Czy wiecie gdzie można znaleźć pomoc dla osoby w ciężkiej sytuacji życiowej?

Temat dostępny też na forum: Chylonia
Chodzi o znalezienie pracy. Może znacie jakieś grupy, które w tym pomagają? Bo np. Widzialna Ręka Praca jest martwa.
Niestety osoba ta jest Polakiem. Czy znacie jakieś grupy, które pomagają Polakom, nie Ukraińcom? Albo też Polakom, w miarę sprawnie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

prowokacja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Oczywiście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie, nie jestem ruskim szpiegiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie. Pytanie brzmi, czy istnieje gdzieś jakaś fundacja, pomagająca znaleźć pracę ludziom w ciężkiej sytuacji? Strona na FB?
Jeśli myślicie, że są jakieś podteksty, to macie manię prześladowczą. Zerknijcie sobie sami, jak działają grupy. Przeczytajcie ich regulaminy. Można prosić o jedzenie, ubrania, w niektórych nawet pieniądze. Ale o pracę nie. A teraz zerknijcie i przeczytajcie posty - w każdej z nich jest sporo ogłoszeń o pracy dla Ukraińców.
Poważnie pytam.
Może wiecie, czy gdzieś przyjmują od ręki, np. do sklepu? Mam na myśli Polaków.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A w czym konkretnie jest problem? Ofert pracy jest pełno na różnych portalach. Jeśli chodzi o sklepy, to w przypadku dużych sieci najlepiej chyba szukać ofert bezpośrednio na ich stronach internetowych. Małe osiedlowe sklepiki czy piekarnie często wieszają kartki z informacją na drzwiach jeśli kogoś szukają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy chodzi o osobę z problemem alkoholowy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie. Chodzi o osobę z problemem wiekowym. Niepijącą, niepalącą i niekaraną. Osoba ta wysyła spersonalizowane odpowiedzi na CV, zamieszcza swoje ogłoszenia, znajduje sobie firmy w Panoramie Firm (wersja internetowa), ale nie może znaleźć pracy. Osoba ta ma wyższe wykształcenie, bogate doświadczenie zawodowe, szukała pracy nawet w fabryce i w sklepie oraz prac dorywczych.
Przez takie komentarze, jak większości tu się wypowiadających - cyniczne, przemądrzałe i złośliwe myślała o najgorszym. Na szczęście nie poddała się i obecnie jest w o.k. stanie psychicznym.

Nie będę powtarzać tu już więcej tego pytania, bo widzę, że pomocy nie uzyskam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Link do strony Centrum Pracy Seniorek i Seniorów: https://www.pracadlaseniorow.pl/
To jest serwis prowadzony przez Gdański Urząd Pracy. Może warto spróbować umówić się z doradcą zawodowym, żeby coś podpowiedział.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Te spotkania z doradcami zawodowymi w UP to strata czasu - wiem z doświadczenia... Jedyne, co "pomoże" to podpowie, żeby w CV czcionkę zmienić...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jednemu takie spotkanie pomoże mniej, a drugiemu bardziej. Myślę, że nie zaszkodzi spróbować, zwłaszcza jeśli ktoś przez dłuższy czas nie może znaleźć pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy w Urzędzie Pracy również nie ma żądnych ofert? Pytając o osobę z problemem alkoholowym miałem na myśli jednego Pana, którego znam. Nie chciałem atakować Twojego postu. Przepraszam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli ktoś, ruskim alfabetem nadał sobie nick "ho ho", i tworzy tak wydumany temat, to albo jest rzeczywiście ruskim, albo de....bil em. Lub zazwyczaj jednym i drugim naraz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Xoxo znaczy uściski i całuski, Boomer. Warto czasem być na bieżąco ze słownictwem używanym przez młodszych. Szkoda, że tyle tu polskich trolli, chcących dokopać leżącemu. Twój post został zgłoszony do moderacji. Masz jakieś problemy ze sobą, że wyzywasz obcych ludzi za normalne wypowiedzi?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

No ale Ty, chłopie, jeśli nie jesteś (nikt nie twierdził, że rOSYJSkim) prowokatorem, co zrobił falstart i w momencie największego amoku, już teraz zaczął nam stręczyć tę w. domową, która oczywiście, ze jest w planach, to jesteś człowiekiem, co się z choinki urwał. Mleko się rozlało. Teraz jedyne, co możemy zrobić, to się tu nawzajem nie pozabijać.
Mnie akurat ostateczny upadek tego obłudnego, opartego na kłamstwie, fałszywych autorytetach i przynajmniej kilkudziesięciu mordach założycielskich, projektu III RP nie dołuje specjalnie. Jedną fałszywą transformację gwna w jeszcze większe gwno przeżyłem... i co? Julki, co się podniecają i są w amoku są tylko Julkami. Mam dla nich awatara.

image

A ich facetami, to ... no nie tyle, ze gardzę, ale szlugiem nie poczęstuję.

A ta osoba to.. niech cv zmieni i nie chwali się ukończeniem tej wyższej szkoły czegoś i czegoś.

No i tyle.

Tak tu cicho o zmierzchu

https://www.cda.pl/video/450342538

Niech żyje Polska!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdybyś ty koleś hoho kumał bardziej , to nie napisał byś w takim stylu wątku o poszukiwaniu pracy. Powtarzam więc że cuchniesz prowokatorem. A jaki innostraniec w tobie siedzi, to czuć nawet przez maskę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Widziałam ogłoszenie na sklepie Kummer na ul Partyzantów że szukają sprzedawcy. Mały fajny sklep i miłe Panie tam pracują. Może warto tam..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzieki, praca znaleziona.
A wszystkim pozostalym madralom nigdy nie zycze bycia w podobnej sytuacji, kiedy ma sie umiejetnosci i kwalifikacje, a nie mozna znalezc nawet pracy w sklepie, bo jest sie po 40 czy 50, albo, co gorsza, po 60.
Zastanowcie sie tez, nim wyzwiecie kogos od ruskich trolli, bo przez jakis czas realia byly takie, ze latwiej bylo znalezc prace Ukraince bez kwalifikacji i jezyka, niz starszemu Polakowi z kwalifikacjami i jezykiem. Jakby co, do Ukraincow nic nie mam, a tych, ktorzy przyjechali przed wojna, nauczyli jezyka i pracuja w obcym kraju, podziwiam, bo wymaga to sporo odwagi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mops?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Również polecam poszukać pomoc w stosownym urzędzie. Może jacyś przyjaciele? Znajomi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Życie po śmierci (3 odpowiedzi)

W związku z tematem na forum. Zjedzony banana owoc bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz...

Klimatyzacja w biurze (51 odpowiedzi)

Pracuję w biurze z dziewczynami. Teraz gdy się zrobiło ciepło, mają włączoną cały dzień...

Zagadki i pytania biblijne (4 odpowiedzi)

Czy jest dzieło bez twórcy ? Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy....