziemskim padole jest tylko formą przejściową, a celem jest Królestwo Niebieskie ? Co spowiednik robi z grzechami, powierzonymi mu w konfesjonale ? A co z naprawianiem krzywdy przez grzesznika, któremu kapłan wybacza czyn kradzieży 100 złotych ofiarze ? Dlaczego odpuszcza mu grzech za przysłowiową zdrowaśkę, a nie nakazuje naprawić szkodę pokrzywdzonemu ? Mało tego, taki grzech sprawca może "wykupić" bez spowiedzi, uczestnicząc w odpóście. Czy to nie jest reket ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za kapłanów nie odpowiadam, nic nie pojmujecie, kapłani byli potrzebni jako pośrednicy w czasach Starego Przymierza do m.in zanoszenia Ofiar, dzisiaj mamy Nowe Przymierze i jednego Arcykapłana - Jezusa, który jest jedynym pośrednikiem miedzy Bogiem a ludźmi, - Ewangelia Jana 14:6 , 1 List Pawła do Tymoteusza 2:5

Jezus dał Ofiarę doskonałą, raz na zawsze i teraz jeśli ktoś nada potrzebuje ofiar i kapłanów to podważa wartość Ofiary Jezusa , danej raz na zawsze.

Skąd cierpienia, Hitler? Przecież o tym napisałem, nawet na tym forum, podam link - https://www.salon24.pl/u/salamon/1053729,dlaczego-bog-dopuszcza-zlo-dlaczego-bog-pozwala-by-ludzie-ciepieli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystkie dzieci idą do Nieba. Te poronione i abortowane też. Tak to przynajmniej Kościół rozkminił. Nie wiem no. Można utknąć w takich wątpliwościach i dywagacjach czy to i Indianach Amazońskich czy to o martwych dzieciach i szukać w internecie kogoś, kto wszystko wie i rozumie. Ja tam się często budzę jako ateista i musze pewną pracę w ciągu dnia wykonać. Dufka pytajcie. On wie więcej. Brat zmarłego szefa kibiców Lechii

https://www.youtube.com/watch?v=jQp6E2jhTNk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nikt nigdzie nie idzie po śmierci, martwi oczekują ponownego nadejścia Jezusa i z-Martwych-wstania , martwy jest martwy - Dzieje Apostolskie 24:15

W człowieku nie ma duyszy, która wędruje w zaświatach, to człowiek jest duszą żyjącą wg Biblii, zmienili wam słowo dusza / nefesz w oryginale na słowo istota i tak zamiast stał się człowiek duszą żyjącą oddano: i stał się człowiek istotą żyjącą, podobnie i np " i pozabijał Jozue wszystkie dusze ostrzem miecza," , albo" Twoja dusza pragnie jeść mięso" , albo " życie twojej duszy jest we krwi..." - Boga słuchajcie, nie ludzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piekło-smażalnia, czyściec, dusza aż po odpuszczanie grzechów na odpustach to wielowiekowy wielki biznes, ową demoniczną naukę o wędrówce dusz przywlekł z Egiptu sekciarz Orfik Platon, później ją zaadaptowano na potrzeby K.K

Początkowo dzieci nieochrzczone trafiały wprost do piekła-smażalnie, ale wzbudzało to na tyle duże kontrowersje, że wymyślono Limbus, gdzie zmarłe a nie ochrzczone dzieci oczekują na ostateczną decyzję Boga../!/

Kiedy się ockniecie??

Ps słowa czyścice czy limbus nie ma nawet w Biblii, podobnie jak i słowa piekło, są słowa Hades i Gehenna, jedno oznacza śmierć ze z-martwych-wstaniem a drugie słowo oznacza drugą śmierć czyli wieczną - Bóg wyciera taką osobę ze swojej Pamięci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz jakiś Orfik. Nie mam czasu i zapału na weryfikowanie tego. Z doświadczenia wiem, że różne takie teorie robią wrażenie, zasiewają ziarno niepewności, ale jak się poszpera to nie taki diabeł straszny. Modlitwa Ojcze Nasz to rzekomo kopia jakiejść modilitwy ślepca z antycznego Egiptu. Nawet słowa tej drugiej ktoś sobie wymyślił i sobie krążą po sieci. Jednak na forach egiptiologów piszą że to kompletny bullshit.
Zacznij głosić Dobrą Nowinę bo na razie to jest ponure apokaliptyczne sekciarstwo dla wybranych. W końcu wylądujecie na jakimś stadionie czekając na ogniste rydwany, co was do Nieba wezmą. Jak się nie doczekacie, to mimo wszystko nie polecam przyspieszania sprawy.
Jezus między śmiercią a zmartwychwstaniem nie rozpłynął się w nicości. A jak opowiadał o bogaczu i Łazarzu to nijak się to miało do tego, co piszesz. Poza tym jest 2 tysiące lat depozytu wiary i setki przykłądów na obcowanie świętych. Ojciec Pio jest w tym specjalistą. Z tym że on lubi dawać plaskacze po mordzie histerykom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ojcze Salamonie, jak się w tym nie pogubić? Nie wiem już doprawdy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Istotą wiary jest aby tych bredni nie analizować tylko wierzyć właśnie, ludzie którzy wolą to rozłożyć na czynniki pierwsze dochodzą do jednego wniosku: to kupa bzdur.
Pozdrawiam inteligentnych ludzi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panie Darku, próbuję znaleźć adres Nieba i Piekła. Skoro ludzie tam idą, nie może to być zbyt daleko. Może Pan coś podpowie ? Przy okazji zapytam o Borutę i Rokitę, Który z nich jest ambasadorem Piekła na Polskę ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za takowego uważa się Darski, zwany Nergalem. Może nie na całą Polskę, ale przynajmniej na woj. pomorskie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ale Boruta i Rokita, o ile pamiętam, urzędowali chyba w Łęczycy. Tak więc Nergal, co najwyżej, może być namiestnikiem na pomorskie, przywiezionym pod pokładem pancernika Schlezwig Holstein. Przy okzji pytanie do Salamona : nigdzie nie znalazłem w Biblii informacji o czasie jako takim. Czy on istnieje ? Bo jeżeli tak, to czy uwzględnia on czas letni i zimowy ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tego typu rozmówki to możesz prowadzić z sobie podobnymi.

Idź w Pokoju i oczekuj swojego czasu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

" I nikogo nie nazywajcie ojcem / tytuły duchowe /bo jeden jest wasz Ojciec, ten w niebie i nikogo nie nazywajcie Mistrzem bo jeden jest wasz Mistrz - Jezus pomazaniec a wy wszyscy / uczniowie/ braćmi jesteście". - Jezus.

Zatem - " po owocach ich poznacie..." - znowu Jezus.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z listu Pani Grażyny do Nowohucian : " Oczekujcie w spokoju, aż nadejdzie Mateusz, który hojną ręką sprawiedliwego, rozdawać będzie tekturowe czeki, i namawiając do bycia aktywnym starców 12 lipca rzeknie : "nie lękajcie się, nie ma już niebezpieczeństwa. Odszedł sobie". Ten zaś, któremu nie poskąpiwszy wszelakiego dobrodziejstwa nie swoich pieniędzy, zdarzy się zwątpić powie : pięćset raz i pięćset dwa, trzynasta renta i życie wieczne ". Ament.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak to odmawiają katolicy? " Zstąpił do piekieł a trzeciego dnia zmartwychwstał..."

Bogacz..Łazarz... Alegoria...

Depozyt wiary... Jakże tkwisz w ciemności...Nie masz czasu? Twoja strata.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No tak. Do Szeolu właściwie. Adama wyciągnął. A teraz spać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdzie się podział oo Salamon? Poszedł do nieba ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bada i rozkłada na części pierwsze "Sąd Ostateczny" Memlinga.
Powróci oświecony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raz oświecony nie potrzebuje ponownego oświecenia, może głębszego?

Dedykuję werset z Łk 24:45

" Wówczas im otworzył umysły, by pojęli Pisma".

Jak widać nawet apostołom Mistrz musiał otworzyć umysły, by pojęli Pisma... a było to już pod koniec Jego żywota na ziemi - apostołowie dość długo już z Nim przebywali a On musiał otworzyć im umyły...

Dlatego powtarzam wam! Sami z siebie nic nie możecie pojąć! Proście zatem tylko ojca i TYLKO poprzez Syna o wiarę i o zrozumienie spraw duchowych! - Innej drogi czy sposobu nie ma!

Do Dzieła zatem.

Zerknij przy okazji i zobacz, ze to nie Piotr był Pierwszym papieżem! =

https://www.salon24.pl/u/salamon/1058861,piotr-pierwszym-papiezem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest jeszcze jedno kryterium zapewne brane pod uwagę przy selekcji do Nieba. - to jak radziłeś sobie ze światem, który otrzymałeś w darze, o czym stoi w Biblii, i czy nim dobrze ( tym światem oczywiście) zarządzałeś czy współzarządzałeś. A jeżeli się migałeś to możesz mieć kłopoty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak ty sobie poradziłeś ze światem który otrzymałeś w darze ? Rozdałeś pieniądze do SM Ujeścisko. Nie bardzo zatem sobie radzisz na tym świecie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Refleksja : jak ktoś, kto z przekonania i racji pobierania nauk na komunistycznych uczelniach, wyznaje światopogląd materialny, zabiera się za ustalanie kryteriów naboru do Nieba ? To tacy jak łowca byli realizatorami starej "prawdy" z czasów PRL : Kto nie z Mieciem, tego zmieciem " . Oto cytacik ze świeżej wypowiedzi łowcy : "Ludzie dobierają sobie towarzystwo w oparciu o pewne kryteria. Osobniki nie współpracujące są eliminowane."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zapominasz o:

" wszystkie grzechy będą ludziom odpuszczone za wyjątkiem tych przeciwko Duchowi..."

Nie jestem za niszczeniem ziemi, zresztą jest to jeden ze znaków Końca: " Bóg zniszczy tych, którzy niszczą ziemię", zauważmy, że piszący wówczas owe słowa nie miał pojęcia co to znaczy niszczyć ziemię - jeden z tysięcy dowodów na to, że za Biblią stoi Bóg.

Nawiasem mówiąc, jeśli chcecie wiedzieć to z ochroną ziemi jest podobnie jak z pytanie o służbę wojskową: " Jeśli nie będziemy szli do wojska to kto nas obroni, przecież nas zajmą".

Nie jest to tak naprawdę naczelna sprawa dla uczniów... Są oni w mniejszości, to są zmartwienia ludzi ze świata,dlatego też "Niech martwi grzebią umarłych..."

Kto może niech pojmuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uff, już się martwiłam, lecz powrócił.
I jak tam? Coś nowego ws "Sądu Ostatecznego"?
Drzemka mnie bierze. Może coś Pan zapoda o Papieżycy Joannie?
Niech jest dużo i soczyście. Proszę pisać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic więcej nie otrzymasz, przynajmniej do czasu aż się spostrzegniesz iż istnieje coś takiego jak Nowo Narodzenie. / Jn3:5/

Inaczej czeka cię Gehenna.

Przemyśl co ci napisałem, po co masz płakać i zgrzytać zębami?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Nic więcej nie otrzymasz"
To może ja coś.
Życzę dużo zdrówka, refleksji, pokory więcej ;)
http://www.youtube.com/watch?v=H5vgdr_Vt4E
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do którego wpisu odnosi się ta uwaga o wybaczanie grzechów ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

...w sumie... co za różnica?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Komuchy są tak sprawne intelektualne, że same siebie w kozi róg zapędzą.

I tym sposobem sami przyznają, że nie uznają żadnych kryteriów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Walisz łowco ni z gruchy, ni z pietruchy. A propos sprawności intelektualnej, gdyby przypisać ją do tego co kto z nas osiągnął, to twoje Himalaje skończyły by się na biureczku w rogu hallu jakiegoś centrum handlowego, i zajęciu napełnianiem zapalniczek i wstawianiem zaworków.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Komuchom świat się ogranicza do śrubek i śrubokrętów, jakże przecież wspaniałych, bo płaskich i krzyżakowych, ale to skąd się wzięło pojęcie "krzyżakowego" im umyka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Zagadki i pytania biblijne (4 odpowiedzi)

Czy jest dzieło bez twórcy ? Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy....

Detektyw - wywiad gospodarczy (3 odpowiedzi)

Szukam pomocy detektywa, który będzie w stanie dla mnie wykonać wywiad gospodarczy pod kątem...

Jeśli dziś piątek, to czytamy Ziemkiewicza (43 odpowiedzi)

Dziś piątek, dzień postny, ale Ziemkiewicz nie zważa i daje czadu:...